Derby v Ďolíčku: emoce bublaly na hřišti i na tribuně

Krajní záložník Sparty Tomáš Přikryl pálí na gólmana Bohemians 1905 Martina Berkovce. | foto: ČTK

3 2014
Do Ďolíčku se derby Bohemians 1905 se Spartou vrátilo po šesti letech. O to emotivněji zápas probíhal na hřišti i na tribunách. Hráči nevypustili jediný souboj, do všeho šli natvrdo. Proto už v poločase oba týmy musely řešit zranění stoperů: domácí Erich Brabec se v hlavičkovém souboji srazil s Mariem Holkem, a i když se oba ještě vrátili do hry a s obvazy na hlavách chvíli zkusili pokračovat, nakonec museli střídat. Brabec hned v poločase, Holek deset minut po pauze, kdy ho nahradil Ondřej Švejdík.

"Mario v kabině říkal, že trochu hůř vidí a že se mu motá hlava, takže bylo jasné, že tam půjdu," říkal po zápase zkušený obránce. "Derby bylo vyhecované, ale už jsem dost starý na to, abych takovou situaci ustál. I když musím říct, že vždycky je jednodušší nastoupit už v poločase než potom v průběhu hry."

ZAŘÍDIL VÝHRU. Sparťanský útočník David Lafata (vpravo) svým desátým gólem v...

ZAŘÍDIL VÝHRU. Sparťanský útočník David Lafata (vpravo) svým desátým gólem v sezóně rozhodl o vítězství nad Bohemians 1905. Za ním se běží radovat Roman Bednář.

Jednoduché to Švejdík rozhodně neměl, zvlášť když musel hlídat důrazného útočníka Lietavu, který už předtím výrazně přispěl k vyrovnání na 1:1. "Já Ivana znám ještě z doby, kdy jsme spolu hráli v Dukle, takže vím, co na něj platí. On vypadá docela nebezpečně, možná někdy až zle, ale není to tak. Ve skutečnosti je docela hodný kluk," pousmál se Švejdík.

"Dneska sice byl u vyrovnání, ale jinak se do nějakých větších šancí vlastně nedostal." Kromě boje na hřišti, který proběhl férově, se chvíli válčilo i na hlavní tribuně. Konflikt dvou sparťanů s několika domácími příznivci se zvrhl ve strkanici, při které dokonce jeden z fanoušků sletěl o několik řad níž. Pořadatelé se snažili nejdřív zklidnit situaci sami, ale problém nakonec museli vyřešit až přivolaní policisté, kteří po chvíli fanoušky od sebe oddělili.

Stoper Bohemians 1905 Michal Šmíd (vlevo) v souboji o míč se záložníkem Sparty...

Stoper Bohemians 1905 Michal Šmíd (vlevo) v souboji o míč se záložníkem Sparty Markem Matějovským

Atmosféra byla po celý zápas hodně bouřlivá. V kotli Bohemians v jednu chvíli plály světlice, pozadu nezůstali ani sparťané, v jejichž sektoru museli několikrát zasahovat hasiči.

Pochvalu naopak zasloužil domácí kotel za to, že na začátku zápasu transparentem uctil památku Lukáše Přibyla, bývalého funkcionáře Bohemians i Sparty. Po skončení utkání zase fandové Bohemians rozvinuli velkou podobiznu maséra Vladimíra Hrice, který v klubu působí už od roku 1996.