Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Cipro povede českobudějovické fotbalisty i ve druhé lize

František Cipro | foto: Marek Podhora, MAFRA

10 2015
Viselo to ve vzduchu. Ale teď už mají fotbalisté Českých Budějovic jistotu. Druholigový tým povede i v následující sezoně trenérská dvojice František Cipro a David Horejš. „Trenéři mužstvo již dobře poznali. Moc dobře vědí, v jakých podmínkách budou trénovat,“ popsal současnou situaci generální manažer Martin Vozábal.

Příprava začne v neděli 21. června. A už se pomaluje rýsuje i kostra týmu, který se do ní zapojí. Novou smlouvu podepsal už před časem obránce Novák. Klub teď jedná například s Benátem. Naopak se na nové smlouvě nedohodl s Klesou nebo Machovcem.

Kdo by měl zůstat, to je Kladrubský. O něho měla zájem prvoligová Olomouc, ale do ní s největší pravděpodobností neodejde. Hodně se mluví i Romanu Lengyelovi. I jeho pokračování v týmu se řeší, ale definitivní rozhodnutí nepadlo. Pokud by skončil jako hráč, klub by ho rád viděl v managementu.

„Chtěl bych, aby v klubu nadále působil. Jednáme spolu, on jedná i s akcionáři a snažíme se to nějak nastavit, aby to fungovalo,“ vysvětlil Vozábal. Po skončení ročníku odešlo osm hráčů, kteří byli v klubu na hostování. Do přípravy se zapojí vracející se Chmelo ze Zlína a Wermke z Mostu.

„Určitá osa týmu nám zůstala. Máme Kladrubského, který zatím neodešel, a věřím, že ani neodejde. Dále je tu Hála s Řezáčem. Může se stát, že zůstane Benát, a dále jsou tu Kalod s Linhartem. Počítat můžeme také s Dvořákem, Novákem a Fundou. Pak k tomu připočteme někoho z dorostu,“ uvedl Vozábal.

Domácím hracím dnem bude v nové sezoně pátek a ceny vstupenek půjdou dolů a budou nejnižší za poslední čtyři roky. Nejdražší bude za 110 korun na hlavní tribunu. Nejdražší permanentka na celou sezonu vyjde na 1 200 korun, jejich prodej začne v červenci.Najdete na iDNES.czmobilní verze