Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dubí: Uplácí se! Šéf svazu: Nejsou signály, jen kecy

Šéf krajského svazu Josef Tancoš ho považuje obvinění za neopodstatněné. | foto: Karel Pešek, MAFRA

13 2014
Revoluční sezona v krajských fotbalových soutěžích finišuje. Novinky se vesměs osvědčily, teď ještě vzbudí vášně žhavé baráže o postup/sestup. A jedno obvinění z korupčního prostředí? Šéf krajského svazu Josef Tancoš ho považuje za neopodstatněné.

Kritika poměrů vzešla z 1. FC Dubí, prezident klubu František Klimek napsal v květnu otevřený dopis. Vadí mu, že sudí mají zastání v komisi rozhodčích i v disciplinárce, jejíž předsedové jsou také rozhodčí.

"Což je postavené na hlavu," citoval Teplický deník z dopisu. I dál se Klimek, jehož tým hraje I. A třídu, čertil: "Peníze investujeme do areálu a mládeže, ne do podplácení rozhodčích, jak se děje v jiných oddílech. Vážně uvažujeme, zda má smysl zůstávat v krajské soutěži."

Tancoše ale slova o korupci nevykolejila. "To je formulace, kterou si někdo vymyslí. A kazí tím dojem ostatních," myslí si krajský předseda. "Dubí nám posílá dopis pravidelně každý měsíc, už to neřeším.

Není to otázka sportovní stížnosti, ale lidské. Vždyť dlouho byli třetí čtvrtí, nikdo je nechce zničit. Nesmysl. Já se byl na jejich zápase dvakrát podívat, aniž by mě viděli, a podle mě je chyba v nich, ne v ostatních," usoudil.

Internetové diskuse o tom, jaké postranní vlivy hrají v nižších soutěžích roli, nejsou pro Tancoše bernou mincí. "Jsou to jen anonymní kecy. A jak se říká, kecy nemají cenu. Líbilo by se mi, kdyby ti pisatelé vystupovali veřejně," vzkázal.

"Korupci neřešíme, signály nemáme. Je to chiméra, hospodské povídačky. Dnes se natáčí na telefony, kdekdo vás vyfotí. Nikdo si nedovolí dělat extrémy, ta doba je pryč." Letošní sezona je v Ústeckém kraji průlomová díky řadě novinek.

Penalty po remíze o bonusový bod jsou atrakcí. "Lidi na ně čekají, aby si zakřičeli gól," vidí Tancoš. Osvědčilo se i střídání pěti hráčů. "To mělo být dávno. Jsou to amatérské soutěže, hrají chlapi, co chodí do práce. A když už někam jedou na zápas, tak ať si zakopou." Jen střídavé starty z týmů nižších soutěží do vyšších se ještě musí doladit.

"Dva tři kluby to nečekaně obešly. Přes své B-mužstvo si přetáhly hráče z vyšší soutěže. Pro příští sezonu tomu zamezíme."

Krajský přebor, dvě I. A třídy a tři I. B třídy hrají o víkendu poslední kolo. Ale tím sezona nekončí, ještě budou baráže. Zápasy doma - venku jako v poháru. "Do posledního kola se hraje všude o záchranu i postup. Soutěž není degradovaná někdy ve 20. kole, jak to bývalo dřív. V krajském přeboru ani 9. tým nemůže mít jistotu udržení. Novinky se osvědčily."

Autor:


Témata: Ústecký kraj
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze