Staré Město prohrálo, ale přesto postupuje

• 2
Helsingborg - Fotbalisté Starého Města prohráli v odvetě druhého kola Poháru Intertoto ve Švédsku s IF Helsingborg 0:2, ale po vysoké domácí výhře 4:0 postoupil český tým do třetího kola soutěže. Tam se utká s osmým celkem uplynulé sezony francouzské ligy FC Sochaux, jenž v odvetném utkání porazil litevský Žalgiris Vilnius 2:1. Staré Město mělo hlavně ve druhém poločase velkou smůlu, záložník Petr Slončík nastřelil tyč a břevno. Od začátku se hosté snažili o otevřenou partii, v průběhu utkání se ale dostali pod velký tlak. Postupují také Teplice

Zejména v závěru úvodního poločasu byl soupeř velmi aktivní a po chybách zadáků měl brankář Drobisz dost práce. Pět minut před koncem první části obešel Alvaro i jeho, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil. Tlak Helsingborgu vyjádřil v závěru poločasu vedoucím gólem Dahl.

Po změně stran nahradil zraněného Palinka obránce Kostka. Staré Město si počínalo v defenzivě mnohem pozorněji a protivníka už nepouštělo tak často do střeleckých příležitostí. Naopak spoléhalo na rychlé protiútoky a po jednom z nich Slončík v 56. minutě trefil tyč. Další chybu zadáků českého týmu potrestal v 66. minutě Järdler druhou brankou.

Staré Město statečně vzdorovalo a už hrálo bezchybně, v poslední minutě mohl výsledek korigovat Slončík, jenž napálil pouze břevno.

"Zejména ve druhé polovině poločasu jsme se dostali pod velký tlak, soupeř měl minimálně tři vyložené šance, které neproměnil. Po změně stran se naše hra zlepšila, ovšem po druhé brance byl zápas velmi obtížný," dodal ředitel klubu Jaroslav Hastík.

Za důležité a pozitivní považuje to, že domácí nedali třetí gól, jímž by se přiblížili možnost vyrovnat celkové skóre z obou utkání.

Výsledek:
IF Helsingborg - Staré Město 2:0 (1:0)
45. Dahl, 66. Järdler. Rozhodčí: Kaldma - Habicht, Nitilop (všichni Est.). ŽK: Fribrock, Lindberg - Drobisz, Vajda, Meduna, Seman, Polách. Diváci: 1000.
Sestavy:
Helsingborg:
Rosén - Elgström, Nilsson, Gustavsson, Andersson (46. Järdler) - Fribrock (69. Karisik), Dahl, Lindström, Lindberg - Alvaro, Eklund (60. Ekenberg).
Staré Město: Drobisz - Seman, Palinek (46. Kostka), Šumolikovski, Veselý - Abrahám, Slončík, Činčala (76. Polách), Vajda - Kowalík (87. Slezák), Meduna.

Další výsledky 2. kola:
BATE Borisov (Bul.) - Mnichov 1860 4:0 (2:0)
- první zápas: 1:0, postoupil Borisov.
Belenenses (Port.) - Slaven Belupo Koprivnica (Chorv.) 0:1 (0:0) - první zápas: 0:2, postoupila Koprivnica
Žalgiris Vilnius - Sochaux (Fr.) 1:2 (0:1) - 0:2, postoupilo Sochaux
Haka Valkeakoski (Fin.) - Fulham 1:1 (0:0) - 0:0, postoupil Fulham.
IF Helsingborg - FC Synot 2:0 (1:0), první zápas 0:4, postupuje Synot