Švýcarské fotbalistky nasázely na MS Ekvádoru deset gólů

Švýcarská fotbalistka Fabienne Hummová střílí jeden z deseti gólů svého týmu v duelu s Ekvádorem. | foto: AP

13 2015
Fotbalistky Švýcarska vyhrály na mistrovství světa první zápas v historii a hned dvouciferným výsledkem. Ve Vancouveru deklasovaly Ekvádor 10:1, hattricky k tomu přispěly Fabienne Hummová a Ramona Bachmannová.

Hummová dokonce v úvodu druhého poločasu stihla nastřílet tři góly během pouhých pěti minut.

Jediný gól Ekvádoru, který v úvodním vystoupení na turnaji dostal šest branek od Kamerunu, vstřelila z penalty Angie Ponceová. Ta se přitom v utkání trefila do sítě celkem třikrát, dvakrát ale do vlastní.

Jako první si postup do osmifinále MS zajistily obhájkyně titulu z Japonska. Ty vyhrály i druhý zápas rozdílem jediné branky, po vítězství 1:0 nad Švýcarskem porazily Kamerun 2:1.

Ve skupině D ve Winnipegu remizovaly stříbrné medailistky z minulého šampionátu Američanky s bronzovými Švédkami 0:0 a vedou tabulku. Švédský tým si připsal druhý nerozhodný výsledek a k postupu do osmifinále bude muset zdolat Austrálii.