Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na stole je i sestup. Bez partnera je to dál neudržitelné, vědí v Mostě

Fanoušek fotbalového Mostu | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

19 2015
Je na sestup ze třetí ligy, FIFA mu kvůli nezaplacenému dluhu za Argentince Rosenda sebrala šest bodů a jeho sportovní ředitel Anton Stehlík mladší se kvůli incidentu s rozhodčím Benediktem nesmí aktivně zapojovat do žádného zápasu. Fotbalový Most má starostí nad hlavu. Může bývalý prvoligový klub spadnout ještě níž, nebo se stane zázrak a vše v dobré obrátí?

„Je jasné, že na stole je i varianta, že sestoupíme do divize. Uděláme ale všechno, aby se to nestalo. Jednáme s jedním partnerem, aby vstoupil do mosteckého fotbalu. Je potřeba, aby přišel, protože jinak je situace dlouhodobě neudržitelná,“ neskrývá sportovní ředitel klubu Anton Stehlík mladší.

Loni jste ještě hráli druhou ligu a teď jste třetí od konce v ČFL. Co se s Mostem děje?
Museli jsme se letos vydat jinou cestou, nenabrali jsme hráče na hostování, protože spousta těch, co tady dřív byla, neměla klub v srdci. I z ekonomických důvodů jsme to postavili na našich hráčích. Máme mladý mančaft, který měli vést Patrik Gedeon s Alešem Piklem. Bohužel Aleš dostal velmi dobrou pracovní nabídku do Brozan a my ho uvolnili. Tudíž mančaft má jediného vůdce, což je docela málo. Možná to jsou příčiny toho, kde jsme.

Budete posilovat?
Budeme muset. Mladí potenciál mají, nicméně ČFL je o zkušenostech. Jinde jsou hráči spolu třeba pět let pohromadě, to nám chybí. Musíme přivést střední generaci.

Věříte v záchranu?
Máme 13 bodů, což není zázrak na to, že jsme spadli z druhé ligy. Každopádně hrajeme to, na co máme. Finance nás v tuhle chvíli trápí asi nejvíc, nemáme je. Jsme rádi, že se nám konečně podařilo ve spolupráci s městem vyřešit dlouhodobé fungování mládežnické akademie. To bylo zásadní a můžeme se teď zaměřit na 3. ligu. Bude to těžké, ale věřím, že uděláme z hlediska kádru opatření, abychom na jaře byli konkurenceschopnější.

FIFA vám odebrala šest bodů ze nedoplacený dluh za Argentince Rosenda. Dá se to ještě zvrátit?
Když jsme přebrali klub, tak s ním i závazky, jedním z nich byl Rosendo. Chybí nám zaplatit poslední splátku, z pokuty 160 tisíc eur zbývá už jen 36 tisíc. Jednám s právníky klubu Argentinos Juniors. Jestliže to doplatíme v nejbližších dnech, je šance, že by přes FIFA žádali, aby nám těch šest bodů vrátili.

Co byste zpětně řekl k incidentu s rozhodčím Benediktem v poháru v Klatovech? Za jeho napadení jste dostal zákaz činnosti.
Když se bavím se šéfem Brozan panem Kühnem, které pan Benedikt taky pískal, utvrzuje mě v názoru, že tento pán nemá co dělat v českém fotbale. Natož pak pískat.Najdete na iDNES.czmobilní verze