Za AC Milán poprvé pálil Torres, Neapol dvakrát neudržela vedení

Marek Hamšík, stoper Neapole, pozorně sleduje balón. | foto: AP

24 2014
Fotbalisté AC Milán v italské lize podruhé za sebou rozdávali body. Po porážce s Juventusem v úterním duelu 4. kola alespoň dohnali dvoubrankovou ztrátu na hřišti Empoli a s nováčkem remizovali 2:2. Nedařilo se ani soupeřovi pražské Sparty v Evropské lize Neapoli - proti Palermu vedla 2:0 i 3:2, ale nakonec brala jen bod za výsledek 3:3 a je v tabulce desátá.

Pro Neapol to byl první bod v italské lize v září, na první příčku se díky lepšímu skóre dostal Juventus před AS Řím.

Neapol měla směřovat za jasným triumfem, když už ve druhé minutě otevřel skóre obránce Kalidou Koulibaly a v 11. zvýraznil vedení Duvan Zapata. Nicméně ještě před poločasem Palermo zásluhou Andrey Belottiho a Franca Vázqueze nepříznivý stav srovnalo.

Vedení svěřencům trenéra Rafaela Beníteze vrátil José Callejón, jenže sicilský klub díky druhé brance Belottiho dokázal srovnat na konečných 3:3.

Italská liga, 4. kolo

Trenér Benítez nasadil sestavu: Cabral - Henrique, Albiol, Koulibaly, Ghúlam - Gargano, Inler - Callejón, Hamšík (66. De Guzmán), Mertens (84. Insigne) - Zapata (70. Higuaín).

Dosavadní lídr soutěže AS Řím vedl zásluhou Adema Ljajiče, poté však poprvé v sezoně inkasoval, když se za domácí Parmu prosadil Paolo de Ceglie. Vítězství Římanům zařídil dvě minuty před koncem parádním zásahem z přímého kopu Miralem Pjanič.

To však AS nestačilo na uhájení prvního místa v tabulce, kam se vyšvihl Juventus. "Stará dáma" zdolala díky dvěma gólům Artura Vidala a brance Stephana Lichtsteinera Cesenu 3:0. Juventus vytvořil rekord Serie A, když neinkasoval v úvodních čtyřech kolech soutěže.

AC Milán jen remizoval v Empoli

Milánskému týmu nevyšel úvod a po brankách Lorenza Tonelliho a Manuela Pucciarelliho prohrával po dvaceti minutách 0:2. Krátce před pauzou ale AC vrátil do hry svou první brankou v Serii A útočník Fernando Torres, který v týmu hostuje z Chelsea.

Na úspěšnou hlavičku španělského útočníka navázal v 58. minutě ranou zpoza pokutového území Keisuke Honda a AC zařídil alespoň bod.

Výsledky - 4. kolo:

Empoli - AC Milán 2:2 (13. Tonelli, 21. Pucciarelli - 43. Torres, 58. Honda), Cagliari - FC Turín 1:2 (11. Cassu - 21. Glik, 29. Quagliarella), Fiorentina - Sassuolo 0:0, Hellas Verona - FC Janov 2:2 (52. Tachtsidis, 64. Ionita - 34. a 48. Matri), Inter Milán - Bergamo 2:0 (40. Osvaldo, 87. Hernanes), Juventus Turín - Cesena 3:0 (18. z pen. a 63. Vidal, 85. Lichtsteiner), Neapol - Palermo 3:3 (2. Koulibaly, 11. Zapata, 45.+1 Callejón - 18. a 61. Belotti, 24. Vázquez), Parma - AS Řím 1:2 (56. De Ceglie - 27. Ljajič, 88. Pjanič), Sampdoria Janov - Chievo 2:1 (45. Gastaldello, 80. Romagnoli - 90. Paloschi), Lazio Řím - Udine 0:1 (26. Thereau).