1

Začal první poločas utkání Švédsko - Nizozemsko

2

Obě mužstva začala v opatrnějším tempu. Nikdo si výraznější šanci s výjimkou Ibrahimoviče. Ten ale v pokutovém území nedokázal zpracovat přihrávku.

3

A právě po souboji s ním zůstal ležet obránce Bronckhorst. Byl odpískán faul a po krátkém ošetření se ve hře pokračuje.

4

Jakobsson fauloval van Nistelrooije a ještě mu nadával. Z trestného kopu musel gólman Isaksson vyběhnout daleko z branky a míč vyrazit.

o hráči
81. min Källström o hráči
18 Jonson
Jonson
o hráči
65. min Wilhelmsson o hráči

o hráči
35. min Bouma o hráči
o hráči
62. min Heitinga o hráči
6 Cocu
van der Meyde
o hráči
87. min Makaay o hráči

6

Ljungberg atakoval při rozehrávce Reizigera a míč vybojoval. Vzápětí o něj Švédové ale přišli.

8

Robben se šikovně proháčkoval přes tři hráče, roztáhl hru do pravého křídla a centr se snažil usměrnit do branky Seedorf.

10

Krásná fotbalová akce v podání Nizozemska. Míč zatáhl po levé straně Seedorf, nahrál přes celou šíři hřiště na nabíhajícího Robbena, jenž z dvaceti metrů tvrdě vypálil. Brankář Isaksson s obtížemi vyrazil na rohový kop.

12

Po dlouhé době byli v útoku Švédové. Jejich akce se táhla po levé straně, přihrávku se snažil na hranici pokutového území Ibrahimovič, ale neuspěl.

15

Holanďané dlouho váhali s rozehrávkou přímého kopu z pětatřiceti metrů. Davids přiťukl Seedorfovi, jehož bomba mířila doprostřed branky.

18

Hra je v posledních minutách plná nepřestností, Švédové se vymanili z tlaku a hru drží daleko od své branky.

18

Nistelrooij málem vytěžil z malé šance gól. V pokutovém území elegantně zpracoval míč mezi čtyřmi obránci, otočil se a vypálil. Brankář Isaksson vyrazil.

20

Aktivnější jsou opět Nizozemci, hodně se tlačí dopředu, Švédové čekají na protiútoky.

21

Nehraje se v příliš vysokém tempu.

22

Gólman van der Sar při nepřesné přihrávce chytře naznačil, že míč chytí, a poté ho nechal dokutálet před dotírajím útočníkem do zámezí.

24

Ljungberg se rozběhl a obránce Bronckhorst ho musel nedovoleně zastavit.

25

K trestnému kopu se postavil Henrik Larsson, ale zamířil dva metry vedle pravé tyče van der Sarovy branky.

27

Nizozemci si postupným útokem vytvořili solidní příležitost, když se míč dostal k nabíhajícímu a volnému Reizigerovi, jehož rána bez přípravy skončila dva metry vedle.

29

Larssonův centr zblokoval Bronckhorst a vybojoval Švédům rohový kop. Centr z něj byl však příliš prudký a Nizozemci jej odvrátili.

30
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Frank de Boer (Nizozemsko)

30

Frank de Boer zajel zepředu kopačkou na holeň Ljungberga a dostal žlutou kartu. Sám však zůstal ležet a je ošetřován.

32

Po dlouhém otálení s postavením zdi vystřelil z devatenácti metrů Jakobsson. Míč trefil jeden z hráčů ve zdi hlavou, a ten skončil v zámezí.

33

A hned o chvíli později kopali rohový kop Nizozemci, ale centr na malé vápno v chumlu hráčů chytil brankář Isaksson.

34

Chystá se střídání. Připravený je Bouma.

35

Střídání Nizozemsko: ze hřiště odešel Frank de Boer, nahradil ho Wilfred Bouma

35

Kapitánskou pásku po Frankovi de Boerovi převzal Cocu.

37

Švédové stále odolávají spíše jalovému tlaku Holanďanů. Žádné velké šance k vidění nejsou.

39

Nizozemci kopali v krátkém sledu dva rohové kopy za sebou, ale ani z jednoho si šanci nevytvořili.

41

Robben zprava dobře centroval před branku, kde byl Nistelrooij. Ten však tísněn obráncem upadl. Rozhodčí penaltu nenařídil a ještě útočníka pokáral.

42

Rychlá akce Švédska. Johnsson se protáhl po pravé straně, nahrál do pokutového územi Svenssonovi, a jeho rána byla dvěma obránci zblokována. Mířila však stejně vedle.

44

V závěru se poločas už jen dohrává, nikdo nechce udělat chybu. Mírnou převahu však stále mají Nizozemci.

45

Slovenský rozhodčí Michel nastavuje v prvním poločase dvě minuty.

45

Míč se dostal do středu hřiště na volného Svenssona, který se podruhé pokusil vystřelit. Brankář van der Sar míč v klidu chytil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Švédsko - Nizozemsko

47

Robben se zbavil dvou obránců najednou, téměř od rohového praporku odcentroval na hlavu tísněného Nistelrooije. Míč obloučkem těsně minul břevno a skončil na horní síti.

47

Nistelrooij napodobil Ibrahimoviče ze zápasu s Itálií, kdy v akrobatické pozici vyrovnal. Ač tísněn, zpětnou patičkou se snažil míč nasměrovat do pravého horního růžku Isakssonovy branky.

48
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Andy van der Meyde (Nizozemsko)

51

Nizozemci chtějí co nejrychleji vstřelit gól. V šanci se ocitl Nistelrooij, po něm van der Meyde, ale jeho střela byla zblokovaná na roh.

52

Po hlavičkovém souboji zůstal s bolestivou grimasou ležet na trávníku Cocu.

55

Po začátku druhé půle, kdy se Nizozemci tlačili hodně do útoku, se hra vyrovnala.

56

Obrovská šance Švédska: Ljungberg vyhrál hlavičkový souboj u pravé tyče, míč se dostal ke Stamovi, který se ho snažil laxně odkopnout, ale získal ho Ibrahimovič. Mířil k protější tyči a Nizozemce zachránil odkopem z brankové čáry Bouma.

57
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Zlatan Ibrahimovic (Švédsko)

57

Ibramihovič si předkopl míč do pokutového území, v cestě mu stál Stam a švédský útočník nafilmoval pád.

59

Švédové se osmělili a v posledních okamžicích se drží na soupeřově polovině.

61

Reiziger dlouhým autem hledal Nistelrooije. Ten se snažil míč vypíchnout, ale nechtíc trefil hlavu jednoho z švédských obránců.

62

Střídání Nizozemsko: ze hřiště odešel Edgar Davids, nahradil ho John Heitinga

63

Obrovská šance Nizozemců: dlouhý centr z pravé strany zpracoval Nistelrooij na prsou a ač tísněn, stačil ještě vystřelit. Míč zblokoval nejprve ležící brankář a od něj zamířil jen pár centrimetrů vedle pravé tyče.

65

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Mattias Jonson, nahradil ho Christian Wilhelmsson

66

S míčem se překvapivě rozběhl do středu hřiště obránce Stam a nebezpečně vystřelil. Rána minula pravou tyč opět jen o několik centrimetrů.

69

Útočník van der Meyde se rozběhl, zatáhl míč po pravé straně, naznačil kličku a okamžitě nahrál Robbenovi, jemuž se střela nepovedla a doskákala k brankáři Isakssonovi.

71

Švédští hráči stále odolávají náporu Holanďanů, sami se do protiútoků příliš nedostávají.

73

Robben pěknou uličkou na pravé straně vyslal do úniku Bronckhorsta, ten okamžitě nacentroval, ale u míče byl dřív než útočník Nistelrooij brankář Isaksson.

75

Ljungberg se svého strážce zbavil velice originálním způsobem, když si míč posunul do protipohybu patičkou a v pádu okamžitě tvrdě pálil. Mířil těsně vedle pravé tyče van der Sarovy branky.

77

Hra je stále vyrovnaná, hra se přelévá ze strany na stranu, ale výraznější šance vidět nejsou.

79

Švédové se drží a soupeře nepouští do pokutového území.

80

Počet diváků 28 762 (96 % z kapacity 30 000)

81

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Anders Svensson, nahradil ho Kim Källström

82

Střídající Källström se okamžitě dostal do šance, když z první vypálil z hranice pokutového území. Bomba však byla zblokovaná.

84

Bouma dlouhým centrem z vlastní poloviny hledal van der Meydeho. Ten míč však nestihl, a ten skončil až v zámezí.

85

Na lavičce Nizozemska se chystá na hřiště kanonýr Bayernu Mnichov Makaay.

87

Střídání Nizozemsko: ze hřiště odešel Andy van der Meyde, nahradil ho Roy Makaay

88

Postup do semifinále mohl Švédsku zničehonic zajistit Wilhelmsson. Už v pokutovém území tváří tvář brankáři vystřelil, ale van der Sar mu skočil pod nohy a míč nadvakrát zpacifikoval.

90

Nizozemci se dostávají do závěrečného náporu. Série rohových kopů, po jednom z nich pálil odražený míč Reiziger, jeho střela byla zblokována.

90

Odražený míč se dostal k Makaayovi, a ten ho napálil těsně nad břevno.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:0

91

Začalo první prodloužení utkání Švédsko - Nizozemsko

93

Obrovská šance Nïzozemska: Robben se napřáhl, tvrdě vypálil. Brankář Isaksson měl s likvidací střely velké potíže, míč mu vypadl z náručí a skončil na tyči! Ani dotírající Makaay ho už do sítě nedokázal dotlačit.

95

Nizozemci se zpočátku prodloužení hodně tlačili dopředu, ale už ubrali.

97

V šanci se ocitl Ibrahimovič, ale na přihrávku zleva nedosáhl. Byl u ní dřív brankář van der Sar.

98

Ibrahimovič přiťukl míč šikovně tísněn patičkou Larssonovi, ten se ke střele nedostal.

100

Seedorf nádherně vypálil z voleje z dvaceti metrů. Střela se točila k tyči, brankář Isaksson stačil vyrazit. Ale jen k Makaayovi, jenž nacentroval k Nistelrooijovi. Ten pálil bez přípravy vedle pravé tyče.

101

Robben se prokličkoval přes tři hráče, ale nakonec se zamotal a s míčem skončil až v zámezí.

103

K trestnému kopu z pětatřiceti metrů se postavil Källström, ale mířil vysoko nad.

104

A Källström opět v šanci. Z pravé strany pálil do boční sítě.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 0:0

106

Začalo druhé prodloužení utkání Švédsko - Nizozemsko

107

Hned v úvodu druhého prodloužení byl faulován Nistelrooij těsně před šestnáctkou. Z trestného kopu nádherně vystřelil před zeď Seedorf, brankář Isaksson se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil.

108

Vzápětí si na centr naskočil Cocu a o metr minul levou tyč.

110

Nizozemci už dali gól, ale z ofsajdu. Robben přihrál Nistelrooijovi, a ten propálil vyběhnuvšího gólmana Isakssona.

112

Dlouhý aut lehce zpracoval Ibrahimovič, míč se odrazil k Larssonovi, a ten trefil z deseti metrů horní část břevna!

115
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Roy Makaay (Nizozemsko)

116

Odražený míč po trestném kopu se odrazil k Ljungbergovi, a ten trefil pravou tyč! Brankář van der Sar se natahoval marně.

118

Hraje se stále naplno, obě mužstva chtějí rozhodnout ve hře.

120

Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 0:0