RUSKO
Holenda v 6. kole ruské ligy vystřílel vítězství Rostovu na Donu. Vladikavkazu dal všechny tři góyl a jeho tým vyhrál 3:1.
Šestadvacetiletý útočník pomohl domácím otočit skóre, protože od první minuty prohrávali po brance Neca. Trefil se těsně před přestávkou dvakrát v rozmezí dvou minut a hattrick završil v 60. minutě.
Holenda přišel do Rostova v červenci z Machačkaly a v tomto ročníku už má na kontě čtyři góly. Poprvé se trefil ve druhém kole, ve kterém přispěl k remíze 2:2 právě v utkání se svým bývalým klubem.
V tabulce střelců jsou lepší než český útočník pouze Neco a Natcho z Rubinu Kazaň se šesti zásahy.
Výsledky 6. kola: Lokomotiv Moskva - Dynamo Moskva 2:3, Petrohrad - Kazaň 1:2, Groznyj - Spartak Moskva 2:1, Rostov na Donu - Vladikavkaz 3:1 (za domácí tři góly Holenda), Perm - FK Krasnodar 2:2, CSKA Moskva - Samara 3:0, Machačkala - Saransk 4:2, Kubaň Krasnodar - Nižnij Novgorod 6:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 6 | 4 | 1 | 1 | 14:4 | 13 |
2. | Groznyj | 6 | 4 | 1 | 1 | 8:8 | 13 |
3. | Kazaň | 6 | 4 | 0 | 2 | 11:7 | 12 |
4. | CSKA Moskva | 6 | 4 | 0 | 2 | 10:6 | 12 |
5. | Spartak Moskva | 6 | 4 | 0 | 2 | 11:10 | 12 |
6. | Machačkala | 6 | 3 | 2 | 1 | 10:7 | 11 |
7. | Lokomotiv Moskva | 6 | 3 | 1 | 2 | 12:10 | 10 |
8. | Kubaň Krasnodar | 6 | 3 | 0 | 3 | 12:9 | 9 |
9. | FK Krasnodar | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | 8 |
10. | Perm | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:6 | 8 |
11. | Vladikavkaz | 6 | 2 | 1 | 3 | 12:11 | 7 |
12. | Samara | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:10 | 7 |
13. | Rostov na Donu | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:9 | 5 |
14. | Saransk | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:11 | 4 |
15. | Nižnij Novgorod | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:14 | 3 |
16. | Dynamo Moskva | 6 | 1 | 0 | 5 | 4:13 | 3 |
ANGLIE - 2. liga
Vydra pomohl Watfordu ve druhé anglické lize gólem k vítězství 2:0 nad Birminghamem. Dvacetiletý útočník si ve třetím kole soutěže připsal už druhou branku.
Talentovaný Vydra se trefil v 17. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Domácí poslal už v třetí minutě do vedení švýcarský záložník Abdi z penalty nařízené za faul na českého reprezentanta do 21 let.
Vydra tak hlavní rolí v utkání navázal na první kolo, ve kterém ve čtvrté nastavené minutě rozhodl o výhře týmu trenéra Zoly 3:2 na hřišti Crystal Palace.
Jihlavský odchovanec je ve Watfordu na hostování z Udine od července spolu s krajanem Danielem Pudilem, který tentokrát odehrál na levém kraji obrany celý zápas.
Výsledky 3. kola: Bristol - Cardiff 4:2, Blackburn - Leicester 2:1, Blackpool - Ipswich 6:0, Brighton - Barnsley 5:1, Charlton - Hull 0:0, Huddersfield - Burnley 2:0, Middlesbrough - Crystal Palace 2:1, Peterborough - Leeds 1:2, Sheffield Wednesday - Millwall 3:2, Wolverhampton - Derby 1:1, Watford - Birmingham 2:0 (jeden gól Vydra).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Blackpool | 3 | 3 | 0 | 0 | 10:1 | 9 |
2. | Sheffield Wednesday | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:6 | 7 |
3. | Blackburn | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | 7 |
4. | Bristol | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:4 | 6 |
5. | Watford | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | 6 |
6. | Middlesbrough | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | 6 |
7. | Leeds | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:3 | 6 |
8. | Nottingham | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | 5 |
9. | Charlton | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | 5 |
10. | Brighton | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:2 | 4 |
11. | Wolverhampton | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:3 | 4 |
12. | Huddersfield | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | 4 |
13. | Bolton | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 4 |
14. | Hull | 3 | 1 | 1 | 1 | 1:1 | 4 |
15. | Cardiff | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:4 | 4 |
16. | Ipswich | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:7 | 4 |
17. | Leicester | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:4 | 3 |
18. | Burnley | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:5 | 3 |
19. | Millwall | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:6 | 3 |
20. | Barnsley | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:8 | 3 |
21. | Derby | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:5 | 2 |
22. | Birmingham | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:6 | 1 |
23. | Peterborough | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:6 | 0 |
24. | Crystal Palace | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:9 | 0 |
TURECKO
Výsledky 2. kola: Sivasspor - Mersin 3:3, Orduspor - Eskisehirspor 2:0, Akhisar - Genclerbirligi 0:0, Fenerbahce - Gaziantepspor 3:0, Büyüksehir 0:1, Trabzonspor - Elazigspor 2:0, Besiktas - Galatasaray 3:3, Antalyaspor - Kayserispor 3:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Fenerbahce | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:1 | 4 |
2. | Genclerbirligi | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | 4 |
2. | Trabzonspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | 4 |
4. | Orduspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:0 | 4 |
5. | Galatasaray | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:4 | 4 |
6. | Sivasspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:3 | 4 |
7. | Büyüksehir | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 4 |
8. | Akhisar | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | 4 |
9. | Antalyaspor | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:3 | 3 |
10. | Kasimpasa | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 3 |
11. | Bursaspor | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 3 |
12. | Besiktas | 2 | 0 | 2 | 0 | 4:4 | 2 |
13. | Mersin | 2 | 0 | 2 | 0 | 3:3 | 2 |
14. | Karabükspor | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
15. | Elazigspor | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | 1 |
16. | Eskisehirspor | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:3 | 0 |
17. | Gaziantepspor | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:4 | 0 |
17. | Kayserispor | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:4 | 0 |
NIZOZEMSKO
Feyenoordu Rotterdam zvládl před cestou do Prahy na odvetný duel 4. předkola Evropské ligy se Spartou zápas domácí ligy. Ve třetím kole soutěže vyhrál na hřišti Almela 2:1 a na kontě má sedm bodů.
Rotterdamský tým si vypracoval dvoubrankové vedení hned v prvním poločase: v páté minutě otevřel skóre obránce Janmaat, minutu před přestávkou zvýšil záložník Immers.
Ve druhém poločase sice snížil na 1:2 Lerin Duarte, ale další gól nepadl.
Hráče Feyenoordu tak nemuselo mrzet, že v poslední minutě první půle neproměnil penaltu Cissé.
Oproti duelu proti Spartě chyběl Feyenoordu obránce Mathijsen, který pykal za vyloučení z posledního kola, a trenér Ronald Koeman zvolil rozestavení 4-4-2: Mulder - Janmaat, Martins, Kongolo, Nelom - Leerdam, Immers, Clasie, Vormer (80. Singh) - Schaken (68. Fernandez), Cissé.
Sparta přišla ve čtvrtek v Rotterdamu o vítězství ve třetí minutě nastavení, do odvety tak 30. srpna vstoupí s výsledkem 2:2.
Výsledky 3. kola: Waalwijk - Roda Kerkrade 1:0, Utrecht - Zwolle 1:1, Venlo - Haag 2:4, Ajax Amsterodam - Breda 5:0, Alkmaar - Heerenveen 0:0, Almelo - Feyenoord Rotterdam 1:2, Nijmegen - Twente Enschede 1:3, Tilburg - Arnhem 0:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Twente Enschede | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:2 | 9 |
2. | Ajax Amsterdam | 3 | 2 | 1 | 0 | 13:3 | 7 |
3. | Arnhem | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | 7 |
4. | Waalwijk | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:4 | 7 |
5. | Feyenoord Rotterdam | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | 7 |
6. | Haag | 3 | 1 | 2 | 0 | 8:6 | 5 |
7. | Alkmaar | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | 5 |
8. | Utrecht | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:3 | 4 |
9. | PSV Eindhoven | 2 | 1 | 0 | 1 | 7:3 | 3 |
10. | Nijmegen | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:9 | 3 |
11. | Zwolle | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:3 | 2 |
12. | Tilburg | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:4 | 2 |
13. | Heerenveen | 3 | 0 | 2 | 1 | 1:3 | 2 |
14. | Almelo | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:6 | 1 |
15. | Groningen | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:5 | 1 |
16. | Venlo | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:8 | 1 |
17. | Breda | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:7 | 1 |
17. | Roda Kerkrade | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:7 | 1 |
BELGIE
Lokeren, který ve čtvrtek čeká odvetné utkání 4. kola Evropské ligy na hřišti Viktorie Plzeň, si připsal druhou porážku. Na hřišti tabulkového souseda Gentu sice brzo vedl, ale prohráli 1:2.
Gent, na jehož soupisce chyběl český záložník Marcel Gecov, prohrával hned od druhé minuty, kdy se prosadil stoper Taravel. Ale duel díky penaltě Thijse z 28. a trefě Brülse ze 60. minuty otočil ve svůj prospěch.
Lokeren nastoupil v sestavě: Barry - Galitsios, Mijat Marič, Taravel, De Bock - De Ceulaer, Overmeire, Miloš Marič (74. Saglik), Persoons (63. Tembe), De Pauw (46. Patosi) - Harbaví.
Výsledky 5. kola: Lovaň - Anderlecht 1:1, Beerschot - Charleroi 2:0, Cercle Bruggy - Lierse 0:3, Kortrijk - Beveren 2:1, Standard Lutych - Mechelen 3:2, Genk - Waregem 2:0, Gent - Lokeren 2:1, Mons - FC Bruggy 1:3.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Bruggy | 5 | 4 | 1 | 0 | 13:6 | 13 |
2. | Anderlecht | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:3 | 11 |
3. | Standard Lutych | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:6 | 10 |
4. | Gent | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | 10 |
5. | Waregem | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:4 | 10 |
6. | Genk | 5 | 2 | 3 | 0 | 9:6 | 9 |
7. | Lokeren | 5 | 2 | 1 | 2 | 9:8 | 7 |
8. | Kortrijk | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:6 | 7 |
9. | Lierse | 5 | 1 | 3 | 1 | 5:4 | 6 |
10. | Lovaň | 5 | 1 | 3 | 1 | 9:11 | 6 |
11. | Mechelen | 5 | 1 | 2 | 2 | 10:10 | 5 |
11. | Mons | 5 | 1 | 2 | 2 | 10:10 | 5 |
13. | Beerschot | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:9 | 4 |
14. | Charleroi | 5 | 1 | 0 | 4 | 5:13 | 3 |
15. | Beveren | 5 | 0 | 1 | 4 | 3:10 | 1 |
16. | Cercle Bruggy | 5 | 0 | 1 | 4 | 6:14 | 1 |
TURECKO
Výsledky 2. kola: Kasimpasa - Karabükspor 2:1, Bursaspor - Büyüksehir 0:1, Trabzonspor - Elazigspor 2:0, Besiktas - Galatasaray 3:3, Sivasspor - Mersin 3:3, Orduspor - Eskisehirspor 2:0, Akhisar - Genclerbirligi 0:0, Fenerbahce - Gaziantepspor 3:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Fenerbahce | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:1 | 4 |
2. | Genclerbirligi | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | 4 |
2. | Trabzonspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | 4 |
4. | Orduspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:0 | 4 |
5. | Galatasaray | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:4 | 4 |
6. | Sivasspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:3 | 4 |
7. | Büyüksehir | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 4 |
8. | Akhisar | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | 4 |
9. | Kasimpasa | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 3 |
10. | Bursaspor | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 3 |
11. | Besiktas | 2 | 0 | 2 | 0 | 4:4 | 2 |
12. | Mersin | 2 | 0 | 2 | 0 | 3:3 | 2 |
13. | Karabükspor | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
14. | Elazigspor | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | 1 |
15. | Kayserispor | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
16. | Antalyaspor | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | 0 |
17. | Eskisehirspor | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:3 | 0 |
18. | Gaziantepspor | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:4 | 0 |
SLOVENSKO
Výsledky 7. kola: Senica - Myjava 0:1 (78. Černáček), Ružomberok - Trnava 2:2 (4. vlastní Gross, 27. Ďubek z pen. - 22. Karhan, 39. Nikolič), Trenčín - Slovan Bratislava 2:2 (41. a 82. z pen. Depetris - 44. Šebo z pen, 68. Milinkovič), Banská Bystrica - Prešov 0:0, Nitra - Košice 4:1 (63. a 89. z pen. Cléber, 45. Soumah, 55. Boszorád - 53. Škutka), Zlaté Moravce - Žilina 1:0 (39. Škvarka).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovan Bratislava | 7 | 4 | 2 | 1 | 9:6 | 14 |
2. | Žilina | 7 | 3 | 3 | 1 | 10:4 | 12 |
3. | Ružomberok | 7 | 3 | 3 | 1 | 10:7 | 12 |
4. | Banská Bystrica | 7 | 3 | 3 | 1 | 7:4 | 12 |
5. | Nitra | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:9 | 11 |
6. | Trenčín | 7 | 3 | 1 | 3 | 12:10 | 10 |
7. | Prešov | 7 | 3 | 1 | 3 | 7:6 | 10 |
8. | Košice | 7 | 3 | 1 | 3 | 9:10 | 10 |
9. | Zlaté Moravce | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:9 | 8 |
10. | Senica | 7 | 2 | 0 | 5 | 7:10 | 6 |
11. | Myjava | 7 | 1 | 2 | 4 | 6:12 | 5 |
12. | Trnava | 7 | 0 | 4 | 3 | 4:11 | 4 |
RAKOUSKO
Jun vstřelil svůj druhý gól v sezoně a pomohl Austrii Vídeň k domácí výhře 2:0 nad Wackerem Innsbruck. V týmu hostů si dal vlastní branku obránce Švejnoha.
Čtyřiatřicetiletý stoper v 17. minutě nechtěně tečoval střelu protihráče za záda svého brankáře. V 58. minutě Jun pojistil vedení Austrie přesnou hlavičkou.
Výsledky 6. kola: Austria Vídeň - Wacker Innsbruck 2:0 (za domácí gól Jun, vlastní branka Švejnoha), Mattersburg - Ried 2:1, Salcburk - Wiener Neustadt 1:1, Wolfsberg - Rapid Vídeň 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Austria Vídeň | 6 | 5 | 0 | 1 | 8:1 | 15 |
2. | Rapid Vídeň | 6 | 4 | 0 | 2 | 10:4 | 12 |
3. | Mattersburg | 6 | 4 | 0 | 2 | 11:7 | 12 |
4. | Salcburk | 6 | 3 | 2 | 1 | 12:9 | 11 |
5. | Ried | 6 | 3 | 0 | 3 | 8:7 | 9 |
6. | Sturm Štýrský Hradec | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:11 | 9 |
7. | Admira Trenkwalder | 6 | 2 | 1 | 3 | 12:11 | 7 |
8. | Wolfsberg | 6 | 2 | 0 | 4 | 4:8 | 6 |
9. | Wiener Neustadt | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:13 | 4 |
10. | Wacker Innsbruck | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:14 | 3 |
SKOTSKO
Výsledky 4. kola: Inverness - Celtic Glasgow 2:4, FC Dundee - Ross County 0:1, Hibernian - St. Johnstone 2:0, Kilmarnock - Dundee United 3:1, Aberdeen - Heart of Midlothian 0:0, Motherwell - St. Mirren 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | 7 |
2. | Hibernian | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:5 | 7 |
3. | Dundee United | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:3 | 6 |
4. | Heart of Midlothian | 4 | 1 | 3 | 0 | 5:3 | 6 |
5. | Motherwell | 4 | 1 | 3 | 0 | 4:3 | 6 |
6. | Ross County | 4 | 1 | 3 | 0 | 2:1 | 6 |
7. | St. Mirren | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:5 | 5 |
8. | Kilmarnock | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:4 | 5 |
9. | Aberdeen | 4 | 1 | 2 | 1 | 2:2 | 5 |
10. | Inverness | 4 | 0 | 3 | 1 | 7:9 | 3 |
11. | St. Johnstone | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:7 | 1 |
12. | FC Dundee | 4 | 0 | 1 | 3 | 0:6 | 1 |
PORTUGALSKO
Výsledky 2. kola: Coimbra - Olhanense 1:1, Braga - Beira Mar 3:1, FC Porto - Guimaraes 4:0, Estoril - Pacos Ferreira 1:1, Moreirense - Nacional Funchal 3:1, Marítimo - Gil Vicente 0:0, Setúbal - Benfica Lisabon 0:5, Sporting Lisabon - Rio Ave 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Benfica Lisabon | 2 | 1 | 1 | 0 | 7:2 | 4 |
2. | FC Porto | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | 4 |
3. | Braga | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:3 | 4 |
4. | Moreirense | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:2 | 4 |
5. | Olhanense | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 4 |
6. | Marítimo | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | 4 |
7. | Rio Ave | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 3 |
8. | Coimbra | 2 | 0 | 2 | 0 | 4:4 | 2 |
9. | Pacos Ferreira | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 2 |
10. | Gil Vicente | 2 | 0 | 2 | 0 | 0:0 | 2 |
11. | Estoril | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
12. | Sporting Lisabon | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:1 | 1 |
13. | Beira Mar | 2 | 0 | 1 | 1 | 4:6 | 1 |
14. | Nacional Funchal | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:5 | 1 |
15. | Guimaraes | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:4 | 1 |
16. | Setúbal | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:7 | 1 |