Nedvěd dovedl Juventus k výhře

• 3
Milán - AC Milán už zase vede italskou ligu. Obhájce titulu přeskočil na prvním místě Juventus díky jasné výhře nad Parmou. Juventus jeho náskok stáhl v nedělní dohrávce, těsné vítězství na hřišti Lazia zařídil český fotbalista Pavel Nedvěd. Díky lepšímu skóre však v čele zůstal AC Milán.

Nedvěd zlomil v utkání se svými bývalými spoluhráči z římského klubu bezbrankový stav v 85. minutě. Český záložník napřáhl levačkou a přesnou ranou zamířil pod břevno.

Udine s českým reprezentantem Martem Jankulovským v záloze vydřelo tři body v Sieně a dál žije sen o Lize mistrů.

Poprvé v sezoně venku prohrál Inter Milán. Čtyři dny po vítězství na Juventusu nečekaně nestačil na Messinu, které podlehl 1:2.

Inter šel sice na začátku druhého poločasu do vedení, ale pak vyrovnal Di Napoli a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o výhře domácích brazilský obránce Rafael. Messina tak odvedla soupeři pětigólový debakl z podzimního utkání na San Siru.

Náskok Interu na třetím místě se ztenčil na čtyři body. Za něj se posunula Sampdoria Janov, jež si připsala cennou výhru 2:1 nad AS Řím, který po domácí porážce se Sienou utrpěl další blamáž.

Místo boje o evropské poháry je nebezpečně blízko sestupovému pásmu. Římané dnes postrádali kapitána Franceska Tottiho, který si začal odpykávat pětizápasový distanc za udeření hráče Sieny.

Fiorentina nedokázala vyhrát ani v Boloni a hrozí jí návrat do druhé ligy. Obrana s Tomášem Ujfalušim sice neinkasovala, ale gól nepadl ani na druhé straně. Fiorentině nepomohl ani návrat uzdraveného bulharského kanonýra Božinova, jenž přišel na hřiště v druhé půli, a pozice trenéra Dino Zoffa je podle italských médií ohrožena.

Necelý druhý poločas odehrál v záloze Livorna Mario Lička a mohl slavit výhru 1:0 nad Lecce, které vede český kouč Zdeněk Zeman. Rozhodující gól dal v nastaveném čase Lucarelli.

Udine se v Sieně dostalo do vedení už v šesté minutě, kdy se trefil Di Michele, ale o tři minuty později Siena vyrovnala zásluhou Maccaroneho. S chutí hrající Di Michele se trefil znovu v 53. minutě, vzápětí však odpověděl domácí Taddei. Rozhodující gól zařídil v 66. minutě Iaquinta.

Výsledky 33. kola:
Siena - Udine 2:3 (9. Maccarone, 57. Taddei - 6. a 53. Di Michele, 66. Iaquinta), AC Milán - Parma 3:0 (34. Kaká, 62. Tomasson, 70. Cafú), Bergamo - Palermo 1:0 (90. Sala), Boloňa - Fiorentina 0:0, Brescia - Reggina 2:0 (48. Di Biagio, 77. Stankevičius), Chievo Verona - Cagliari 1:1 (32. Pellissier - 73. Gobbi), Livorno -Lecce 1:0 (90.+3 Lucarelli), Messina - Inter Milán 2:1 (59. Di Napoli, 90.+4 Rafael - 46. Cruz), Sampdoria - AS Řím 2:1 (33. Tonetto, 79. Flachi z pen. - 90.+5 Montella), Lazio - Juventus 0:1 (84. Nedvěd)