Čech měl opět v závěru zápasu namále

Paříž - Fotbalisté Rennes vděčí Petru Čechovi alespoň za zisk bodu v domácím utkání 2. kola francouzské ligy s Troyes. Český brankář se na druhý pokus dočkal čistého konta, ale stejně jako před týdnem v Montpellieru měl opět namále a v nastaveném čase likvidoval dvě tutové šance soupeře. Český trenér Ivan Hašek s asistentem Karlem Jarolímem se Štrasburkem tolik štěstí neměl, jejich svěřenci prohráli v souboji ligových nováčků v Nice vysoko 0:4.

Čechovi spoluhráči z pole letos ještě nedali ani jeden gól. V prvním kole v Montpellieru je gólman držel v naději na bezbrankovou remízu 87 minut, ale pak inkasoval z pokutového kopu. Tuto sobotu proti Troyes vydržel až do závěrečného hvizdu, i když při šancích Nianga a bezprostředně po něm ještě Amzina měl namále.

"Už v prvním poločase nás Čech tahal z bryndy," připomněl trenéra Rennes Philippe Bergeroo. "Renneský brankář na mně velmi zapůsobil," konstatoval po zápase trenér hostů Jacky Bonnevay. "Zdá se, že Čech bude vynikajícím gólmanem," přidal se sportovní deník L'Équipe.

"Důležité je se zapsat dobře do povědomí fanoušků a myslím, že se mi to povedlo. Doufám, že to nebylo naposled," řekl v telefonickém rozhovoru pro ČTK. Na ulicích Rennes se prý už netěší takové anonymitě jako před měsícem, kdy se po bleskovém přestupu ze Sparty přistěhoval do Bretaně. "Lidi už na mě koukají na ulici," přiznal.

Štrasburk v sobotu porazil jediný hráč. Kaba Diawara z Nice dosáhl hattricku, celkově dal už čtyři branky a vede tabulku ligových střelců. V Nice je na hostování je na hostování z pařížského St. Germain, za posledních pět let vystřídal Bordeaux, Rennes, Arsenal, Marseille, West Ham, Blackburn, Paris St. Germain a španělský druholigový Racing Ferrol snad konečně našel vhodný klub.

Ivan Hašek postavil tým s jediným útočníkem, ale sázka na obranu nevyšla. Diawara dal první gól už ve 12. minutě střelou zblízka, druhý přidal ze skvělé přihrávky sedm minut před přestávkou. Druhou půli už začal Štrasburk s dvojicí forvardů, ale naději na zvrat utnul hrdina dne už po osmi minutách.

Pět minut před koncem zápasu odcházel šestadvacetiletý kanonýr za velkých ovací ze hřiště a z lavičky viděl v poslední minutě závěrečný gól Cobose na 4:0.

Ještě větším rozdílem než v Nice skončil zápas Lyonu se Sedanem. Mistr vyhrál vysoko 6:1 a po dvou kolech je se čtyřmi body druhý. Tabulku vede Nantes, které jako jediné ještě neztratilo ani bod.

Výsledky:
Bordeaux - Paris SG 0:0, Lens - Sochaux 1:1
(62. Keita - 34. Raschke), Monaco - Marseille 0:1 (55. Fernandao), Ajaccio - Guingamp 0:2 (1. Drogba, 70. z pen. Bardon), Le Havre - Lille 0:0, Lyon - Sedan 6:1 (43. a 68. Pernambucano, 60. a 80. Anderson, 44. Cacapa, 89. Luyindula - 7. Camara), Nantes - Bastia 1:0 (84. Berson), Nice - Štrasburk 4:0 (10., 37. a 52. Diawara, 89. Cobos), Rennes - Troyes 0:0.

Kaba Diawara z Nice slaví jeden ze svých tří gólů, které v sobotu nastřílel Štrasburku