Rusko - Korea 1:1, Asiaté vedli po kiksu gólmana, Keržakov vyrovnal

Ruský kanonýr Keržakov právě vyrovnává v zápase s Jižní Koreou na 1:1 | foto: AP

18 2014
Obrovský kiks brankáře Igora Akinfejeva připravil ruské fotbalisty v jejich prvním představení na mistrovství světa o lepší výsledek. Na vedoucí trefu Korejců totiž stačil reagovat pouze náhradník Keržakov.

Oba týmy vstoupily do utkání s vervou, elán jim ale vydržel jen pár minut a pak se hra změnila v taktické šachy.

Korea po prohře 0:4 s Ghanou v generálce na šampionát vsadila na jistotu, do obranného bloku se ale po ztrátě míče rychle vraceli i Rusové, kteří mají jako jediní na MS celý kádr složený jen z hráčů domácí ligy. Fanoušci na stadionu tak v první půli viděli jen pár střel z dálky.

Až v 31. minutě musel poprvé zasahovat korejský gólman, Ignaševičovu dalekonosnou ránu z přímého kopu nejistě vyrazil před sebe.

Na opačné straně střílel Ku Ča-čchol a jeden z ruských beků tečoval míč do protipohybu gólmana Akinfejeva těsně vedle. Son Hung-min, jeden z pěti korejských hráčů na MS hrajících v Německu, pak před pauzou pálil mimo. Tým sborné neskóroval na MS v úvodním dějstvím ve čtvrtém duelu po sobě.

Druhou půli začali chvilkovým tlakem Rusové. Fajzulinovu ránu s problémy vytáhl nad břevno Čung Song-rjong a z následného roku hlavičkoval kapitán Berezuckij do boční sítě.

Až poté vyslali první střely na branku také Korejci. Gólman Akinfejev nepůsobil vůbec jistě a všechny tři pokusy jen vyrazil. To samé předvedl na opačné straně i Čung Song-rjong po Kombarovově ráně.

Tři hvězdy zápasu

1. Son Hung-min (K)
2. Keržakov (R)
3. I Kun-ho (K)

Nejisté zákroky gólmanů proti míči Brazuca vyvrcholily v polovině druhé půle hrubou chybou Akinfejeva. Střídající I Kun-ho prošel středem hřiště, napřáhl za vápnem a ruskému brankáři přepadl balon přes prsty do sítě.

Asiaté se ale z vedení radovali jen šest minut. Střídající Keržakova byl na trávníku tři minuty a už ukázal svůj gólový instinkt. Dobře se zorientoval na hranici malého vápna a dorazil míč do branky.
Dal svůj 26. reprezentační gól a dotáhl se na třetí místo historické tabulky střelců ruského národního týmu. Sborná pojedenácté za sebou neprohrála.

Témata: Jižní Korea, Rusko