Německo - Polsko 0:0, bezbranková remíza poslala Ukrajinu domů

Obránce Artur Jedrzejczyk z Polska uniká Thomasi Müllerovi v barvách Německa. | foto: Reuters

16 2016
Úřadující mistři světa se s Polskem rozešli smírně 0:0. Německo mělo v utkání skupiny C stejně jako jeho soupeř několik příležitostí změnit skóre, ale ty zůstaly nevyužity. Remíza však znamená konec pro fotbalisty Ukrajiny, kteří ve čtvrtečním zápase podlehli Severnímu Irsku.

Němci nastoupili téměř v totožné sestavě jako při výhře nad Ukrajinou. Jen ve středu obrany nastoupil místo Mustafiho uzdravený Hummels. Na hrotu útoku opět operoval záložník Mario Götze.

Maličký záložník Bayernu se zjevil v první příležitosti zápasu už ve čtvrté minutě. Na levém křídle zasekl míč Draxler, navedl ho kousek na střed a odcentroval. Našel přesně hlavu Götzeho, jenž z malého vápna přestřelil. I další šance měla podpis „Made in Germany“ - Müller poslal ostrou přihrávku do šestnáctky, za balonem klouzal Kroos, ale v těžké pozici minul.

I Poláci o sobě dali dost hlasitě vědět. Navrátilec do základní sestavy, záložník Grosicki, hned po rozehrání druhého poločasu nebezpečně odcentroval směr Milik. Polský forvard ale v krkolomné pozici početnou skupinu fanoušků na tribunách nerozjásal.

ON-LINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

I ve druhé šanci hrál hlavní roli útočník s číslem sedm na dresu. Kapitán Lewandowski mu přiťukl balon u přímého kopu a Milik levačkou obstřelil zeď. Bohužel pro Polsko mu rozměry Neuerovy brány nestačily a stadionem v Paříži to jen zahučelo.

Branka nepadla ani po dělovce Mesuta Özila. Německý špílmachr se na hranici vápna opřel z voleje do přihrávky z křídla, někteří příznivci už zvedali ruce nad hlavu, ale výborný zákrok vytasil brankář Fabianski.

Němci tak poprvé od finále 2008 nedokázali na evropském šampionátu vstřelit gól. Bezbrankovou remízu oplakávají v Ukrajině, která už nemá šanci na postup do osmifinále a na turnaji jako první ze všech týmů končí.