Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalové Ústí opět vydělalo na Džekově přestupu, pomůže mu i Fantomas

Fantomas zasedne ve vedení ústeckého fotbalu. | foto: AP

8 2015
I populární Fantomas, nejznámější český sportovní fanoušek v masce filmového padoucha, stojí při zrodu nové éry fotbalového Ústí. Podnikatel Vasil Simkovič usedne do rozšířeného pětičlenného představenstva.

„Je veliký fanda, sponzor a milovník snad všech sportů,“ řekl o bývalém šéfovi ústeckého boxu Jiří Dušek, který v představenstvu povýší na místopředsedu, odsouhlasí-li nové složení valná hromada.

Šéfovské žezlo po Jiřím Linhartovi převezme Libor Zajíček, zakladatel rádia North Music, který léta pracuje pro amatérský či mládežnický fotbal.

„Odcházím, bylo mi sedmdesát. Ale zůstávám v klubu jako předseda dozorčí rady,“ informoval Linhart. V představenstvu budou i Zdeněk Bechyně za mládež a zastupitel Martin Beneš.

V druholigovém klubu probíhá majetková i personální rekonstrukce. Souvisí s tím, že město se brzy stane jediným vlastníkem klubu, za 850 tisíc korun totiž koupí 22 procent akcií od FK Teplice. „Spolupráce s Teplicemi se už ukázala jako slaboučká,“ podotkl Linhart.

Dalším důvodem „přestavby“ je fakt, že v klubu dosud funkcionařila jen hrstka lidí. Výkonným ředitelem byl jmenován Petr Heidenreich se zkušenostmi z prvoligových Teplic, po odsouhlasení nových stanov bude generálním ředitelem.

Město navýšilo základní kapitál o tři miliony korun, každoročně by pak mělo klubu poslat 4 miliony na áčko a 4 miliony na mládež, což je o 1,5 milionu víc než letos.

„Rozpočet je zajištěný, možná bude i trochu přebytkový,“ těší Linharta, že předá už uzdravený klub. Podle Duška je budget zhruba 15 milionů korun: „Myslím, že je nejmenší ve 2. lize. Karviná má 35 až 40 milionů, České Budějovice 40, Sokolov 35. Kolikrát si říkám, že nevím, za co to utrácejí.“

Ústecké kase pomůžou i peníze za bosenskou superstar Edina Džeka, který se v Ústí rozehrával na hostování z Teplic.

Petr Heidenreich

Petr Heidenreich

Libor Zajíček

Libor Zajíček

Jan Linhart

Jan Linhart

Jiří Dušek

Jiří Dušek

„Po jeho přestupu z Manchesteru City do AS Řím nám vyčíslili podíl z Fondu solidarity na 900 tisíc korun. Příjemná zpráva, bude to rozložené do splátek asi na 3-4 roky, první už jsme dostali,“ blaží Linharta. „Potřebovali bychom, aby Džeko přestupoval každý rok,“ rozesmál se.

Cílem FK Ústí je postup do 1. ligy do roku 2018. Už teď však tým atakuje nejvyšší příčky, je třetí. „Kdyby se to povedlo už teď, neumím si představit, že bychom se o start v lize neprali,“ slíbil Dušek. „Ligu bychom zvládli hrát za 30 milionů.“

Jsou však nutné ještě úpravy stadionu, například dalších 500 sedaček, aby jich bylo 4 500, ticketing po celém stadionu, soběstačný sektor hostů či kamerový systém.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze