Utkání řídí trojice tureckých rozhodčích: hlavní Bosat s asistenty Kartalem a Ersoyem.

Patnáct minut před výkopem Švédové končí rozcvičku, čeští reprezentanti ještě na hřišti zůstávají.

Dvanáct minut před začátkem i Češi odcházejí z rozcvičky. Hráče do kabin následoval z hrací plochy i Vlastimil Košťál, šéf reprezentace.

Deset minut před výkopem je v hledišti teplického stadionu zhruba šest tisíc fanoušků, ale lidé stále přicházejí.

ČeskoČesko(4-4-2)

1 Čech
Čech
46. min Černý o hráči
5 Fukal
Fukal
3 Bolf
Ujfaluši
16. min Johana o hráči
Grygera
73. min Hübschman o hráči
Poborský
61. min Kolomazník o hráči
Galásek
46. min Gedeon o hráči
11 Nedvěd
Nedvěd
68. min Dostálek o hráči
Šmicer
46. min Jarošík o hráči
10 Baroš
Baroš
81. min Došek o hráči

Edman
70. min N. Johansson o hráči
Källström
A. Svensson
Nilsson
66. min A. Johansson o hráči
Kennedy
Allbäck
Elmander
66. min Skoog o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 10 238

Mužstva nastoupila na hřiště, Švédové budou hrát ve žlutých trikách, modrých trenýrkách a žlutých stulpnách. Domácí se teplickému publiku představí v červených trikách, bílých trenýrkách a modrých stulpnách.

1

Začal první poločas utkání Česko - Švédsko

1

Výkop měli Švédové, ze středového kruhu rozehráli dozadu, od obránců šel dlouhý míč na útočníky. Po následujících několika nepřesnostech ve středu pole se rozbíhal na hrotu Allbäck, ale Fukal ho zastavil.

3

V úvodu častěji drží míč na kopačkách hosté, Čechům se nedaří založit útok.

4

První akce domácích, které publikum tleskalo. Vachoušek do levého křídla uvolnil Nedvěda, ten míč zatáhl a odcentroval. Vachoušek lehce míč tečoval hlavou mimo branku.

5

Poprvé zasahoval gólman Čech, který chytil přízemní střelu Elmandera z levé strany.

6

Poborský dostal přihrávku za obránce, na pravé straně obešel i gólmana, ale jeho střelu či centr z úhlu švédská obrana zblokovala. Byl to náznak první šance zápasu.

8

Milan Fukal (Česko) vstřelil gól. Česko - Švédsko 1:0

8

Gól padl po standardní situaci, kteroz rozehrál Poborský. Baroš sice hlavičkoval nepřesně, ale odražený míč se dostal k Fukalovi, který levačkou bez přípravy trefil ze 14 metrů přesně k tyči.

10

Hostující obrana vyhlíží dost chaoticky, Poborského centr prošel přes malé vápno, ale Šmicer s Barošem se k míči nedostali.

12

Po srážce s Ujfalušim zůstal na půlce hřiště ležet hostující útočník Allbäck, je ošetřován za postranní čárou. Český obránce však dopadl hůř, s roztrženou hlavou odešel do kabiny.

14

Allbäck pokračuje ve hře, ale Češi hrají v deseti bez zraněného Ujfalušiho, který je v kabinách. Do hry se chystá náhradník Johana.

16

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Ujfaluši, nahradil ho Petr Johana

17

Poborský se lehce prokličkoval přes dva hráče do pokutového území, přihrál Barošovi, ale tomu sudí odpískal ofsajd.

18

Hezkou akci předvedli hosté, Lucic s Elmanderem zakombinovali na pravé straně, Lucic pak nádherně uvolnil Bakirlioglüa, ale tomu rána z hranice šestnáctky nesedla.

19

Brankář Čech dvakrát za sebou zasahoval po nebezpečných centrech ze stran.

20

Baroš se probíjel středem hřiště, když byl už v pokutovém území, tak mu míč vypíchl Jakobsson, ale zhruba z 22 metrů se do něj opřel Poborský, jehož ránu levačkou gólman chytil.

21

V akci opět Baroš, střelu z 18 metrů švédský gólman kryl.

24

Záložník Källström si pohrál před pokutovým územím se Šmicrem i Nedvědem, ale jeho tvrdou ránu Čech chytil.

25

Vzrušující okamžiky na obou stranách: za dlouhým pasem Svenssona se hnal Elmander s Johanou, mimo pokutové území vyběhl gólman Čech, míč zpracoval a založil rychlý protiútok. Šmicer nádherně uvolnil do šance Baroše, který ale prováhal čas ke střele a místo toho neúspěšně kličkoval.

26

Po faulu na Nedvěda budou domácí kopat přímý kop z 20 metrů.

27

Žlutou kartu dostal Johan Elmander (Švédsko)

27

Elmander předčasně vyběhů ze zdi a dostal žlutou kartu. Nedvěd přímý kop opakoval, ale trefil jen bránící hráče.

29

Mikael Nilsson (Švédsko) vstřelil gól. Česko - Švédsko 1:1

29

Nilsson si zaběhl za obranu, dostal krásný centr, který si zpracoval a podél vyběhnuvšího gólmana skóroval.

31

Po faulu jednoho ze švédských hráčů je ošetřován Šmicer.

32

Švédové začínají zlobit, Čech se zapotil po nepříjemné ráně Bakirlioglüa.

33

Po centru Grygery z levé strany zůstali u vzdálenější tyče osamoceni Baroš s Poborský. Baroš ale zblízka hlavičkoval jen do gólmana a Poborský se k dorážce nedostal.

34

Šmicer po ošetření pokračuje ve hře.

36

Hra je v těchto chvílích neurovnaná, obě mužstva kazí přihrávky.

39

Poborského centr z přímého kopu švédská obrana odvrátila, ale Češi se záhy dostali do útoku. Vachoušek zatáhl míč po pravém křídle, uvolnil Poborského, na jehož centr naskakoval Fukal. Těsně před ním mu však sebral míč brankář Isaksson.

43

Mikael Nilsson (Švédsko) vstřelil gól. Česko - Švédsko 1:2

43

Brankář Čech minul centr Källströma z rohu, poté Fukal míč odkopával, ale přitom trefil Nillsona, od nějž se míč odrazil do prázdné branky.

45

Štěpán Vachoušek (Česko) vstřelil gól. Česko - Švédsko 2:2

45

Po faulu na Baroše zahrával Vachoušek přímý kop z hranice šestnáctky a levačkou se trefil přímo do horního růžku branky.

47

Žlutou kartu dostal Patrik Gedeon (Česko)

48

Po nádherné akci Nedvěda, který zatáhl míč po levé straně, a jeho cenru hlavičkoval Vachoušek. Jeho střelu gólman se štěstím vyrazil na roh.

49

Odražený míč získal Gedeon a pálil z 22 metrů prudce nad branku.

50

Nedvěd hezky uvolnil Poborského, ten šel z úhlu sám, ale brankáře nepropálil. Míč se po jeho zíkroku snášel obloučkem k brance, Isaksson ho vyboxoval, ale jen k Nedvědovi, který zblízka překopl branku.

52

Po Poborského centru z rohu hlavičkoval nebezpečně Fukal, jeho ránu gólman reflexivně vyrazil.

54

Počet diváků 10 238 (56 % z kapacity 18 221)

57

Nádherné samostatné akci Baroše chyběla jen finální přihrávka na Nedvěda. Baroše běžel s míčem od půlky hřiště na oba švédské stopery, kličkami jim zamotal hlavu, ale když přihrával patičkou, míč ho neposlechl. I tak diváci zatleskali.

58

Poborský utekl po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel Nedvěda, který bez přípravy pálil z 15 metrů, ale jeho ránu gólman v pádu zachytil nohou.

61

Střídání Česko: ze hřiště odešel Karel Poborský, nahradil ho Michal Kolomazník

63

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Česko - Švédsko 3:2

63

Grygera poslal z levé strany centr, který se kroutil na branku. Baroš se po míči vrhnul po hlavě, skočil mezi švédské zadáky a hlavičkou v pádu překonal gólmana.

64

Teplické publikum bouřlivě odměnilo střelecký pokus Kolomazníka.

65

Marcus Allbäck (Švédsko) vstřelil gól. Česko - Švédsko 3:3

65

Elmander poslal centr z pravé strany na zadní tyč, kam nabíhal Allbäck s Johanou. Jenže český obránce švédského útočníka jen stínoval, a pro Allbäcka nebylo problémem uklidit míč zblízka k tyči.

66

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Johan Elmander, nahradil ho Niklas Skoog

66

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Mikael Nilsson, nahradil ho Andreas Johansson

68

Střídání Česko: ze hřiště odešel Pavel Nedvěd, nahradil ho Richard Dostálek

68

Kapitánskou pásku si po Nedvědovi navlékl Fukal.

70

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Erik Edman, nahradil ho Nils-Eric Johansson

71

Občas se z hlediště ozve pískot, po vystřídání několika hráčů nemá hra spád.

73

Střídání Česko: ze hřiště odešel Zdeněk Grygera, nahradil ho Tomáš Hübschman

74

Barošovi na jedné straně, Allbäckovi na druhé straně byly odmávány v krátké chvíli dva ofsajdy.

76

Hosté měli obrovskou šanci, po centru zprava pálil u zadní tyče nabíhající Bakirlioglü, ale jeho bomba šla vedle.

77

Fanoušci se zlobili na sudího, že nezapískal penaltu za hraní rukou poté, co se Baroš s Kolomazníkem snažili protlačit míč přes švédské obránce.

79

Hübschman v poslední chvíli zastavil průnik A. Svenssona, který byl už sám před gólmanem.

81

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Tomáš Došek

83

Vachoušek zachytil nepřesný odkop švédského brankáře, ze 40 metrů střílel na branku, ale Isaksson se stačil vrátit a míč zastavil.

85

Poslední minuty diváky nudí, ani jeden tým se dlouho nevypracoval pořádnou střeleckou pozici.

86

Jarošík si zpracoval míč a vystřelil z 20 metrů, ale jeho slabá rána šla vedle branky.

88

Zápas dohrává ligový výběr, jediným legionářem je Fukal, který má také kapitánskou pásku. Po stříleném centru Kolomazníka hlavičkoval nad branku Vachoušek.

90

Po hezké akci Doška s Dostálkem, přiťukl Jarošík Kolomazníkovi, jehož dělovku vyrazil gólman na roh. Po centru z rohu hlavičkoval Fukal, dorážel Došek, ale švédský brankář svůj tým podržel.

90

Do šance se dostával hostující Johansson, ale Johana v poslední chvíli mu míč vypíchl.