Suchý s Vaclíkem se radují z výhry nad Fiorentinou

Čeští reprezentanti Tomáš Vaclík a Marek Suchý v zápase Evropské ligy na hřišti Fiorentiny, odkud si s Basilejí odvezli všechny tři body. | foto: Reuters

17 2015
Čeští reprezentanti Tomáš Vaclík a Marek Suchý pomohli Basileji k venkovní výhře nad Fiorentinou. Z výhry se v dresu dánského Midtjyllandu radoval obránce Filip Novák, to Michal Kadlec musel skousnout překvapivou domácí porážku Fenerbahce. Turci nestačili na norské Molde.

O jedno z největších překvapení prvního hracího dne Evropské ligy se postaralo Molde, které zvítězilo na hřišti Fenerbahce Istanbul 3:1. V základní sestavě poraženého tureckého týmu figuroval i český obránce Michal Kadlec.

Debut v základní fázi evropských pohárů si užil jiný český legionář Filip Novák. Při těsné výhře Midtjyllandu nad Legií Varšava odehrál celé utkání.

Celých 90 minut odehráli v Evropské lize také Tomáš Vaclík a Marek Suchý, který vedl Basilej do zápasu proti Fiorentině s kapitánskou páskou. Italové sice od 4. minuty vedli, necelou půlhodinu před koncem se ale nechal vyloučit domácí Rodriguez a nabídnuté přesilovky hosté dokonale využili. Góly Bjarnasona a Elnenyho pak zajistily Basileji cenné tři body do tabulky skupiny I.

Příští soupeř libereckého Slovanu Olympique Marseille zvítězil v zápase skupiny F na hřišti Groningenu 3:0. Pohodlný náskok si tým z jihu Francie vytvořil ještě v prvním poločase, kdy se prosadili N’Koudou a Ocampos. Po změmě stran pojistil výhru gólem Alessandrini.

Úspěšný vstup do základních skupin zažil také Rapid Vídeň. I když doma Rakušané v poločase prohrávali s Villarrealem 0:1, mezi 53. a 55. minutou výsledek otočili. Velkou zásluhu na tom měl záložník Hofmann, jenž na první gól přihrál a druhý dal sám z pokutového kopu.

Ve druhém zápase skupiny K, v níž hraje Sparta, vyhrálo na hřišti apoelu Nikósie Schalke 04 hladce 3:0. Hlavní hvězdou zápasu byl střelec Klaas-Jan Huntelaar, jenž vstřelil dva góly.

Na očekávané vítězství se přes výraznou střeleckou převahu hodně nadřel Dortmund. Výhru 2:1 zařídil až ve třetí minutě nastavení debutující korejský obránce Pak Ču-ho. Naopak bez problémů zvládli domácí zápas hráči Neapole, i díky jedné brance Marka Hamšíka porazili Bruggy 5:0.