Nedokázali jsme využít výhody vstřelené branky, přiznal Škerle

VZDUŠNÝ SOUBOJ. Výš vyskočil Filip Novák z Jablonce, pod ním je olomoucký Aleš Škerle. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

17 2014
Dlouho bojovali olomoučtí fotbalisté v Jablonci o vyrovnání, a když se jim to konečně podařilo, inkasovali vzápětí v poslední minutě z penalty. "Bohužel bylo i naší chybou, že k ní došlo," litoval kapitán Sigmy Aleš Škerle prohry 1:2.

Byl podle vás zákrok Varadiho na Nováka na penaltu?
Těžko můžu posoudit, jak to bylo. Nebudu se k tomu vyjadřovat.

Bolí porážka o to víc, když jste dostali gól hned po tom, co jste vyrovnali? Bohužel je to i naše chyba, že jsme dopustili, aby k penaltě došlo. Vyrovnali jsme, a místo abychom se snažili využít výhody vstřelené branky, tak připustíme penaltu. To už se pak v 90. minutě těžko něco dělá.

Jaký máte dojem ze zápasu?
Byl ovlivněný větrem, Jablonec si užil první poločas, my jsme z něj těžili zase ve druhé půli. Škoda, že jsme nedokázali udržet remízový výsledek, když se nám po dlouhé době podařilo vyrovnat.

Z čeho pramenil první gól Jablonce?
Prohráli jsme po autu hlavičkový souboj a propadlo to mezi dva naše hráče. Číža (Tomáš Čížek – pozn. red.) tam zaběhl a uklidil to do brány.

V Olomouci hrajete dlouho, v Jablonci jste podeváté za sebou prohráli. Proč?
Nedali jsme víc gólů jak Jablonec, tím to je. (směje se) Chtěli jsme to zvrátit, bohužel nepodařilo se. Musíme teď bodovat zase v domácím utkání.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39