Fotbalisté Slavie nastoupí v sestavě: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, Jarolím, Latka, Švento - Necid, Ivana.
Hodinu před výkopem utkání Poháru UEFA skončil předzápas třináctiletých žáků, mladí slávisté nad soupeřem z Žiliny vyhráli 3:2. Poté usedli před sektor hostujících fanoušků a absolvovali tradiční pozápasový rituál.
Slávistický kouč Jarolím nemá k dispozici zraněné Šmicera, Tavarese a Černého. V základní sestavě dal důvěru hráčům, kteří vybojovali ve druhé půli výhru nad Teplicemi. Poprvé v letošním ročníku hraje od začátku Ivana, který v lize či evropském poháru dosud nastupoval jako náhradník.
Čtyřicet minut před výkopem se hlediště desetisícového stadionu pomalu zaplňuje. V sektoru pro hosty je přibližně 150 slávistů.
Dnešní duel je předposlední, kdy diváci usednou na starou protilehlou tribunu. Ta po víkendovém kole slovenské ligy bude zbourána a postavena nová moderní tribuna, jako jsou ostatní tři. Nová východní tribuna pak pojme 8 tisíc diváků.
Pětatřicet minut před výkopem vyběhli slávisté na rozcvičení, na druhé straně hřiště se připravovali zatím jen oba gólmani Perniš a Dúbravka. Po chvíli vyběhli na vyhřívaný trávník i ostatní domácí fotbalisté.
Na velké obrazovce, která je v jednom z rohů stadionu, se promítají rozhovory s domácími fotbalisty. Například tam mluvil brazilský útočník Adauto, který prošel Slavií.
Na dnešní duel je naplánovana část oslav 100. výročí založení žilinského klubu. Patnáct minut před výkopem se nad stadionem rozzáří ohňostroj.
Nad stadionem se rozářil ohňostroj na oslavu 100. výročí založení žilinského klubu, ale bombastický, jak pořadatelé slibovali, rozhodně není. Slávisté za dunění petard odcházejí z rozcvičení, Dušan Švento zdravil na hlavní tribunu svou rodinu a známé, kteří za ním přijeli z nedalkého Ružomberoku.
Deset minut před výkopem ohňostroj skončil, tribuny se plní, mělo by být vyprodáno.
Hráči jsou na trávníku, výkop je přichystán.
1
Začal první poločas utkání Žilina - Slavia
Rozehrávali hosté.
1
Slavia hned nakopla míč dopředu, ale u autové čáry ztratil míč Švento.
2
Ze středu hřiště rozehrával přímý volný kop slávista Brabec, ale jeho centr pokutovým územím jen prolétl.
3
Přímý volný kop kopali i domácí, ale Ježův centr slávisté odvrátili.
4
Hostující Suchý z vlastní poloviny našel nabíhajícího Necida, ale mladému útočníkovi míč utekl.
6
Rychlou slávistickou akci po levé straně skluzem zastavil Vomáčka.
7
Domácí Leitner zbytečně zahrál mimo hrací plochu. Slavia bude kopat rohový kop.
7
Hostující z rohového kopu nic nevytěžili, přestože centrů před branku mířilo v rychlém sledu za sebou hned několik.
8
Další zmařená slávistická akce. Záložník Belaid přihrál Necidovi, který chtěl sklepnout na nabíhajícího Šventa, ale nepodařilo se mu to.
10
Žilina zahrávala přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti -z asi dvaadvceti metrů. Jež se pokusil o přímou střelu, jeden z hostujícících hráčů tečoval míč na roh, z kterého se domácí do šance nedostali.
11
Slavia předvedla další pohlednou kombinaci na levé straně hřiště. Akce ale skončila odkopem od domácí branky, protože Ivanovi se nepodařilo přejít přes jednoho z žilinských obránců.
12
Centr před branku Slavie mířil na Rilkeho, ale míč hlavou odvrátil Brabec.
13
Pěkná spolupráce Šventa s Ivanou skončila nepovedeným centrem do vápna Žiliny.
15
Žilina naznačila své možnosti. Šla do protiútoku, od pravé postranní čáry odcentroval Rilke, na hranici velkého vápna stál Štrba, který ale naštěstí pro hosty netrefil míč.
16
Další protiútok Žiliny skončil u Rilkeho, kterého slávisté ubránili.
18
Slávista Krajčík vybojoval rohový kop. Ten rozehrál Belaid, ale Latka se k hlavičce nedostal.
19
V úvodu zápasu působí Slavia lepším dojmem. Snaží se hrát kombinačně, narozdíl od Žiliny, která sází hlavně na brejky a nakopávané míče.
19
Žlutou kartu dostal Dušan Švento (Slavia)
20
Akci Slavie zastavil Necidův ofsajd.
21
Ivana se neohroženě pustil mezi žilinské obránce, ale svými kličkami neuspěl.
22
Rychlá akce Žiliny na jeden dotek. Adauto sklepnul míč na Ježe, kterého ale slávisté na hranici pokutového území ubránili. Domácí se tak do šance nedostali.
23
Hosté měli problémy při bránění rohového kopu: Vaniak totiž míč jenom přizvedl a domácí následně dlouho zatápěli pražskému týmu. Ke střele se ale nedostali.
25
Belaidův centr před branku Žiliny se k žádnému z hostujících hráčů nedostal.
27
Protiútok domácích skončil u Vladaviče, jeho centr doplachtil jen k obránci Suchému.
28
Slávista Krajčík se po minutách nudy odhodlal ke střele. Z uctivé vzdálenosti ale střílel slabší levou nohou a brankáře Perniše vůbec neohrozil.
30
Žilinský Adauto si v pokutovém území pomohl faulem, akce domácích byla přerušena.
32
Slávista Švento centroval před branku Žiliny, kde ale nebyl ani jeden z hostujících hráčů. Míč v pohodě chytil gólman Perniš.
33
Belaid leží na zemi a drží se za nohu. Slávistický záložník ale bude v pořádku, rozhodčí ani na hřiště nepustil doktory.
34
Švento prohrál souboj s domácím Pekaríkem u brankové čáry a následně svého soupeře fauloval.
37
Žilinský Jež rozehrával rohový kop, Slavia se ubránila jen za cenu dalšího rohu, odvracel Krajčík.
38
Další rohový kop hosté bez problémů ubránili.
38
A bude se kopat další roh proti Slavii, mimo hřiště odvracel znovu Krajčík.
39
Žilina výhody rohového kopu nevyužila.
40
Adauto se nezalekl přesily slávistických obránců a mezi dvěma stopery se odvážil k průniku. Na poslední chvíli mu míč sebral Brabec.
42
Slavia vstřelila gól, který ale nebyl uznán kvůli ofsajdu! Jarolím krásným lobem našel Ivanu, jenž ale místo střely volil přihrávku na volného Necida. Ten stál v postavení mimo hru.
43
Po centru do pokutového území se Adauto hlavičkou prosadil přes Hubáčka, ale míč skončil hodně mimo branku.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Průběžný stav 0:0 je spravedlivý. Slavia má sice optickou převahu, ale o něco nebezpečnější jsou zatím domácí. Ani ti si ale stoprocentní příležitost nevypracovali. Za zmínku stojí jen odvážný průnik Adauta ze 40. minuty.
45
Prohlédněte si aktuální snímky ze zápasu. Aby se vám galerie pod sestavami objevila, stiskněte F5.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Žilina - Slavia
Rozehrávali domácí.
47
Velká šance Slavie! Do rychlého protiútoku šel Ivana, který se dostal až těsně k žilinské brance a přihrával na Necida. Přes trojici domácích obránců ale míč nepropasíroval.
48
Po rohovém kopu hlavičkoval Brabec, ale pro brankáře Perniše to nebezpečí neznamenalo.
50
Teď se hraje hlavně kolem půlící čáry, na obou stranách je hodně nepřesností.
51
Po Brabcově chybě se málem do šance dostal Adauto, ale slávistický kapitán hned své zaváhání, kdy pouštěl míč na Vaniaka, napravil.
52
Po centru do pokutového území Slavie se ke střele dostal nehlídaný Jež, ale na Vaniaka poslal jen slabý míč.
53
Žilina šla zásluhou Vladaviče do rychlého protiútoku, který střelou z dálky zakončil Rilke. Míč skončil hodně vedle branky Pražanů.
54
Střelu si připsala i Slavia. Z třiadvaceti metrů se o ni pokusil Latka, ale rána mu nesedla a míč skončil stejně jako před chvílí na druhé straně vedle branky.
56
Typická akce Slavie: ze středu hřiště dostal míč na pravé straně Krajčík, který centroval před branku. Tentokrát se ale k míči žádný z hostů nedostal.
58
V posledních minutách je hra často přerušovaná. Můžou za to autová vhazování a fauly na obou stranách.
59
Do statistik si Žilina připsala další střelu, Štrba ale poslal míč vedle branky.
60
Obrovská šance domácích! Štrba si v pokutovém území všimnul Adauta, který byl na malém vápně úplně sám, slávisté si ho vůbec nevšímali. Brazilský útočník ale z jasné pozice minul.
62
Žilina je aktivnější. Z pravé strany posílal další centr před branku Adauto, míč ale tentokrát jen prolétl pokutovým územím.
62
Žlutou kartu dostal Tomáš Necid (Slavia)
Fauloval Leitnera.
64
Hosté se snaží vymanit z tlaku, jejich útočné snahy se ale zatím rozbíjejí o pevnou obrannou hradbu slovenského týmu.
66
Po faulu na Necida bude asi z třiceti metrů zahrávat Slavia přímý volný kop.
67
O přímou střelu se pokusil Belaid, ale trefil přesně místo, kde stál gólman Perniš.
68
Slavia se díky Brabcovi ubránila dalšímu rohovému kopu Žiliny.
69
Na zemi se svíjí slávista Latka, na trávníku už jsou lékaři.
70
Slavia zatím hraje bez ošetřovaného Latky, který se ale během chvíle vrátí do hry.
71
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Marek Jarolím, nahradil ho Petr Janda.
71
Žlutou kartu dostal Vladimír Leitner (Žilina)
72
U míče byl poprvé Janda, ale rozhodčí hru hned přerušil. Mladý slávista totiž fauloval.
74
Z levé strany centroval Ivana na volného Necida, který ale chtěl střílet bez přípravy a míč netrefil.
76
Počet diváků 8 789 (80 % z kapacity 11 000)
77
Žilinský Pečálka přidržel Belaida, který tak přestal hrát. Rozhodčí ale ukázal, že se má pokračovat ve hře.
78
Žlutou kartu dostal Matej Krajčík (Slavia)
Nesportovně nakopl Vladaviče.
80
Centr do pokutového území slávista Brabec radši odvrátil na roh.
81
Roh rozehrál Jež, míč se dostal až k Adautovi, jehož střela ale skončila nad břevnem. Druhá šance šikovného útočníka v zápase!
82
Zmatky kolem střídání Slavie. Volešák už byl připraven naskočit na hřiště, ale není připravená informační tabule.
83
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Dušan Švento, nahradil ho Ladislav Volešák.
84
Střídání: Žilina: ze hřiště odešel Emil Rilke, nahradil ho Peter Štyvar.
85
Od pravé postranní čáry centroval před branku hostující Belaid, k hlavičce se dostal Necid, ale nebyl dostatečně razantní. Brankář Perniš moc práce neměl.
86
Štyvar připravil střelu pro Ježe, který ale pálil jen do hradby slávistických těl.
88
Poprvé od nástupu na hřiště střílel Štyvar, z dvaadvaceti metrů ale přestřelil.
89
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Milan Ivana, nahradil ho Zdeněk Šenkeřík.
90
Budou se nastavovat dvě minuty.
90
Slávista Janda se diví. Myslel si, že byl faulován, rozhodčí byl ale jiného názoru.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.
90
Oba týmy získaly za remízu první bod do tabulky. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.

Rilke
84. min Štyvar o hráči

Jarolím
71. min Janda o hráči
21 Belaid
Belaid
6 Latka
Latka
18 Švento
Švento
83. min Volešák o hráči
20 Ivana
Ivana
89. min Šenkeřík o hráči