Fotbal - ilustrační

Fotbal - ilustrační | foto: Michal Šula, MAFRA

Fotbalové Neratovice trápily Teplice. Vydrželo jim to hodinu

• 1
Tolik fanoušků hnalo neratovické fotbalisty snad naposledy na přelomu tisíciletí, když ještě hráli druhou ligu. V úterý si klub z Mělnicka zase vychutnal opojné chvíle. Divizní tým ve 2. kole Poháru přes hodinu vzdoroval prvoligovému superfavoritovi z Teplic, tisícovka diváků uznale tleskala i po prohře 0:2.

„Potěšilo nás to. Teplice jsou jinde než my, hrají o tři soutěže výš, ale stejně jsme jim to hodinu dost znepříjemňovali,“ hodnotí neratovický kapitán Robert Kokoška.

Nepřekvapili jste svým výkonem dokonce i sami sebe?
Víme, že na domácím hřišti dokážeme hrát i se silnějšími týmy a potrápit je. Čekal jsem, že pokud nám Teplice nedají rychlý gól, vývoj zápasu může být přesně takový.

Když jste po hodině stále drželi remízu 0:0, problesklo vám hlavou, že postup není utopie?
Říkali jsme si, že když už jsme to vydrželi hodinu bez inkasování, zvládneme to i posledních třicet minut. Teplice měly pár šancí a nakonec rozhodl roh před gólem na 1:0. Standardky jsou naše silná stránka, ale tentokrát se to obrátilo.

Co vám chybělo, abyste dali první gól?
V první půli jsme měli dva náznaky, ale chyběla nám lepší závěrečná fáze. Stoprocentní šance jsme neměli.

V minulé sezoně jste v divizní skupině B skončili čtvrtí. Jaké jsou vůbec neratovické cíle?
Až na pár menších změn kádr zůstal stejný. Vedení před sezonou žádný jasný cíl nestanovilo, ale pokud budeme hrát do pátého nebo šestého místa, budeme spokojení.