Messi versus Ronaldo. Poločasové zklamání za 66 liber, stěžují si fanoušci

Cristiano Ronaldo (vlevo) a Lionel Messi toho ve vzájemém souboji v rámci duelu Portugalska s Argentinou moc nepředvedli. | foto: AP

19 2014
Kdyby na sebe narazili v ostrém zápase, sledoval by jejich střet celý svět. Takhle to byly „Hvězdné války ve výprodeji“. Ani nebyl vyprodaný stadion. Na legendární Old Trafford v Manchesteru přišlo něco málo přes čtyřicet tisíc. A výsledek? Cristiano Ronaldo gól nedal, Lionel Messi taky ne.

Vlastně pardon, Portugalsko porazilo v přátelském utkání Argentinu 1:0. Jedinou trefu si připsal Raphael Guerreiro v nastaveném čase, když rybičkou proměnil Quaresmův centr.

„Porážku jsme si nezasloužili, byli jsme lepší ve všech směrech,“ prohlásil argentinský trenér Gerardo Martino. Co bylo vicemistrům světa platné, že vyhráli na krásu, když zůstali bez gólu?

Lionel Messi, čtyřnásobný majitel Zlatého míče, se na pravém křídle šikovně uvolňoval, zkoušel být originální, jen finální zakončení mu nevycházelo. V 11. minutě nastřelil tyč. Cristiano Ronaldo, dvojnásobný majitel Zlatého míče, byl vidět méně, jedinou svou šanci nevyužil, pálil nad branku. Oba fotbaloví supermani navíc hráli jen úvodní poločas.

„Bylo to hořké zklamání, že oba skončili tak brzy. Oni byli jediný důvod, proč jsem přijel,“ postěžoval si pro zpravodaje BBC fanoušek Caspar Carter, který dorazil z Leedsu. Jeho kamarád James Morpeth se přidal: „A to jsme ještě neviděli začátek zápasu, protože jsme stáli venku ve frontě. Lístek nás stál šestašedesát liber.“

Messi s Ronaldem, kteří za své kluby nasbírali dohromady už téměř 800 soutěžních gólů, sledovali druhý poločas ze zákulisí.

„S Messim jsme se tak domluvili už před zápasem. Chtěl si odpočinout,“ vysvětlil argentinský trenér Martino, kterému se v utkání zranilo jiné eso, křídlo Ángel di María.