Hezký večer z pražského Edenu. Ve 20.45 zde začne zápas základní skupiny Poháru UEFA mezi domácími slávisty a Hamburkem. Utkání vám přiblížíme v podrobné on-line reportáži.
Slavia v případě porážky ztratí naději na postup do jarních bojů, remíza nechává jen teoretickou šanci. Naopak výhra posune Pražany na průběžnou třetí, tedy postupovou příčku.
Pětatřicet minut před výkopem jsou tribuny zaplněny jen spoře. Víc diváků je zatím jen v sektorech za brankami. Na stadionu s kapacitou 20 800 se očekává kolem sedmnácti tisíc diváků.
1
Začal první poločas utkání Slavia - Hamburk
1
První útočná akce domácích skončila nepřesným centrem Černého od levé lajny, míč směřoval za brankou hostů.
3
Slávisté se ubránili při soupeřově dlouhém autovém vhazování až do šestnáctky.
4
Hezký pas do hamburské šestnáctky dostal z hloubi pole Necid, ale Mathijsen ho odzbrojil.
6
Zatím se hraje převážně ve středu hřiště, žádný ze soupeřů se do žádného velkého útočného dobrodružství nepouští.
7
Útok hostů skončil míčem v zámezí za Vaniakovou brankou.
8
Totéž na opačné straně, domácím míč směřující do hamburské šestnáctky utekl rovněž do autu.
10
Necid se v souboji s Benjaminem zranil, je ošetřován za lajnou, ale stojí na svých.
11
Hostující Jansen hlavičkoval z přetaženého centru do Vaniakovy boční sítě; Necid je zpět ve hře.
14
Stále se hraje hlavně mezi oběma šestnáctkami, ale množí se oboustranně velmi tvrdé souboje.
15
Z pětadvaceti metrů vystřelil hodně nepřesně hostující Jarolím.
17
Domácí stoper Brabec byl lehce otřesený po jednom z hlavičkových soubojů, po ošetření za lajnou hraje dál.
18
Černý poslal oblouček na Necida do šestnáctky, ale míč byl příliš dlouhý a stal se kořistí gólmana Rosta.
20
Oboustranně takticky vedený boj ubírá zápasu na fotbalové kráse, hraje se bez gólových příležitostí, nikdo nechce udělat chybu.
22
Slávisté zahrávali roh, hosté se ubránili.
23
V souběžně hraném zápase nečekaně vedou fotbalisté Žiliny na stadionu Aston Villy už 2:0. Góly dávali v 15. minutě Leitner a v 19. minutě Štyvar. Průběhy všech ostatních duelů Poháru UEFA sledujte ZDE.
26
Taktika a maximální obezřetnost, to jsou dosavadní hlavní znaky zápasu v Edenu.
29
Oba brankáře zatím nejvíc zaměstnávají malé domů...
31
Důležité Góly
Ivica Olič (Hamburk) vstřelil gól. Slavia - Hamburk 0:1
Po kombinaci hostů v domácí šestnátce a nešťastné teči Suchého se k míči dostal Olič a zblízka z úhlu poslal míč ke vzdálenější tyči Vaniakovy branky.
32
Domácí kiouč Jarolím byl vykázán na tribunu, protože vehementně u pomezního rozhodčího protestoval proti gólu s tím, že šlo o Oličův ofsajd, přitom na sudího sáhl; televizní záznam ale ukázal, že o postavení mimo hru nešlo.
34
Žlutou kartu dostal Matej Krajčík (Slavia)
36
Slávisté jsou poněkud vyvedeni z míry, nemohou se dostat ke kloudné akci.
38
Po delší době se k brance hostů snášel centr z pravé strany, ale zadáci ho odhlavičkovali.
39
Po špatně odkopnutém míči se ke střele dostal domácí Hubáček, ale jeho nádhernou dělovku ze šestnácti metrů vytlačil Rost na roh, ten domácí nevyužili.
43
Přes veškerou snahu zatím slávisté hamburského gólmana neohrozili.
45
Na domácích je vidět, že už se nemohou dočkat přestávky.
45
Slávisté začali druhý poločas odhodlaně, tlačí se k soupeřově brance, zatím ale pořád bez brankových šancí.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
45
Prohlédněte si momentky ze zápasu Slavie s Hamburkem i dalších duelů Poháru UEFA. Aby se vám galerie pod sestavami objevila, stiskněte F5.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Hamburk
46
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel David Hubáček, nahradil ho Vladimír Šmicer.
47
Hosté se ubránili při centru z přímého kopu nařízeného po faulu na střídajícího Šmicera.
49
52
Domácí nebezpečně zaútočili po levé straně, ale centr Šventa zadáci Hamburku odhlavičkovali.
55
Hosté už hru vyrovnali a slávistické útočné pokusy zdárně eliminují.
57
Po srážce ve vzduchu zůstali ležet brankář Rost a Šmicer, domácí fotbalista skončil na nosítkách, Rost v zápase pokračuje.
59
Šmicer má s největší pravděpodobností rozseknutý horní ret, zatí se do hry nevrací.
60
Šmicer je zpátky na hřišti, brankář Rost si musel poradit s nebezpečným centrem Černého z levého křídla.
62
Hosté se opět lehce vypořádali se slávistickým centrem z přímého kopu.
65
Nebezpečný centr Krajčíka zprava, vzáúpětí totéž zleva od Černého, ale hamburská defenziva zapracovala spolehlivě.
67
Domácí chybují už v zárodku útočných akcí, takže se k soupeřově brance nedostávají.
69
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Tijani Belaid, nahradil ho Milan Ivana.
70
Přetažený Šventův centr z levé strany skončil u zadáků Hamburku.
70
Hodnoťte fotbalisty Slavie za výkon proti Hamburku. Známky jako ve škole můžete dávat ZDE.
71
Po nebezpečném centru střídajícího Ivany z pravé strany se hosté ubránili jen za cenu rohu, ale Šmicerův centr prošel šestnáctkou až na opačnou stranu hřiště.
73
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho Goce Toleski.
75
Čtvrt hodiny před koncem to na zvrat v utkání nevypadá ani náhodou.
75
Po faulu na Šmicera těsně před šestnáctkou nechal turecký sudí slávistům značně nevýhodnou výhodu.
77
Střídání: Hamburk: ze hřiště odešel Bastian Reinhardt, nahradil ho Jerome Boateng.
78
Počet diváků 17 368 (84 % z kapacity 20 800)
80
Domácí vybojovali roh, ale při něm neuspěli.
80
Roh zahrávali i hosté, rovněž bez efektu.
81
Další roh Hamburku, po centru Aoga hlavičkoval gólově Silva, ale Vaniak střelu zblízka bravurně vyrazil.
82
Žlutou kartu dostal Guy Demel (Hamburk)
84
Na Toleského šel centr do šestnáctky, ale obránce ho k míči nepustil, ten se stal kořistí brankáře Rosta.
86
Další dva rohy Hamburku, po druhém hlavičkovali hosté nad.
87
Ivana jen o decimetry nedosáhl v soupeřově šestnáctce na centr Krajčíka.
90
Slávisté se s pohárovou Evropou pomalu ale jistě loučí...
90
Brankář Vaniak podrazil Davida Jarolíma, sudí Selcuk nařídil penaltu a Vaniaka vyloučil.
90
Červenou kartu dostal Martin Vaniak (Slavia) a musí opustit hřiště.
90
Slavia už má třikrát vystřídáno, takže do branky jde Brabec, který si u střídačky navlékl žlutý dres.
90
Mladen Petrič (Hamburk) proměnil pokutový kop. Slavia - Hamburk 0:2
Petrič poslal míč na opačnou stranu, než se Brabec pohnul.
90
Střídání: Hamburk: ze hřiště odešel Mladen Petrič, nahradil ho José Paulo Guerrero.
90
Žlutou kartu dostal Jerome Boateng (Hamburk)
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2.

Hubáček
46. min Šmicer o hráči
21 Belaid
Belaid
69. min Ivana o hráči
Tavares
26 Černý
Černý
24 Necid
Necid
73. min Toleski o hráči

Reinhardt
77. min Boateng o hráči
Petrič
90. min Guerrero o hráči

Rozhodčí: Selcuk - Cem, Akkin
Počet diváků: 17 368 (84 % z kapacity 20 800)