Naštvaný jihlavský brankář Hanuš: V Ostravě jsme to nezvládli

Zatímco se ostravští fotbalisté Michal Frydrych a Václav Svěrkoš (vpravo) radují po vstřeleném gólu, jihlavský gólman Jan Hanuš přemýšlí, kde se stala chyba. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

12 2014
Inkasoval tři góly, se kterými ale moc dělat nemohl. Odnesl si šrámy ze druhého poločasu, kdy naskočil na centr a spadl na hlavu. A jihlavský brankář Jan Hanuš byl součástí týmu, kterému se v sobotu vůbec nepovedl zápas 28. kola na hřišti Baníku Ostrava. Vysočina prohrála na Bazalech před více než osmi tisíci diváky 1:3.

Jaké jsou podle brankáře příčiny zasloužené porážky?
Nehráli jsme dobře, hlavně první poločas. To bylo hodně špatné. Baník nás přehrával v důrazu a bohužel první poločas byl rozhodující. Ve druhém už to bylo složité.

Nebyli jste zaskočeni výkonem domácí Ostravy?
A tak my jsme věděli, co bude Baník hrát, že bude důrazný, že nás bude napadat. Ale v zápase nás předčil. A i když jsme se na to připravovali, tak jsme to neplnili tak, jak jsme měli.

Byl trenér o poločase slyšet?
Všichni jsme byli naštvaní a samozřejmě i trenér. Takhle jsme hrát nechtěli, bylo to fakt špatné.

Ve druhé půli jste upadl po tvrdém souboji. Chvílemi to vypadalo, že budete střídat. Co se tam stalo?
 Letěl balon do vápna, já jsem vybíhal, a ani nevím, s kým jsem se srazil. Přetočil jsem se a spadl na hlavu. Jsem rád, že jsem dopadl aspoň tak, jak jsem dopadl, tedy že jsem mohl pokračovat dál.

Narazil jste si něco?
Trochu hlavu, ale je to dobré.

Fanoušci Baníku to těžce nesli, protože po souboji padl gól, který ale nebyl uznaný. Jak vám bylo, když na vás křičeli?
Ti si mohli pískat... Já jsem se soustředil na sebe, abych mohl hrát.

Projevilo se, že vám už prakticky o nic nešlo, zato Baník body nutně potřeboval?
Říkali jsme si, že to na to mít vliv nesmí. Věděli jsme, že Baník hraje o vše, ale nevím... Ten zápas jsme nezvládli. Musíme se z toho vyspat, potrénovat a za čtrnáct dní porazit Příbram.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30