Sestava českých fotbalistů pro dnešní utkání se Skotskem: Čech - Pospěch, Ujfaluši, Kováč, Jankulovski - Sionko, Polák, Galásek, Matějovský, Skácel - Koller.

Obě mužstva už ukončila rozcvičování a zamířila zpátky do kabin. Hostující fotbalisty bude na Letné povzbuzovat mohutná skupina fanoušků. Jinak je stadion poloprázdný, ale hodně diváků je ještě u vstupů.

1

Začal první poločas utkání Česko - Skotsko

1

Hned v úvodu vybojovali Skotové roh, ale české mužstvo se ubránilo.

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Pospěch
74. min Sivok o hráči
Ujfaluši
46. min Rozehnal o hráči
Kováč
Jankulovski
46. min Kadlec o hráči
7 Sionko
Sionko
Galásek
3 Polák
Polák
Matějovský
46. min Jarolím o hráči
19 Skácel
Skácel
46. min Plašil o hráči
9 Koller
Koller
46. min Svěrkoš o hráči

SkotskoSkotsko(4-5-1)

1 Gordon
Gordon
Naysmith
Caldwell
McManus
60. min Dailly o hráči
McNaughton
90. min Berra o hráči
11 Robson
Robson
82. min McCormack o hráči
8 Rae
Rae
72. min Clarkson o hráči
Fletcher
Hartley
Morrison
68. min Maloney o hráči
9 Miller
Miller

Rozhodčí: Braamhaar - Brink, Lobbert
Počet diváků: 11 314

2

Domácím ztroskotal útok vinou nepřesné přihrávky.

2

Další útok domácích, tentokrát si ale nerozuměl Koller s Matějovským, hosté se ubránili.

4

Hosté zažehnali velice nebezpečnou situaci před svou brankou, ale poté se dostal k hlavičce Koller po centru Sionka, ale přestřelil.

5

Skotové zaútočili, ale plány jim překazil Ujfaluši.

6

Asi minutu drželi míč ve středu hřiště hosté, nakonec se pokusili o výpad, ale jejich akce skončila autem.

7

Dvanáct metrů před skotskou šestnáctkou byl faulován Koller, přímý kop zahrával Galásek, ale střela byla tak slabá, že málem ke skotskému brankáři ani nedolétla.

9

Před skotskou branku centroval Matějovský, hosté odvrátili jen na roh, ale poté se ubránili i při rohovém kopu,

10

Po delší době se Skotové vymanili z defenzivy, centr z pravé strany zlikvidoval Petr Čech.

11

Roh pro domácí, po někoplika odvrácených míčích hlavičkoval po centru Jankulovského stoper Kováč, ale střela šla vedle.

13

Útočnějším týmem jsou domácí, kteří si udržují územní převahu.

14

Galáskova tvrdá střela z dálky skončila na hradbě skotských těl.

15

Matějovský skvěle uvolnil do skotské šestnáctky Sionka, ale jeho zpětný centr už před branku neprošel.

17

Do levého křídla si na dlouhý míč naběhl Jankulovski, ale odcentrovat se mu už nepovedlo.

18

Polákův pas z hloubi pole byl příliš dlouhý, míč skončil v autu.

20

Podobně skončil útok Skotů, přihrávka z pole šla až za brankovou čáru.

21

Po centru Sionka z pravého křídla hlavičkoval z dobré pozice Koller, opět nad, český útočník ale Sionkovi za nadýchaný míč zatleskal.

23

Česká obrana si poradila se skotským ojedinělým útokem.

24

Jankulovského táhlý centr z levé strany se stal kořistí skotského gólmana.

26

Další pokus skotských fotbalistů skončil také neúspěchem.

28

Hosté se ubránili dvěma nebezpečným českým nájezdům.

29

Velké nebezpečí zažehnal Ujfaluši, když Miller obešel v domácí šestnáctce Kováče a už už se chystal vystřelilt.

31

Hosté vybojovali roh, ale s Robsonovým centrem si česká obrana poradila.

32

Další skotský roh, ale míč prolétl chumlem hráčů před brankářem Čechem až do autu.

34

Hosté hru vyrovnali, nápor domácího týmu mírně ochabl.

34

Po pravém křídle se utrhl rychlý Sionko, ale jeho centr srazil obránce na roh; při něm se hosté ubránili, následoval druhý z opačné strany, také bez efektu.

36

Po faulu na Poláka centroval ze zkráceného rohu Jankulovski, hosté míč odrazili do pole, z dálky vyslal bombu Polák, brankář vyrazil míč do strany a dorážka už čekým fotbalistům nevyšla.

39

Po faulu Galáska střílel z třiceti metrů z přímého kopu Robson, ale brankáře Čecha nepřekvapil.

42

Obraz hry se nemění, stále mají navrch domácí, kteří jsou aktivnější.

42

Ojedinělá nebezpečná akce Skotů, po Morrisonově centru zprava před českou branku odkopával míč do bezpečí Jankulovski.

44

Skotové kombinují ve středu pole, ale poté jejich dlouhou přihrávku vystihl brankář Čech a míč kryl.

45

Útok domácích skončil špatnou finální přihrávkou.

47

Po úniku Poláka po pravém křídle a jeho přihrávce měl míč na kopačce Jarolím, který stál šest metrů před skotskou brankou, ale jeho dotek s míčem nebyl ani střelou, ani přihrávkou, nejspíš ani sám Jarolím neví, co vlastně zamýšlel; akci pak zakončil Svěrkoš střelou z hranice šestnáctky vysoko nad.

50

Morrisonova dělovka z dálky prosvištěla těsně nad Čechovým břevnem.

52

Skotové se ubránili útoku domácích jen za cenu rohu, ten Češi nevyužili.

54

Přízemní střelou z dálky se prezentoval domácí Kadlec, brankář míč kryl.

56

Další roh ve prospěch českého týmu, Plašilův centr hosté odvrátili.

57

Brankář Čech se štěstím vyrazil střelu zblízka, k níž se nečekaně dostal Morrison.

59

Opět byl takřka v šanci Jarolím, ale volil přihrávku a skotská obrana nakonec nebezpečí zažehnala.

60

Střídání Skotsko: ze hřiště odešel Stephen McManus, nahradil ho Christian Dailly

60

Libor Sionko (Česko) vstřelil gól. Česko - Skotsko 1:0
Sionko si naběhl do šestnáctky na přesný oblouček od Pospěcha, hrudí si míč přistrčil do běhu před sebe a podél vyběhnuvšího gólmana ho poslal k tyči!

62

Hartley těsně přestřelil z přímého kopu.

64

Gólovou střelu vyslal na skotskou branku z deseti metrů Plašil, ale gólman hosty výborným zákrokem podržel, nadvakrát míč kryl.

67

Miller nasadil jesličky Kováčovi a poté z hranice šestnáctky technickým pokusem přestřelil...

68

Střídání Skotsko: ze hřiště odešel James Morrison, nahradil ho Shaun Maloney

69

Počet diváků 11 314 (60 % z kapacity 18 944)

72

Střídání Skotsko: ze hřiště odešel Gavin Rae, nahradil ho David Clarkson

73

Domácí si udržují územní i herní převahu, sporadické soupeřovy výpady úspěšně eliminují.

74

Střídání Česko: ze hřiště odešel Zdeněk Pospěch, nahradil ho Tomáš Sivok

75

Polák přiťukl míč Svěrkošovi, ale jeho střelu z hranice šestnáctky zblokovali skotští obránci.

76

Hosté zatím hrají v deseti bez zraněného McNaughtona.

76

Do šance dostal míč Svěrkoš, ale míč poslal jen do vyběhnuvšího gólmana.

77

Plašilův centr z přímého kopu Skotové odvrátili.

79

Po faulu na Poláka střílel z přímého kopu z třiceti metrů Jarolím, ale jen do skotské zdi.

81

Češi se ubránili při soupeřově nájezdu přičiněním Sivoka.

82

Střídání Skotsko: ze hřiště odešel Barry Robson, nahradil ho Ross McCormack

84

Michal Kadlec (Česko) vstřelil gól. Česko - Skotsko 2:0
Nádherná Kadlecova individuální akce, na levém křídle se zbavil protihráče, postoupil do středu pole a pravačkou míč poslal po zemi ke vzdálenější tyči.

85

Známkujte výkony českých fotbalistů ZDE

85

David Clarkson (Skotsko) vstřelil gól. Česko - Skotsko 2:1
Clarkson se v šestnáctce elegantně zbavil dotírajícího Sivoka a stejně jako Kadlec skóroval přízemní střelou ke vzdálenější tyči.