Neapol porazila Bern hattrickem De Guzmána, slaví také Sivok a Mazuch

ČESKÝ KAPITÁN BESIKTASE. Tomáš Sivok (vlevo) se snaží zastavit Skuletiče z Partizanu Bělehrad. | foto: AP

6 2014
Jediný muž zařídil vítězství Neapole 3:0 nad fotbalisty Young Boys Bern. V utkání skupiny I, kterou po 4. kole vede Sparta, se hattrickem blýskl Jonathan De Guzmán. Neapol má 9 bodů stejně jako český mistr, ale horší skóre.

Besiktas Istanbul zvítězil nad Partizanem Bělehrad 2:1, za domácí nastoupil v roli kapitána Tomáš Sivok. Dněpropetrovsk s Ondřejem Mazuchem v základní sestavě vyhrál na hřišti Karabachu 2:1 a ve skupině F je třetí.

Trenér Neapole Rafael Benítez nechal stejně jako v minulém utkání v Bernu na lavičce Higuaína i Callejóna, Hamšík nebyl připraven kvůli horečce ani ke střídání. Italský celek přesto na hřišti dominoval a v nastavení prvního poločasu se dostal do vedení po povedené střele De Guzmána.

Bern se ani v druhém dějství do hry příliš nedostal a inkasoval další dvě branky od nizozemského reprezentačního záložníka. Jedinou výraznější šanci si švýcarský celek vypracoval v 89. minutě, Nikci ale nastřelil pouze brankáře Cabrala. Český obránce ve službách Young Boys Jan Lecjaks se do hry nedostal.

NEAPOL SE UJÍMÁ VEDENÍ. Jonathan de Guzman slaví s parťáky svůj gól proti Bernu.

HATTRICK. Fotbalista Jonathan de Guzmán z Neapole slaví svůj třetí gól v utkání...

HATTRICK. Jonathan de Guzmán se raduje ze svého třetího gólu proti Bernu.

Sivok poslal ve 27. minutě duelu Besiktas - Partizan hlavou míč za záda gólmana Lukače, branka však nebyla uznána pro ofsajd. První gól tak v Istanbulu padl až v 57. minutě, když z pokutového kopu otevřel skóre domácí Demba Ba. Senegalský útočník se pět minut nato po přihrávce Töreho trefil podruhé a oslavil čtvrtý gól v EL. Na konečných 2:1 upravil Markovič.

Besiktas se ve skupině C dělí o první místo s Tottenhamem, který zvítězil na půdě Asterasu Tripolis. Anglický celek vedl po trefách Townsenda z penalty a Kanea v poločase o dvě branky, v závěru utkání zkorigoval na 1:2 z pokutového kopu Barrales. „Kohouti“ jsou prvním anglickým týmem od roku 2009, jenž vyhrál na hřišti řeckého týmu.

DNESKA VYHRAJEME, KLUCI. Andros Townsend (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z

DNESKA VYHRAJEME, KLUCI. Andros Townsend (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z Tottenhamu gól proti Tripolisu.

Obě branky Dněpropetrovsku na hřišti Karabachu vstřelil útočník Nikola Kalinič. V 15. minutě nejprve otevřel skóre po přesném Zozuljově centru, do konce poločasu ale stihl za domácí vyrovnat Leroy George. V 73. minutě pak Kalinič v pádu přehodil gólmana Šehiče a rozhodl o prvním tříbodovém zisku Dněpropetrovsku v základní skupině EL. Brankář Jan Laštůvka byl připraven na lavičce ukrajinského týmu.

Obhájce trofeje Sevilla si poradila se Standardem Lutych 3:1. V 19. minutě za momentálně pátý celek španělské ligy skóroval Gameiro. Asistenci si připsal M’Bia, jenž se v této sezoně podílel už na šesti brankách svého týmu v lize a EL. O třináct minut později sice vyrovnal M’Poku, o tři body pro Sevillu se ale postarali Reyes a Bacca.

Lille s obráncem Davidem Rozehnalem na lavičce nestačilo v Anglii na Everton a prohrálo 0:3, do střeleckých statistik se zapsali Osman, Jagielka a Naismith. Wolfsburg zvládl duel s Krasnodarem a vyhrál 5:1, dvakrát se prosadili střídající hráči Hunt a Bendtner, pro kterého to byly první dvě trefy v dresu „Vlků“.

Mönchengladbach vyhrál zásluhou Raffaela a Herrmanna 2:0 na hřišti Apollonu Limassol, za který nenastoupil útočník Jan Rezek.

Německý celek ve skupině A poskočil na první místo před Villarreal, ten nestačil ve Švýcarsku na Curych a prohrál 2:3. Poprvé v tomto ročníku Evropské ligy padlo pět či více gólů v první půlhodině.

Inter remizoval na půdě St. Etienne 1:1, stejným výsledkem skončil zápas mezi Astrou Giurgiu a Celticem Glasgow. Fiorentina poprvé ztratila body, s PAOK Soluň hrála také 1:1.