65. J. Kaufman, 86. P. Lukáš
76. R. Řezník

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 4 493 (23 % z kapacity 19 370)

Dobré odpoledne z pražského Edenu při sledování on-line reportáže z utkání 10. kola fotbalové ligy. Bohemians 1905 přivítají ve svém azylu Baník Ostrava. Zápas začíná v 17:00 a minutu po minutě můžete jeho průběh sledovat na iDNES.cz.

Hodně zajímavé bude sledovat fanoušky v ochozech. Příznivci Bohemians totiž na tento zápas přerušili bojkot, aby podpořili politické sdružení Desítka pro domácí, které zastupuje fanoušky Bohemians a Slavie. Hosty budou podporovat pověstní ostravští chuligáni. A netradičně bude na stadionu i třetí kotel - na zápas se totiž chystají i slávisté, kteří kromě podpory Desítky pro domácí chtějí také bránit "svůj" stadion před bohemáky.

Do výkopu zbývá víc než hodina a půl a policejní vůz doprovodil autobus ostravských fotbalistů na stadion, kolem kterého je v současnosti víc policejních těžkooděnců než fanoušků.

Ostrava v minulém kole po dlouhé době vyhrála, pořád je ale poslední. Navíc jí dnes chybí stoper Neuwirth, naopak se po karetním trestu vrací kapitán Marek.

Štohanzl
81. min Trubila o hráči
12 Hartig
Hartig
63. min M. Nešpor o hráči

Šenkeřík
58. min Zeher o hráči
27 Koukal
Koukal

Rozhodčí: Bílek - Kordula, Gallo
Počet diváků: 4 493

Bohemians

Na tribunách je hodinu a patnáct minut před výkopem jen pár fanoušků Ostravy. Hrstka z nich vyřvává po celém stadionu, evidentně jsou opilí. Jinak je atmosféra zatím ospalá. Živeji naopak začíná být před stadionem, kde je čím dál víc lidí. Před pár minutami navíc těžkooděnci zasahovali proti několika fanouškům.

Patnáct minut před výkopem je stadion skoro prázdný. Část fanoušků by ale měla dorazit až na druhý poločas, protože v 17:00 mají ultras sraz v Ďolíčku, odkud vyrazí do Edenu. Je to část jejich protestu.

Hráči už jsou na trávníku. Fanoušci Ostravy začali zpívat svou hymnu, ale zároveň jim chytnul obří transparent, pod kterým odpálili několik bengálských ohňů. Vypadá to, že jsou všichni v pořádku.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Ostrava
Rozehrávali hosté.

1

Neutekla ještě ani jedna minuta a fanoušci Ostravy odpálili další bengálský oheň, který zahalil celou půlku hřiště.

2

Domácí zahrávali přímý volný kop z dvaceti metrů, ale Kaufman trefil jen zeď.

3

Oba fanouškovské tábory se teď na chvíli spojiliy: "Český fotbal pro fanoušky!"

4

Na severní tribuny právě dorazili fanoušci Slavie. Odhadem je jich pár desítek. Jejich sektor je nebezpečně blízko tomu ostravskému.

5

Přímý volný kop zahrávala Ostrava. Koukal trefil stejně jako před chvílí Kaufman zeď.

6

Centr z pravé strany před bránu domácích, na který naskakuje Šenkeřík. Jenomže hlavou míč nezasáhl.

7

Po faulu na Šenkeříka bude Ostrava zahrávat přímý volný kop z hranice pokutového území, i když trochu ze strany.

8

Z přímého volného kopu pálil Frejlach, ale napálil jen hráče ve vápně.

9

A další přímý volný kop. Tentokrát budou kopat domácí ze zhruba jednadvaceti metrů.

10

Štohanzlovu střelu z přímého volného kopu hosté srazili na roh. Ovšem ani z něj se Bohemians neprosadili, Ostrava v pohodě odvrátila.

11

Absurdní situace. Edenem při zápase Bohemians - Ostrava zní pokřik "Slavia Praha!"

12

Centr do pokutového území si málem srazil do vlastní brány Lukáš, ale naštěstí pro něj míč o kousek minul pravou tyč. Z rohového kopu Ostrava nezahrozila.

14

Do kotle Ostravy museli policejní těžkooděnci. Všechny tři fanouškovské skupiny proto spustili protipolicejní pokřik "A.C.A.B.". Je odehráno patnáct minut a na stadionu je pořádně horko.

16

Nezávislí diváci se víc než na fotbal koukají po fanoušcích a zásahu policie, po kterých ostravští příznivci házejí dělobuchy. Pár metrů nad stadionem navíc létá vrtulník.

18

Zápas je přerušený. Rozhodčí Bílek si zavolal oba kapitány a poslal oba týmy k lavičkám náhradníků!

18

Toho se okamžitě chytili všichni fanoušci, kteří sborově křičí "Policie ven!" Těžkooděnci totiž stále zasahují v kotli Ostravy. Kvůli bezpečnosti proto sudí raději utkání přerušili.

19

Policie už opouští sektor Ostravy a hráči se vrací na fotbalový trávník.

19

Už se zase hraje.

19

Fanoušci Slavie kříčí "Bohemku tu nechceme!" Fanoušci Bohemians začali raději křičet své chorály.

21

Tahle akce se pro Ostravu vyvíjela výborně! Lukeš vystihl rozehrávku soupeře a středem hřiště prošel až k pokutovému území, kde předal míč Koukalovi. Tomu ho ale sebral Nikl.

22

První výraznější fotbalová akce zápasu. Z pětadvaceti metrů napřáhl Kaufman, jehož střela minula pravou tyč o metr.

23

Domácí se bez potíží ubránili ostravskému rohovému kopu.

24

A další povedená střela domácích. Štohanzlova rána ale mířila doprostřed brány, kde s ní neměl problém Baránek.

26

Příznivci Ostravy začali ve velkém opouštět kotel Ostravy. Míří do útrob stadionu. Nejspíš tím vyjadřují solidaritu se zadrženými při policejním zákroku.

28

Rohový kop Bohemians odvrátil hlavou Lukeš.

29

Fanoušci Bohemians nejspíš zapálili dýmovnici v útrobáích stadionu. Z jednoho vstupu totiž proudí na stadion kouř a od stánku s klobásami to nebude.

30

Varadi vybojoval pro Ostravu rohový kop.

31

Z rohového kopu se Ostrava neprosadila.

33

Hosté rozehráli standardní situaci od levé postranní čáry, míč se dostal na střed hřiště až k Frejlachovi, jehož ránu doprostřed brány chytil Sňozík.

35

Fanoušci domácích se zlobí na rozhodčího, který podle nich špatně neodpískal zákrok na Hartiga. Z naše stanoviště se přes celé hřiště zdálo, že sudí vyhodnotil situaci správně.

36

Fotbal zatím nenabízí nezaujatému divákovi moc vzrušení. Ani atmosféra není taková, jaká se před zápasem čekala.

38

Obrovská šance Ostravy, kterou parádně vychytal domácí gólman Sňozík. Varadi sprintoval po pravé straně, aby přihrál do pokutovému území Frejlachovi. Ten byl v ideální pozici na malém vápnu a před ním jen soupeřův gólman. Jenomže střelu mu zázračně chytil Sňozík.

41

V posledních minutách se výkon obou týmů trochu zlepšil, hra se přesouvá ze strany na stranu.

43

Fanoušci Bohemians skandují "Ďolíček nedáme!"

44

Tohle byla celkem povedená rána! Z rohu pokutového území kroutil míč Varadi, ale o kousek přestřelil.

45

A další slušná akce Ostravy. Z pravé strany přihrál na velké vápno Varadi, jehož rána skončila znovu nad.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians - Ostrava
Rozehrávali domácí.

46

Druhý poločas začal bez fanoušků Bohemians a Slavie na tribunách. To je součástí protestu, vrátit by se měli zase v 5. minutě druhého poločasu.

47

Fandové Ostravy se k protestu vršovických diváků přidali transparentem s nápisem "Český fotbal pro fanoušky".

48

Teď je na stadionu takové ticho, že je slyšet i to, jak na sebe hráči pokřikují.

49

Středem hřiště postupoval domácí Štohanzl, ale pár metrů před pokutovým územím míč ztratil.

50

A znovu Štohanzl. Z pravé strany centroval Hartig, ale Štohanzl špatně zpracoval a míč se od něj odrazil mimo hrací plochu.

51

Protest ukončen, fanoušci se vrací na svá místa a začínají opět fandit.

53

Kombinace Bohemians skončila u Hartiga, jehož centr před bránu chytil Baránek.

54

Tomáš Frejlach (Ostrava) vstřelil gól. Bohemians - Ostrava 0:1
Z pravé strany centroval před bránu Řezník, v pokutovém území Šenkeřík pustil přihrávku na Frejlacha, jenž v náběhu napálil míč do brány. Sňozík neměl šanci.

56

Jiří Kaufman (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Ostrava 1:1
Vedení Ostravy netrvalo dlouho. Na centr z levé strany si naběhl Kaufman a hlavou trknul míč do sítě. Srovnáno.

58

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Robert Zeher

60

Na stadionu je teď trochu bláznivá atmosféra. Všechny fanouškovské tábory totiž spustily svůj pokřik, takže pořádně rozumět není ani jednomu.

61

Hosté rozehrávali přímý volný kop, po němž hlavičkoval Neves vedle brány.

63

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Lukáš Hartig, nahradil ho Martin Nešpor

65

V sektoru hostů zase hoří několik bengálských ohňů.

65

Žlutou kartu dostal Jiří Kaufman (Bohemians)

68

Domácí Škoda se chtěl šikovně obtočit kolem Nevese, ale ostravský obránce ho přes sebe přejít nenechal.

70

Slávističtí příznivci se baví po svém. Protože jich je málo, museli si jeden ze svých pokřiků, při kterém jsou normálně rozděleni na dvě půlky, poupravit. Vždy, když dozpívají, běží o pár metrů vedle a hrají si "na druhou půlku".

73

Počet diváků 4 493 (23 % z kapacity 19 370)

74

Zeherův centr domácí srazili na roh.

75

Rohový kop rozehrál Lukeš, ale Ostrava se z něj do šance nedostala.

76

Žlutou kartu dostal Radim Řezník (Ostrava)

77

Do konce utkání zhruba patnáct minut. I když ani jeden tým nepředvádí úchvatnou podívanou, je vidět, že po třech bodech touží oba týmy.

80

Tohle byla slušná šance Ostravy! Z pravé strany centroval Zeher a ve skluzu se po míči ve skluzu natahoval Koukal, ale netrefil.

81

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Štohanzl, nahradil ho Vitalij Trubila

84

Bohemians budou po zákroku Bolfa zahrávat rohový kop.

85

Domácí z rohového kopu branku Ostravy neohrozili.

86

Žlutou kartu dostal Pavel Lukáš (Bohemians)

87

Střela ostravského Koukala skončila v rukavicích gólmana Sňozíka.

89

Bude se nastavovat jedna minuta.

90

Bohemians zahrávali rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal Škoda, ale Baránek v pohodě chytil.