Mysleli jsme, že to půjde samo, přiznal jablonecký útočník Doležal

Jablonecký Martin Doležal (uprostřed) sledovaný Karolem Mondeke, z Ostravy (vpravo). | foto: ČTK

14 2016
Na trávník na domácím stadionu Střelnice se dostal útočník Martin Doležal jako náhradník už ve 35. minutě, vzápětí vyrovnal skóre po pohotové otočce s míčem na hranici malého vápna a přesné střele, ale k očekávanému vítězství fotbalistů Jablonce nad jasně poslední Ostravou už poté nepomohl.

Páteční předehrávka 21. kola skončila na severu Čech překvapivě 1:1 a jablonecké ambice na atakování pohárových příček v Synot lize výrazně pohasly. I proto setrvali fotbalisté Jablonce po hrubě nepovedeném utkání po zápase v kabině déle než obvykle.

„Trenér Frťala měl proslov, ale o čem to přesně bylo, to si nechám pro sebe, to zůstane mezi námi. Prostě jde o to, že každý musí začít sám u sebe, není možné, aby nás poslední Baník na našem domácím hřišti skoro porazil. Bylo to naše megaostuda,“ konstatoval pětadvacetiletý forvard Martin Doležal, útočník fotbalového Jablonce, který zůstal v prvoligové tabulce na 8. místě.

Jak hodnotíte domácí remízu s Ostravou?
Samozřejmě velmi špatně. Baník byl před zápasem outsider, psalo se, že už jasně padá a k nám přijel s tím, že nemá co ztratit. My jsme si asi mysleli, že to půjde samo, ale bohužel jsme spadli hodně hubama na zem.

Čím to bylo?
Dá se říct, že nás hráči Ostravy v prvním poločase točili. Drželi hodně balon a my jsme se ani nedostali pořádně do šance. Nenabíhali jsme si a jako bychom nechtěli ani hrát. Baníku se pak povedla standardka a dal první gól. My jsme to pak jenom honili.

Překvapilo vás tak brzké střídání, kdy jste se už deset minut před koncem prvního poločasu dostal na trávník?
Trenér nás spolu s Martinem Pospíšilem poslal nečekaně na hřiště už ve 35. minutě s tím, abychom něco změnili. To se povedlo, jsem rád, že jsem dal ten gól, ale nakonec zajistil jen remízu. Pak jsme nedali na začátku druhého poločasu penaltu a v závěru jsem mohl po hlavičce dát druhý gól, ale bohužel jsem se netrefil. Asi jsme urazili toho fotbalového boha tam nahoře.

Co tedy hlavně chybělo k tomu, abyste na domácím hřišti Ostravu porazili?
Bylo to hlavně o běhání, o nabídce, nechtěli jsme balony. Někteří naši hráči jsou asi na domácím stadionu pod tlakem. Nepodaří se jim jeden balon, lidi začnou pískat a někdo se z toho asi podělá. Přitom každý musí hrát tak jak umí, ukázat svoji kvalitu a pak to asi půjde.

Nebylo to o tom, že jste poslední Ostravu lehce podcenili?
Možná tam nějaké podcenění bylo. Mysleli jsme si, že ty mladé kluky z Baníku prostě porazíme. Ale bylo to jinak a nedokázali jsme s nimi hrát ani rovnocennou partii.

Co to pro vás znamená do budoucna?
Musíme něco změnit a každý musíme začít sám u sebe. V úterý hrajeme doma odvetu čtvrtfinále Českého poháru s Duklou a musíme to nějak zlomit, protože jinak bude tahle sezona pro nás už ztracená, když nepostoupíme dál. Vrch ligové tabulky už je daleko a boj o pohárové příčky v první lize už je asi ztracený.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39