Příjemný podvečer, v přátelském utkání dnes česká reprezentace ve Spojených státech změří síly s výběrem Turecka. Utkání vám přineseme v podrobné on-line reportáži.

Sestavu českého týmu oznámil trenér Michal Bílek už včera. Místo stopera Sivoka, který v základní sestavě chybí kvůli zraněnému kotníku, však nastupuje mladý obránce Mazuch.

Fotbalisté obou týmů už nastupují na hřiště. Češi dnes budou hrát v červených dresech, Turecko nastupuje v bílých.

Mazuch
62. min Lafata o hráči
Rajnoch
11 Pudil
Pudil
13 Plašil
Plašil
77. min Skácel o hráči
12 Holek
Holek
46. min Polák o hráči
Hübschman
J. Černý
46. min Sionko o hráči
9 Necid
Necid
77. min Pekhart o hráči
15 Fenin
Fenin
63. min M. Černý o hráči

TureckoTurecko(4-4-2)

Demirel
Sarioglu
2 Asik
Asik
6. min Zan o hráči
Buruk
6. min Sen o hráči
Belözoglu
14 Turan
Turan
82. min Topal o hráči
Kahveci
58. min Bahadir o hráči
Altintop
46. min Sentürk o hráči

Rozhodčí: Geiger - Strickland, Vasoli
Počet diváků: 16 371

1

Český tým se po výkopu zmocnil míče a od brankáře Čecha začala první útočná akce. Podél pravé postranní čáry běžel za dlouhou přihrávkou Fenin, u míče byl ale pozdě.

2

První střela zápasu - český útočník Necid střílel z 20 metrů slabě doprostřed brány.

4

U míče jsou teď Turci, ale kombinují pouze kolem půlící čáry.

5

Na pravé straně se dokázal uvolnit Necid a poslal před bránu střílenou přihrávku. Brankář Demirel se špatně domluvil s obráncem a Češi budou kopat rohový kop.

5

Centr z rohového kopu z pravé strany turečtí obránci u bližší tyče nedokázali odvrátit a u zadní tyče tak mohl ve velké šanci hlavičkovat Hübschmann, bránu netrefil.

6

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Emre Asik, nahradil ho Gökhan Zan

6

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Okan Buruk, nahradil ho Volkan Sen

9

Turečtí fotbalisté Asik a Buruk se loučí s reprezentací a po pár minutách tak symbolicky střídají. Jejich loučení se protáhlo na několik minut.

11

Střídající Sen se prodíral středem hřiště a chystal si míč na střelu z dálky, nedovoleně ho zastavil Holek.

12

Ze standardní situace Turecka nakonec žádná šance nebyla, dlouhý centr přelétl celé pokutové území.

14

Pěkná individuální akce Turana - na levé straně ustál souboj s Plašilem a se štěstím se dostal až k hranici pokutového území, odkud vystřelil těsně vedle pravé tyče.

15

Velkou šanci Turecka teď chytil brankář Čech! Z pravé strany střílel na bránu úplně volný Zan, jeho pokus český brankář ještě dokázal vyrazit.

18

Turci jsou zatím mnohem aktivnější než Češi a také o dost nebezpečnější.

19

Z pětadvaceti metrů zkusil vystřelit Sahin, s jeho pokusem si brankář Čech nadvakrát poradil.

20

Po faulu u pravé postranní čáry kroutil míč ze standardní situace před bránu Černý, tam se však čeští hlavičkáři neprosadili.

21

Pronikajícího Turana odzbrojil čistým způsobem pravý obránce Kušnír.

22

U míče jsou fotbalisté Turecka, kombinují na vlastní polovině a snaží se přejít do útoku.

24

Za dlouhým nákopem spěchal u pravé lajny Sarioglu, u míče byl ale dřív Pudil a vybojoval vhazování.

25

Žlutou kartu dostal Emre Belözoglu (Turecko)
za faul na Holka, který na půlící čáře vystihl rozehrávku Turecka.

26

Nákop z poloviny českého týmu bez problému sebrali turečtí obránci.

27

Turci operovali s míčem před pokutovým územím Česka, jejich akci zastavil Mazuch, který vystihl přihrávku za obranu.

28

Po pěkném protiútoku centroval z pravé strany Fenin, Češi budou kopat rohový kop.

29

Černého centr turecký brankář Demirel vyboxoval, do šestnáctky se poté však ještě dostal Necid a byl faulován. Čeští fotbalisté se zlobili, že rozhodčí nenařídil penaltu.

31

Arda Turan (Turecko) vstřelil gól. Česko - Turecko 0:1
Turecký záložník doběhl dlouhý nákop na levé straně, stihl míč ještě před koncovou čarou. Bez větších problémů pak obešel Kušníra a střelou, která se od tyče odrazila za Čechova záda, překonal českého brankáře.

33

Na levé straně bojoval Hübschmann, nakonec z toho ale je pouze vhazování pro Turecko.

34

Další nepříjemný útok tureckého týmu. Oblouček do vápna za obranu posílal Belözoglu, na poslední chvíli míč odhlavičkoval Mazuch.

36

Necid si ve středu pole dobře zpracoval Plašiovu přihrávku a z otočky se snažil přihrát doprava Feninovi. Míč byl ale příliš prudký, Fenin byl bez šance.

37

Žlutou kartu dostal Mario Holek (Česko)
za faul ve středu pole.

38

Další povedená spolupráce tureckého týmu a Česko opět musel zachraňovat brankář Čech. Centr do vápna si zpracoval Kahveci a z otočky vypálil, český brankář jeho střelu vytěsnil nohama.

40

A další rychlá akce Turků, tentokrát však centr před bránu odhlavičkoval Mazuch.

42

Turci zatím český tým jasně přehrávají. Jsou mnohem rychlejší, důraznější a nebezpečnější, Češi si kromě Hübschmannovy hlavičky v úvodu ještě žádnou vyloženou šanci nevytvořili.

44

Češi mohli jít do rychlého brejku, Necid stál však na půlící čáře sám proti dvěma obráncům a neměl komu přihrát.

45

V prvním poločase se budou nastavovat tři minuty.

45

Pudilův centr z levé strany do vápna byl odvrácen.

45

Nebezpečný centr z pravé strany se českým obráncům se štěstím podařilo odvrátit.

45

V závěru poločasu si ještě Turecko vytvořilo tlak, ale ani jeden centr před bránu se neujal.

Nihat Kahveci (Turecko) vstřelil gól. Česko - Turecko 0:2
Kahveci si v pokutovém území naběhl na přihrávku z levé strany od Turana, kde propadl střídající Polák. Střelou z první se trefil k pravé tyči české brány.

50

Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Česko)

53

Kušnírova přihrávka z pravé strany do vápna byla odvrácena.

54

Povedená kombinace tureckého týmu před pokutovým územím Česka. Prudkou střelu nakonec srazil Rajnoch.

55

Zpoza vápna zkusil vystřelit Plašil, ale jeho slabý pokus brankář Demirel v pohodě kryl.

58

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Nihat Kahveci, nahradil ho Turgay Bahadir

59

Rozběhnutého Pudila si na své pravé straně pohlídal Birinci.

61

Po Kušnírově přiťuknutí centroval z pravé strany do vápna Plašil, míč musel brankář Demirel vyboxovat.

61

Centr z rohového kopu, který zahrával Belözoglu, stáhl ze vzduchu brankář Čech.

62

Střídání Česko: ze hřiště odešel Ondřej Mazuch, nahradil ho David Lafata

63

Střídání Česko: ze hřiště odešel Martin Fenin, nahradil ho Milan Černý

65

Střídající Lafata vystihl rozehrávku tureckého týmu, na pravé straně si ještě dokázal obhodit obránce, ale proti přesile nakonec o míč přišel.

65

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Gökhan Zan, nahradil ho Emre Güngör

67

Hraje se teď ve středu pole, u míče jsou Turci. Čechům se občas podaří získat balon, ale vzápětí ho rychle zase odevzdají soupeři.

69

Po Polákově nákopu stihl míč u rohového praporku Lafata a z levé strany centroval před bránu. Turci se však ubránili.

70

Český obránce Pudil to teď s důrazem přehnal, zezadu fauloval Kazima.

72

Rychlá akce tureckého týmu: na prudkou přihrávku si na pravé straně naběhl Kazim a z první posílal přihrávku před bránu. U bližší tyče zasáhl Rajnoch a odvrátil na rohový kop.

74

Z pravé strany centroval Sarioglu, míč si ze vzduchu u tyče stáhl brankář Čech.

75

Po rohovém kopu mohli Češi do rychlého brejku, míč vedl po pravé straně Sionko. Nikdo se mu ale nenabízel a Sionko tak musel celou akci zbrzdit přihrávkou dozadu.

76

Dobrá šance Lafaty, který si v pokutovém území přebral přihrávku z pravé strany a z otočky vypálil po zemi vedle pravé tyče Demirelovy brány.

77

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho Tomáš Pekhart

77

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jaroslav Plašil, nahradil ho Rudolf Skácel

80

U míče teď byli Češi, ale střídající Skácel u půlící čáry rychle odevzdal.

80

Počet diváků 16 371 (65 % z kapacity 25 189)

81

Milan Černý (Česko) vstřelil gól. Česko - Turecko 1:2
Milan Černý si chtěl narazit s Lafatou, míče se však zmocnil turecký obránce Cetin, který chtěl přihrát dozadu brankáři. Jeho malou domů vystihl Černý a prostřelil brankáře Demirela.

82

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Arda Turan, nahradil ho Mehmet Topal

83

Češi se teď tlačí dopředu, od rohového praporku se pokoušel míč do pokutového území procpat Kušnír, ale neúspěšně.

85

Do vápna dostal míč Sionko, otočil se s míčem a mohl vystřelit, místo toho chtěl však přihrát lépe postavenému Pekhartovi. Ale to už se míče zmocnili Turci.

86

Po vstřeleném gólu jsou Češi aktivnější, v akci byl opět Sionko, který se snažil procpat míč z levé strany před bránu. Turecko se ubránilo.

88

Na centr z pravé strany od Milana Černého si před bránou vyskočil Lafata, jeho hlavička však mířila pouze do Demirelovy náruče.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Střídající Pekhart byl dostatečně důrazný a vybojoval míč od posledního tureckého obránce. Postupoval za míčem sám na brankáře, ale vyběhnutý Demirel byl u míče nakonec o vteřinu dřív.