Lyon před odvetou s Plzní nestačil na Monako, Paříž drží náskok

S míčem si hraje Alexandre Lacazette z Lyonu, povyk spustil Fabio Henrique Tavares z Monaka. | foto: AP

16 2014
Fotbalisté Lyonu ve francouzské lize po pěti zápasech prohráli. Druhému Monaku podlehli v generálce na odvetné utkání osmifinále Evropské ligy v Plzni doma 2:3 a zůstali pátí, tři body od pozic zajišťujících postup do evropských pohárů.

Na úspěch Monaka dokázali reagovat fotbalisté Paris St. Germain, kteří díky dvěma gólům Zlatana Ibrahimovice zdolali doma St. Etienne 2:0 a v čele tabulky mají před Monakem dál náskok osmi bodů.

V dresu Lyonu se neprosadil ani jeden střelec ze čtvrtečního utkání s Plzní. Oba góly Lyonu dal útočník Jimmy Briand, jehož trefy však pokaždé znamenaly pouze snížení.

Domácí prohrávali 0:2 po trefách Valéra Germaina a Jamese Rodríguez, které pro spoluhráče připravil Bulhar Dimitar Berbatov. Třetí branku Monaka bývalý útočník Manchesteru United dal po změně stran sám a trefil se v lize podruhé za sebou.

Lyon nastoupil v sestavě: A. Lopes - M. Lopes, Biševac, Umtiti (10. Koné), Bedimo - Fofana (52. Gourcuff), Mvuemba, Gonalons, Ferri (72. Gomis) - Lacazette, Briand.

Ibrahimovic otevřel proti St. Etienne skóre ve 14. minutě, druhou branku přidal čtyři minuty před přestávkou po přihrávce Édinsona Cavaniho. Švédský kanonýr má v čele tabulky střelců francouzské ligy na kontě už 25 branek.

Výsledky 29. kola: Montpellier - Bordeaux 1:1 (34. Hilton - 24. Henrique), Lyon - Monako 2:3 (32. a 79. Briand - 4. Germain, 27. Rodríguez, 52. Berbatov), Lille - Nantes 0:0, Ajaccio - Guingamp 1:2 (8. Lasne - 13. Yatabaré, 74. Beauvue), Evian - Valenciennes 0:1 (63. Waris), Nice - Bastia 2:0 (5. Bosetti, 71. Maupay), Rennes - Toulouse 2:3 (68. Oliveira, 87. Doucouré - 14. vlastní Toivonen, 45. Chantome, 73. Aurier), Sochaux - Lorient 2:0 (7. Contout, 79. Sunzu), Remeš - Marseille 1:1 (67. Devaux - 80. Gignac), Paris St. Germain - St. Etienne 2:0 (14. a 41. Ibrahimovic).