Nováček anglické ligy dal pět gólů

Londýn - O senzaci prvního kola anglické ligy se postaral nováček soutěže, tým Bolton Wanderers, který vyhrál na hřišti Leicesteru 5:0. Do podobné výše vyhnal skóre i Arsenal, a také tento výsledek se zrodil na soupeřově hřišti. Londýnští Kanonýři vyhráli 4:0 v Middlesbroughu. Domácí výhrou 2:1 nad West Hamem začal sezonu Liverpool, v jehož sestavě chyběli oba čeští hráči. Obhájce titulu Manchester United s dalším nováčkem z Fulhamu dvakrát prohrával, ale dvěma góly Van Nistelrooye vývoj otočil a vyhrál 3:2.Berger si zase zranil koleno

Francouzský útočník Fulhamu Saha dvakrát utekl domácí obraně a Barthezovi nedal šanci. Poprvé zařídil vyrovnání Beckham z přímého kopu, pak už úřadoval Van Nistelrooy, který v létě přišel na Old Trafford z Eindhovenu za 17 miliónů liber. Své góly dal svému krajanovi v brance Fulhamu Van der Sarovi dvakrát v rozpětí jedné minuty.

Boltonu experti před začátkem soutěže předpověděli rychlý návrat do druhé ligy, ale ten zvítězil v úvodním kole na hřišti Leicesteru City 5:0. Dvěma góly se na vysoké výhře podíleli Lee Nolan a Dán Per Frandsen.

Arsenal sice dlouho vedl v Middlesbrough pouze 1:0 zásluhou Francouze Thierryho Henryho, ale v závěru spustil na soupeře skutečnou palbu. Další francouzský fotbalista Robert Pires z penalty zvýšil a střídající Nizozemec Dennis Bergkamp se góly v závěrečných dvou minutách zasloužil o vítězství 4:0.

Dvakrát se v úvodu ligy trefil také liverpoolský útočník Michael Owen v duelu s West Hamem. Hráč s desítkou na zádech si poprvé vysloužil aplaus 43.000 diváků na Anfield Road v 18. minutě, kdy zužitkoval pohotové přistrčení míče od Garyho McAllistera. Hosté z penalty snížili, ale v závěru Owen dostal znovu přihrávku od McAllistera, pohrál si s obranou United a vypálil z rohu pokutového území ke vzdálenější tyči.

Výsledky 1. kola:
Charlton - Everton 1:2
(58. Johansson - 64. Ferguson z pen., 77. Weir)
Derby County - Blackburn 2:1 (45. Ravanelli, 65. Christie - 73. Blake)
Leeds United - Southampton 2:0 (67. Bowyer, 81. Smith)
Leicester City - Bolton 0:5 (15. a 41. Nolan, 45. a 83. Frandsen, 33. Ricketts)
Liverpool - West Ham United 2:1 (18. a 77. Owen - 30. Di Canio z pen.)
Middlesbrough - Arsenal 0:4 (89. a 90. Bergkamp, 43. Henry, 87. Pires z pen.)
Sunderland - Ipswich 1:0 (38. Phillips z pen.)
Tottenham - Aston Villa 0:0
Chelsea - Newcastle 1:1
(8. Zenden - 75. Acuňa)
Manchester United - Fulham 3:2 (51. a 52. Van Nistelrooy, 35. Beckham - 4. a 48. Saha).

Michael Owen z Liverpoolu obchází obránce West Hamu, v zápase, který Liverpool vyhrál 2:1