Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalová Boleslav se v předkole Evropské ligy utká se Širokým Brijegem

Hráči a fanoušci klubu Široki Brijeg | foto: Reuters

10 2014
Fotbalová Mladá Boleslav se ve druhém předkole Evropské ligy utká se Širokým Brijegem. Bosenský klub vyřadil ázerbájdžánskou Gabalu celkovým skóre 5:0. Středočeský tým začne příští čtvrtek doma, o týden později se představí v Bosně a Hercegovině.

Druhý tým uplynulé sezony bosenské ligy si výbornou pozici vypracoval už v úvodním duelu a doma porazil Gabalu ještě výraznějším rozdílem. Dvě branky vstřelil chorvatský útočník Mirko Marič, jednou se do sítě pohárového nováčka trefil záložník Goran Zakarič.

Dobré vzpomínky na Široki Brijeg má pražská Sparta, která v roce 2002 postoupila v Poháru UEFA po výsledcích 3:0 a 1:0. Naposledy vloni vyřadila bosenského soupeře - Željezničar Sarajevo - Plzeň ve druhém předkole Ligy mistrů.

Vedle Mladé Boleslavi ve druhém předkole Evropské ligy nastoupí také fotbalisté Liberce. Severočeši hned při losování získali jistotu, že se utkají s Košicemi.

Evropská liga - první předkolo, odvety

Široki Brijeg (Bosna) - Gabala (Ázerb.) 3:0 (2:0), první zápas 2:0, postoupil Široki Brijeg
Karaganda (Kaz.) - Širak (Arm.) 4:0 (3:0), první zápas 2:1, postoupila Karaganda
FC Astana (Kaz.) - Pjunik Jerevan 2:0 (1:0), první zápas 4:1, postoupila Astana
Mika (Arm.) - RNK Split 1:1 (1:0), první zápas 0:2, postoupil Split
Daugava Daugavpils (Lot.) - Vikingur (Faer. ostr.) 1:1 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Vikingur
Laci (Alb.) - Rudar Velenje (Slovin.) 1:1 (0:0), pen. 3:2, první zápas 1:1, postoupilo Laci
Budučnost Podgorica (Č. Hora) - Folgore/Falciano (S. Marino) 3:0 (1:0), první zápas 2:1, postoupila Podgorica
FK Ekranas (Lit.) - Crusaders (S. Irsko) 1:2 (0:0), první zápas 1:3, postoupili Crusaders
Lovčen (Č. Hora) - Željezničar Sarajevo 0:1 (0:0), první zápas 0:0, postoupil Željezničar
Atlantas (Lit.) - FC Differdange (Luc.) 3:1 (1:0), první zápas 0:1, postoupil Atlantas
Haugesund (Nor.) - Broughton (Wales) 2:1 (1:1), první zápas 1:1, postoupil Haugesund
Čichura (Gruz.) - Turnovo (Maked.) 3:1 (1:1), první zápas 1:0, postoupila Čichura
Inter Baku (Ázerb.) - FC Tiraspol (Mold.) 3:1 (0:1), první zápas 3:2, postoupilo Baku
Jelgava (Lot.) - Rosenborg Trondheim 0:2 (0:1), první zápas 0:4, postoupil Rosenborg
Nomme Kalju (Est.) - Fram Reykjavík 2:2 (1:1), první zápas 1:0, postoupilo Kalju
Sant Julia (And.) - Čukarički (Srb.) 0:0, první zápas 0:4, postoupilo Čukarički
Honka Espoo (Fin.) - Sillamäe Kalev (Est.) 3:2 po prodl. (2:1, 1:1) první zápas 1:2, postoupilo Sillamäe
Daugava Riga - Aberdeen (Skot.) 0:3 (0:3); první zápas 0:5, postoupil Aberdeen
Brommapojkarna (Švéd.) - VPS Vaasa (Fin.) 2:0 (0:0), první zápas 1:2, postoupila Brommapojkarna
Flamurtari (Alb.) - Sioni (Gruz.) 1:2 (0:0), první zápas 3:2, postoupilo Flamurtari
Fola Esch (Luc.) - IFK Göteborg 0:2 (0:0), první zápas 0:0, postoupil Göteborg
Tromsö (Nor.) - Tartu FC Santos (Est.) 6:1 (3:1), první zápas 7:0, postoupilo Tromsö
Zimbru Kišiněv - Škendija (Maked.) 2:0 (1:0), první zápas 1:2, postoupilo Zimbru
Birkirkara (Malta) - Diosgyör (Maď.) 1:4 (1:1), první zápas 1:2, postoupil Diosgyör
Kukësi (Alb.) - Kairat Almaty 0:0, první zápas 0:1, postoupil Kairat
Trnava - Hibernians (Malta) 5:0 (3:0), první zápas 4:2, postoupila Trnava
Aberystwyth Town (Wales) - Derry City (Ir.) 0:5 (0:2), první zápas 0:4, postoupilo Derry City
Bangor City (Wales) - Stjarnan (Isl.) 0:4 (0:0), první zápas 0:4, postoupil Stjarnan

Zápas Litex Loveč (Bulh.) - FC Veris (Mold.) byl odložen kvůli silnému dešti.

Široki Brijeg (Bosna) - Gabala (Ázerb.) 3:0 (2:0), první zápas 2:0, postoupil Široki Brijeg
College Europa (Gibr.) - Vadúz (Licht.) 0:1 (0:0), první zápas 0:3, postoupil Vadúz
Fuglafjördur (Faer. ostr.) - Myllykosken Pallo-47 (Fin.) 0:0, první zápas 0:1, postoupil Myllykosken
Sligo Rovers (Ir.) - Banga (Lit.) 4:0 (1:0), první zápas 0:0, postoupilo Sligo
Ferencváros Budapešť - Sliema Wanderers (Malta) 2:1 (1:0), první zápas 1:1, postoupil Ferencváros
Koper (Slovin.) - Nikšič (Č. Hora) 4:0 (2:0), první zápas 5:0, postoupil Koper
Libertas (S. Marino) - Botev Plovdiv (Bulh.) 0:2 (0:0), první zápas 0:4, postoupil Botev
Dundalk (Ir.) - Jeunesse Esch (Luc.) 3:1 (3:0), první zápas 2:0, postoupil Dundalk
Glenavon (S. Irsko) - FH Hafnarfjördur (Isl.) 2:3 (0:2) první zápas 0:3, postoupil Hafnarfjördur
Metalurg Skopje - Santa Coloma (And.) 2:0 (2:0), první zápas 3:0, postoupilo Skopje

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze