Jablonečtí fotbalisté porazili Ústí a vyhlížejí návrat Mingazova

Záložník Jan Kopic (v zeleném), jedna z největších opor fotbalistů Jablonce, vstřelil dva góly. Třetí celek tabulky Synot ligy zdolal na umělé trávě ve Mšeně soka z druhé polské ligy Legnici 3:1. | foto: Michal Vele/fkjablonec.cz

29 2015
V kádru fotbalistů Jablonce stále chybí šikovný záložník z Turkmenistánu Ruslan Mingazov. Důvod? Nevyřízené vízum do České republiky. Mingazov, který se na podzim prosadil do základní jedenáctky Jablonce, odletěl po podzimní sezoně do Ašchabadu, kde se 19. prosince oženil.

„Nyní jsem doma v Ašchabadu a netrpělivě očekávám telefonát z ambasády. Situace pro mě rozhodně není jednoduchá, strašně rád bych už byl s týmem v Jablonci,“ řekl Mingazov pro web jabloneckého klubu.

„V současné chvíli jsou regulérně podány veškeré nutné dokumenty na příslušných úřadech, které mají na jejich vyřízení určité lhůty. Celou věc monitorujeme a děláme všechno, aby byla vyřízena co nejdříve,“ uvedl tiskový mluvčí klubu Štěpán Hanuš. „Vše trochu zkomplikovaly svátky, nicméně nyní již čekáme každým dnem vyjádření české ambasády.“

Mingazov se v Turkmenistánu nevěnuje líbánkám, ale tvrdě trénuje. „Dostal jsem e-mailem od trenérů přesné pokyny detailních cvičení, snažím se je plnit a k tomu si ještě něco přidat,“ hlásí z Ašchabadu Ruslan Mingazov.

Přípravné zápasy

Přehled duelů v zimě

Jablonečtí fotbalisté na prvním tréninku na ligové jaro.

Podívejte se, jak úspěšné jsou ligové týmy v zimní přestávce. Více zde.

Středeční zápas ve Mšeně přinesl v týmu Jablonce další novinky. V první půli nastoupil 32letý útočník Sergej Kuzněcov, kterého klub testuje stejně jako Afričana Francise Koného.

Ukrajinec Kuzněcov trénuje s jabloneckým týmem od pondělí, nyní je bez kontraktu a poslední sezony odehrál v Maďarsku.

Velkým plusem je vůbec první start zimní posily Lukáše Masopusta. Nadějný záložník léčil po příchodu na sever Čech zraněný sval a včera odehrál dvacet minut.

Start do duelu Jabloneckým vůbec nevyšel a už ve 3. minutě po chybě obrany s Ústím prohrávali. Skóre otočil v závěru poločasu dvěma zásahy k tyči Pospíšil a výhru zpečetil hlavou svým druhým gólem v dresu Jablonce Lotyš Šabala.

V pátek vyráží jablonecká výprava do Portugalska na turnaj Atlantic Cup.