Aaron Ramsey (vlevo) z Arsenalu při střetu s Ashleym Youngem z Manchesteru...

Aaron Ramsey (vlevo) z Arsenalu při střetu s Ashleym Youngem z Manchesteru United. | foto: Reuters

Arsenal bez Rosického porazil United a je v semifinále anglického poháru

• 30
Fotbalisté Arsenalu si zahrají v semifinále Anglického poháru. Londýnský obhájce trofeje ve čtvrtfinále zvítězil na hřišti Manchesteru United 2:1. Reprezentační kapitán Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce "Kanonýrů"

Arsenal, který před dneškem na stadionu Old Trafford naposledy vyhrál v září 2006, poslal v 26. minutě do vedení bek Nacho Monreal. Hned za tři minuty ale vyrovnal hlavou kapitán Wayne Rooney. Po hodině hry vrátil Arsenalu náskok bývalý útočník United Danny Welbeck, který potrestal špatnou zpětnou přihrávku Antonia Valencii.

Šance „Rudých ďáblů“ na vyrovnání v 77. minutě výrazně snížil Ángel Di María, když dostal během minuty dvě žluté karty a musel předčasně ze hřiště. Argentinský záložník byl nejprve napomínán za simulování a vzápětí kvůli zatahání rozhodčího za dres.

Arsenal zdolal United poprvé od května 2011 a v semifinále si zahraje proti lepšímu z dvojice Bradford - Reading. Manchesterský klub má naopak téměř jistotu, že znovu zakončí sezonu bez jediné trofeje.