Divizní Nový Jičín trápil prvoligovou Karvinou, ta otočila a postupuje

Jaroslav Zelený z Karviné (v bílém) se snaží projít brněnskou obranou, s číslem 13 je stoper Lukáš Vraštil. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

9 2016
Fotbalisté Karviné postoupili do 3. kola MOL Cupu, poté co otočili duel na hřišti divizního Nového Jičína a vyhráli 2:1. Vítězný gól dal Pavol Jurčo, který se trefil i v obou dosavadních ligových kolech.

Karviná se po sympatickém vstupu do ligové sezony obtížně vyrovnávala s rolí favorita a v Novém Jičíně prohrála první poločas, když domácí Hrubý dorazil ránu spoluhráče do tyče.

Až po hodině hry se prosadili hosté. Zelený zleva odcentroval na vzdálenější tyč, kde skóroval Juřena. V 70. minutě se pak dostal za obranu Jurčo a přehodil domácího gólmana, čímž zařídil výhru favorita. Nový Jičín měl sice ještě dvě šance na srovnání, ale neuspěl.