30 2017
Tři branky nasázel ještě v první půli a výrazně tak pomohl Olympii Hradec Králové k výhře 5:1 nad Vyšehradem. Kapitán Karel Piták, někdejší hráč ligové Slavie či Jablonce, tak Olympii pomohl ve 20. kole fotbalové ČFL stáhnout náskok vedoucích Jiren na dva body. Podívejte se na video.

Až v sedmatřiceti letech se Piták, záložník se třemi reprezentačními starty, dočkal premiérového hattricku v soutěžním zápase. „V mužích je to můj první,“ potvrdil exslávista pro klubový web, „na jaře mě dal trenér do útoku a jsem rád, že mi to tam zatím padá.“

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Zejména díky němu deklasovala hradecká Olympia pražský Vyšehrad vysoko 5:1. Piták vměstnal své tři zásahy mezi 14. a 42. minutu a v probíhající sezoně pomohl svému týmu už devíti brankami. „Dostával jsem krásné přihrávky od kluků, jsem rád, že jsem šance proměnil a pomohl k důležitým třem bodům,“ dodal.

Výsledky 20. kola: MFK Chrudim - Domažlice 2:3 np (2:2), Litoměřicko - Benešov 2:3 np (2:2), Písek - Štěchovice 3:4 np (3:3), Olympia HK - Vyšehrad 5:1 (3:0), Králův Dvůr - MAS Táborsko B 3:0 (1:0), Tachov - Dobrovice 6:2 (1:1), Hořovicko - Převýšov 1:2 (1:2), Benátky - Zápy 1:0 (1:0), Jirny - Vltavín 3:5 (2:3).

Poznámka: Jirnům byly odečteny tři body za neuhrazené dluhy.