Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co českému týmu v generálce nejvíc chybělo? Přece Rosický, říká Nehoda

VÝŠKOVÁ PŘEVAHA. Maďar Tamas Koltai (vpravo) v souboji s o hlavu menším českým reprezentantem Václavem Pilařem. | foto: Reuters

2 2012
Devadesátinásobný reprezentant Zdeněk Nehoda by z porážky s Maďarskem nedělal žádné ukvapené závěry. "Já říkám, že se můžou naplnit slova špatná generálka, dobrá premiéra," řekl fotbalový internacionál k porážce 1:2 s Maďarskem. "Hlavně se poučit z chyb, proto se generálky hrají."

K výrazné převaze českého mužstva Nehoda poznamenal: "Co je platné, že máme víc ze hry, že se hraje skoro pořád na soupeřově polovině, ale je to zoufale bez efektu. A když k tomu pak přičteme chyby v obraně, přijde nepříjemný výsledek."

Nehoda věří, že efektivita Bílkova týmu se výrazně zlepší s příchodem dirigenta Tomáše Rosického.

Video: podívejte se na sestřih zápasu

Utkání Česko versus Maďarsko ve videoreportáži

"Právě Rosický by měl naší hře dát invenci a myšlenku. A co je nejdůležitější, s ním jistě přijdou i skvělé, nápadité a překvapivé finální přihrávky. Právě on umí spoluhráče geniálně poslat do šance, postarat se o moment překvapení, proti čemuž bývají soupeři bezbranní."

A jak bývalý reprezentant viděl chyby v obraně?

"Když si někdo nestoupne před míč při soupeřově přímém kopu, tak je to diletantství. A při druhém maďarském gólu? Kde byli stopeři, kde byl levý bek? To to tam za ně měl hasit Darida? No, je to k zamyšlení, ale jak už jsem říkal, doufám, že z obou inkasovaných gólů se naši zadáci poučí."

Když má Nehoda z českého týmu vyzdvihnout některé jednotlivce, vyřkne dvě jména.

"Nejlepšími hráči byli pravý obránce Gebre Selassie, který jak znamenitě brání, tak stejně úspěšně útočí a centruje. A pak se mi líbil Pilař, jednak svou neustálou aktivitou a nabízením se, a za druhé tou průbojností," hodnotí Nehoda.

Pokud jde o útočníky, internacionál je přesvědčen, že Baroš i Pekhart trpěli tím, že nedostávali dostatek míčů z druhé vlny. "Ale tohle se s příchodem Rosického určitě zlepší," věří Nehoda.Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze