Brankář Drobný dostal červenou, Bayern Mnichov dál pádí za titulem

David Alaba (druhý zleva) z Bayernu Mnichov se raduje z gólu proti Werderu Brémy. | foto: AP

14 2015
Fotbalisté Bayernu Mnichov nezadržitelně míří za obhajobou německého titulu. Další krůček udělali ve 25. kole, kdy na hřišti Werderu Brémy jasně vyhráli 4:0. Smolný zápas odehrál český brankář Jaroslav Drobný, jenž v dresu Hamburku dostal po 19 minutách červenou kartu a jeho tým prohrál s Hoffenheimem 0:3.

Drobnému se v tomto ročníku daří a je jedním z nejlépe hodnocených brankářů bundesligy, ačkoliv Hamburk se celkově trápí.

Na zápas s Hoffenheimem však v dobrém vzpomínat nebude. V 19. minutě vyběhl na dlouhý míč, byl u něj však později než domácí útočník Schipplock a po zákroku na něj byl vyloučen.

V brance ho nahradil Adler, jenž na následnou penaltu Polanského nestačil. V dalším průběhu zápasu musel do sítě ještě dvakrát, Hamburk tak Hoffenheimu podlehl 0:3.

Naopak nadále válí Bayern Mnichov, který porazil 4:0 Werder Brémy. V základní sestavě poraženého týmu nastoupil i český obránce Theodor Gebre Selassie.

Bayern o vítězství rozhodl už v prvním poločase, nejprve se střelou na vzdálenější tyč prosadil Müller a druhou branku přidal povedeným přímým kopem Alaba. Jeho trefa byla stým ligovým gólem Bayernu v sezoně.

Obhájci titulu se i přes zlepšení Werderu prosadili dvakrát i po přestávce, o obě branky se postaral kanonýr Lewandowski.

Druhý Wolfsburg porazil Freiburg 3:0 a z druhého místa ztrácí na Bayern 11 bodů. Za poražený tým odehrál první poločas český záložník Vladimír Darida.

Wolfsburg byl od začátku aktivnějším týmem a tlak přetavil ve vedoucí gól v 19. minutě. Po nepřesvědčivém obranném zákroku se k míči dostal De Bruyne a v tomto týdnu se trefil už potřetí: dva góly vstřelil ve čtvrtečním duelu osmifinále Evropské ligy proti Interu Milán.

V závěru úvodního dějství se osmělili i hosté, své příležitosti ale nevyužili. V druhém poločase Wolfsburg pojistil náskok a u obou branek byl De Bruyne. Nejprve ho ve vápně fauloval brankář Bürki a Rodriguez penaltu s přehledem proměnil, na konečných 3:0 pak upravil po De Bruyneho přesném pasu Arnold.

Freiburg potřetí za sebou prohrál a stále mu patří sestupová sedmnáctá pozice. Obránce Pavel Krmaš do duelu nezasáhl.

Tabulku uzavírá Stuttgart, který po dvou remízách utrpěl debakl na hřišti Bayeru Leverkusen 0:4. Svěřenci trenéra Stevense vzdorovali jen něco málo přes půl hodiny, než je zaskočil Wendell. Dvě branky vítězů přidal Drmic a cestu do sítě našel i nejlepší střelec domácích Bellarabi.

Leverkusen tak pátou výhrou za sebou oslavil 48. narozeniny svého trenéra Rogera Schmidta.

Naopak zlepšení výkonů oproti úvodu sezony nepotvrdila Borussia Dortmund, která se v domácím zápase s Kolínem nad Rýnem protrápila k bezbrankové remíze.

Dortmundského trenéra Kloppa může těšit alespoň čtvrté čisté konto v ligovém zápase za sebou. Taková série se Borussii povedla naposledy v únoru 2012.

Výsledky 25. kola: Werder Brémy - Bayern Mnichov 0:4 (76. a 90.+1 Lewandowski, 24. Müller, 45. Alaba), Leverkusen - Stuttgart 4:0 (36. a 59. Drmic, 32. Wendell, 50. Bellarabi), Augsburg - Mohuč 0:2 (32. Okazaki, 89. Ku Ča-čchol), Eintracht Frankfurt - Paderborn 4:0 (27. Meier, 42. Stendera, 54. Aigner, 81. Valdez), Hertha Berlín - Schalke 2:2 (21. Ben-Hatira, 82. Haraguči - 40. Sané, 90. Matip), Hoffenheim - Hamburk 3:0 (23. z pen. a 81. Polanski, 88. Rudy), Dortmund - Kolín nad Rýnem 0:0, Wolfsburg - Freiburg 3:0 (19. De Bruyne, 78. Rodríguez z pen., 84. Arnold), Mönchengladbach - Hannover 2:0 (43. a 75. Herrmann).