Zápasem Německo - Irsko začínají na mistrovství světa druhé zápasy. Němci, kteří na úvod porazili Saúdskou Arábii 8:0, si v případě vítězství zajistí definitivní postup do osmifinále.

Své zastoupení v tomto utkání bude mít i český fotbal, dánskému rozhodčímu Nielsenovi bude asistovat Evžen Amler.

1

Začal první poločas utkání Německo - Irsko

3

Dvě minuty drželi míč na kopačkách Němci, ale nedostali se ze střední části hřiště. Pak jim ho vypíchl Duff a prošel mezi obránci až do pokutového území. První šanci zápasu zastavila německá obrana.

Schneider
90. min Jeremies o hráči
13 Ballack
Ballack
6 Ziege
Ziege
11 Klose
Klose
85. min Bode o hráči
Jancker
75. min Bierhoff o hráči

IrskoIrsko(4-4-2)

1 Given
Given
G. Kelly
73. min Quinn o hráči
14 Breen
Breen
McGeady
87. min Cunningham o hráči
3 Harte
Harte
73. min Reid o hráči

6

Němec Klose se protáhl kolem Stauntona a centroval před irskou branku, kde byl u míče první gólman Given.

12

Po centru z pravé strany hlavičkoval v dobré pozici Němec Jancker, ale mířil přímo do brankář Givena.

13

Dalšímu ohrožení irské branky zabránil Breen, který důrazně odstavil od míče Janckera.

14

První zásah si připsal německý brankář Kahn.

19

Miroslav Klose (Německo) vstřelil gól. Německo - Irsko 1:0

19

Po centru Ballacka z levé strany poslal Němce hlavou do vedení Klose. Je to už jeho čtvrtý gól na šampionátu.

23

I po vstřelení branky pokračuje německá převaha, Irové jen odkopávají míč, ve středu hřiště ho nedokáží podržet.

24

Odražený míč za hranici pokutového území se dostal k irskému obránci Breenovi, který tvrdě vystřelil těsně vedle německé branky.

30

Irové už dokázali hru dostat ze své poloviny, jsou teď častěji u míče, ale nedaří se jim proniknout na dostřel Kahnovy branky.

35

Po pěti minutách bez vzruchu se podařilo Kilbanemu odcentrovat před německou branku, ale gólman Kahn byl u míče dříve než dobíhající Keane.

36

Další Kilbanův centr z levé strany snadno odkopl Ziege.

39

Hamannovu střelu z dvaceti metrů vyrazil irský brankář Given.

42

Po dlouhém výkopu Kahna se míč dostal až před irskou branku, kde se obránci špatně domluvili a situaci musel zachránit až vybíhající gólman.

43

Finnanův centr do německé šestnáctky skončil v náručí brankáře Kahna.

44

Keane se pokusil dopravit míč do německé branky nůžkami, ale špatně se trefil.

45

Duff tvrdou střelou zasáhl Němce Linkeho do obličeje, ale ten po krátkém ošetření pokračuje ve hře.

47

Ziege z hloubi vlastní půle nahrál na hrot Janckerovi, ale ten místo zaklončení jen naprázno promáchl. Míč mu utekl.

50

Druhý poločas začal stejně, jako končil první: Irové drží míč na německé polovině hřiště, ale přes obranu se nedostávají. Kahn zasahoval jen po centru Duffa, který nebyl nijak nebezpečný.

53

Také ojedinělá útočná akce Němců neskončila narušením obranných řad, Ballack proto zkusil aspoň střelu z dálky, ale minul.

56

Po centru z pravé strany a Kilbanově kolmé přihrávce hlavou se ve velké šanci ocitl Duff, ale německý brankář Kahn směr jeho střely změnil a míč šel do zámezí.

59

Centrovaný míč se Ballack snažil usměrnit do irské branky, ale byl atakován Stauntonem a netrefil se.

62

Z třiceti metrů vyslal Ballack přízemní střelu těsně vedle irské brány.

63

Harte z přímého kopu těsně minul německou branku.

68

Jancker dostal míč do uličky a obloučkem se mu podařilo obhodit irského brankáře Givena. Míč však těsně minul branku.

69

Irští obránci zazmatkovali při německém rohovém kopu a málem si míč srazili do vlastní branky. Před dotírajícím Janckerem nakonec zachraňoval Given.

73

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Gary Kelly, nahradil ho Niall Quinn

73

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Ian Harte, nahradil ho Steven Reid

73

Dvojnásobným střídáním Irsko výrazně posílilo útok.

75

Střídání Německo: ze hřiště odešel Carsten Jancker, nahradil ho Oliver Bierhoff

77

Keane rozehrával z nebezpečného místa z 18 metrů přímý kop, obstřelil německou zeď, ale minul i bránu.

78

Frings prošel obranou Irů, nahrál do dobré pozice Klosemu, ale ten hlavičkoval nad.

80

Ziege poslal přímný kop zpoza rohu šestnáctky jen do irské zdi.

82

Zaváhání německé obrany, Quinn poslal do sóla Keana, jemuž se úspěšně vrhl pod nohy brankář Kahn.

85

Střídání Německo: ze hřiště odešel Miroslav Klose, nahradil ho Marco Bode

86

Centr z přímého kopu poslal Ir Quinn přímo do brankáře Kahna.

87

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Aiden McGeady, nahradil ho Kenny Cunningham

87

Německý obránce Metzelder špatně šlápl, zůstal ležet na trávníku, Quinn mohl převahy využít, ale obloučkem přehodil nejen gólmana, ale i branku.

90

Střídání Německo: ze hřiště odešel Bernd Schneider, nahradil ho Jens Jeremies

90

Počet diváků 35 854 (85 % z kapacity 42 000)

90

Rozhodčí Nielsen nastaví tři minuty.

90

Robbie Keane (Irsko) vstřelil gól. Německo - Irsko 1:1

90

Ve druhé minutě nastaveného času Quinn vyhrál hlavičkový souboj, nahrál Keanovi, jenž si mezi dvěma obránci zpracoval míč na prsa a propálil brankáře Kahna.