Jablonec - Slovácko 1:1, domácí vedli z penalty, soupeř srovnal v závěru

RADOST DOMÁCÍCH. Tomáš Jun a Filip Novák, se radují z gólu do sítě Slovácka. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

9 2014
Jablonečtí fotbalisté znovu ztratili body. Po minulé porážce v Plzni tentokrát doma remizovali se Slováckem 1:1. V utkání 3. kola se brzy dostali do vedení z penalty, hosté vyrovnali třináct minut před koncem.

Jablonec v minulém kole prohrál po jednostranném průběhu v Plzni 1:3 a ani proti Slovácku své fanoušky nepotěšil.

"Jsme zklamaní, ztratili jsme doma dva body, byť s velmi dobrým soupeřem. V prvním poločase jsme to zvládali, možná mi trochu vadilo jen to, že jsme byli trošku netrpěliví. V druhé půli Slovácko přidalo, my jsme trochu vyklidili střed pole. Chybělo nám více pohybu. Vyrovnávací gól jsme ale Slovácku takovou nešťastnou nesouhrou v obraně darovali," řekl jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.

Slovácko v Jablonci bodovalo po sedmi zápasech a poprvé od března 2005.

Jablonec toužil napravit předchozí prohru a od úvodu si vytvořil územní převahu. Po třech minutách protáhl hostujícího brankáře Heču Novák, za devět minut byl ještě blíž k otevření skóre Romera, sám před brankářem Slovácka ale poslal dorážku trestuhodně nad.

Slovácku se v Jablonci dlouhodobě nevede a cestu za bodovým ziskem mu ještě víc zkomplikovalo zranění kapitána a klíčového ofenzivního hráče Doška, kterého už po devatenácti minutách vystřídal Havlík.

O dvě minuty později domácí udeřili. Po zákroku hostujícího Trávníka na Juna v pokutovém území odpískal sudí Příhoda penaltu a Novák z ní přesnou střelou k tyči překonal Heču. Jablonecký obránce dal svůj čtvrtý ligový gól, všechny předchozí trefy zaznamenal v sezoně 2012/13.

Za chvíli mohl přidat druhou branku Kopic, Heča ale jeho střelu z otočky vytáhl nad břevno. Až v 37. minutě poprvé výrazněji zahrozilo Slovácko, po rychlém brejku zakončoval na zadní tyči osamocený Diviš, gólman Hrubý ale dobře zmenšil úhel a míč vyrazil na roh.

Trenér Slovácka Habanec ještě do přestávky stáhl ze hry i obránce Šimka, který na své straně nestačil domácímu Kopicovi, a hosté v závěru poločasu přece jen vyrovnali hru.

Ve zlepšeném výkonu pokračoval tým z Uherského Hradiště i po pauze a v 56. minutě měl blízko k vyrovnání. Diviš prošel středem domácí obrany, ocitl se sám před brankářem Hrubým, jemuž udělal kličku, ale balon směřující do sítě odvrátil vracející se Romera.

Jablonec přenechal střed hřiště hostům a pasivita se mu nakonec vymstila. Trávník v 77. minutě prodloužil hlavou do běhu Divišovi a ten před Hrubým svou třetí velkou šanci v utkání proměnil. Skóroval teprve v druhém ligovém duelu v kariéře, všechny své předchozí tři branky vstřelil v jarním zápase s Brnem.

"Musím hráče pochválit, že dokázali bodovat s velice silným soupeřem. I když utkání bylo v určitých pasážích emotivní, zvládli jsme ho. Líbí se mi, že síla našeho mužstva nepoklesla," řekl hostující trenér Svatopluk Habanec.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36