Dva góly Bartesky udolaly Zlín

• 3
Praha - Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v úvodním přípravném utkání před novou sezonou se Slováckem 2:2. V souboji s druholigovým soupeřem se výhry nedočkali ani fotbalisté Zlína, kteří prohráli s Opavou 1:2. Za vítěze se dvakrát trefil zkušený záložník Barteska. V přípravě se vede Kladnu, které dnes přehrálo České Budějovice 4:0.

Ostrava - Slovácko 2:2 (1:1)

Domácí dali prostor vesměs hráčům béčka a širšího kádru, ale i bez řady opor měli proti druholigovému soupeři blízko k vítězství, o které je deset minut před koncem připravil technickou střelou z velkého vápna Šillinger.

Trenér Karel Večeřa nechal odpočívat všechny prověřené muže kádru a nedoléčeného Rajtorala, který má ještě z mistrovství Evropy jednadvacítek nakopnutý lýtkový sval. "Chtěl jsem vidět v akci kluky, kteří se vrátili z hostování a posunuli z juniorky. Naznačili, že jsou tady oprávněně, bude jen na nich, jak se dokáží prosadit," řekl novinářům Večeřa.

Na levé straně obrany zkoušel jednadvacetiletého Jiřího Razíma z Viktorie Plzeň, který na jaře hostoval v Čáslavi. "Bude s námi ještě dále trénovat a odehraje i další zápas, pak to vyhodnotíme," uvedl Večeřa.

Ostravští mladíci dnes po parádní trefě slovenské posily celku z Uherského Hradiště Gottwalda prohrávali, ale pak dokázali skóre otočit. Hosté, kteří představili několik nových tváří včetně Václava Činčaly, Pavla Eismana, Aleše Chmelíčka či Pavla Šultese, srovnali až deset minut před koncem.

Další zápas před odjezdem na herní soustředění do Německa odehrají Ostravští příští úterý na Bazalech proti Zlínu.

Branky: 25. Böhm z pen., 69. Metelka - 11. Gottwald, 80. Šillinger. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 200.
Sestava Ostravy: Buček (46. Prepsl) - Lisický (46. Řezník), Pavlík, Ricka, Razím - Mucha, Marek (46. Mišinský), Ficek (46. Metelka), Zapalač (46. Koubek) - Böhm, Galajda.

Zlín - Opava 1:2 (0:1)

Ve vyrovnaném utkání se Opava dokázala lépe prosadit v koncovce a po přesných střelách Bartesky získala dvoubrankový náskok. Zlínu dnes chyběli zranění Vidlička a Šmahaj.

"Zápas byl oboustranně kvalitní, nastoupili jsme k němu z plné kondiční přípravy. O lepší výsledek jsme se připravili špatnou koncovkou a také neúčelným řešením finálních situací," řekl po utkání trenér Zlína Pavel Hoftych.

Fotbalisté Zlína nastřelili dvakrát břevno, dvě vyložené šance zahodil Žůrek.

Branky: 65. Vyskočil z pen. - 32. a 54. Barteska.
Sestava Zlína: Baránek (46. Kořínek) - Janíček (46. Pazdera), Kroča (46. Řihák), Zbožínek, Penner - Kraus (70. Zapletal), Zúbek (46. Elšík), Opiela, Zapletal (46. Konečník) - Bača (46. Vyskočil), Žůrek (60. Janča).

Kladno - Č. Budějovice 4:0 (2:0)

Kladenským zatím přípravné duely na nadcházející sezonu vycházející. Ze čtyř duelů svěřenci Jaroslava Šilhavého třikrát zvítězili, z toho pokaždé udrželi čisté konto. Na jihu Čech se tentokrát dvakrát v prvním poločase trefil Hamouz, po přestávce zvýšili skóre Killar a Galbavý.

Kladenský kouč zůstal i po dalším jasném triumfu nohama na zemi. "Nemá cenu výsledky přeceňovat. Vítězství jsou příjemná, v přípravě nám dodají chuť a zajistí dobrou náladu. Jsme také rádi, že dáváme góly. A musím hráče určitě pochválit za přístup nejen v zápasech, ale i v náročných trénincích," řekl Šilhavý, jemuž se v tomto týdnu zranili Kousal, Šilhan a Kaciáň. Na marodce je také Beneš, zpátky do Liberce se vrátil Sales.

Jihočeši nastoupili bez opory Černého a obranné dvojice Homoláč - Horejš a na jejich výkonu to bylo znát. "Trenér Cipro nechal odpočinout hráče, kteří proti Austrii nastoupili od začátku. Kladno bylo v nejsilnějším složení, naopak my jsme zkoušeli některé kluky z juniorky a testovali nové hráče," uvedl sekretář Dynama Milan Čadek.

Jihočechy, kteří jsou od pondělí na soustředění v Hluboké nad Vltavou, čeká v sobotu turnaj v Nové Včelnici, Kladno sehraje tentýž den další přípravu od 10:15 s Mladou Boleslaví.

Branky: 12. a 18. Hamouz, 55. Killar, 65. Galbavý.
Kladno: Pavlík - Williams, Farbák, Killar, Hamouz - Cigánek (68. Čáp), Gross (87. Hlava), Szabo (60. Zachariáš), Kalina (68. Jeslínek) - Kabele (60. Galbavý), Kaciáň (46. Pokorný).
Č. Budějovice: Kučera - Peroutka, Mráz, Mácha, Žižka - Jendruščák (46. Hrbáč), Kovalík (46. Vozábal), Cacique (46. Tischler), Adamec - Thiago (46. Mrkvička), Svatonský (46. Stráský).

Olomouc - Artmedia Bratislava 2:0 (1:0)

Domácí začali s velkou chutí, soupeře k ničemu nepouštěli a v útoku si vypracovali několik slibných příležitostí. O vedení Sigmy se zasloužil Onofrej přesnou přízemní střelou z 15 metrů k tyči. Jedinou šanci hostí v první půli měl Halenár, ale olomouckou branku netrefil.

I po přestávce vlétla druhá sestava Sigmy na soupeře se stejnou razancí. Po několika nevyužitých šancích se ale hra vyrovnala a nebezpeční byli i Bratislavané.

V domácí brance se dvakrát předvedl Drobisz, který reflexivně vyrazil střely Kozáka i Halenára. Deset minut před koncem se po Dosoudilově faulu na Hartiga kopala penalta, kterou proměnil Rýdel.

Trenér Martin Pulpit prohlásil, že tým podal lepší výkon než proti Fulneku. "Hráči bojují o místo v sestavě a dostat se do dvacítky bude hodně těžké. Jsem rád, že si to uvědomili včas. Zvykáme si na systém 4-3-3 a věřím, že to bude stále lepší a lepší," řekl.

"Na levé straně obrany se objevil ve druhém poločase Čupr a je možné, že s námi zůstane. Na doplnění mužstva pracujeme dál," doplnil olomoucký kouč.

Branky: 24. Onofrej, 80. Rýdel z pen. Rozhodčí: Peřina - Antoníček, Němec. ŽK: Kozák (Artmedia). Diváci: 500.
Sestava Olomouce, 1. poločas: Lovásik - Randa, Šedivý, Škerle, Jurkič - Bajer, Rossi, Onofrej - M. Hubník, V. Schulmeister, Petr.
2. poločas: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Komárek, Čupr - Kaščák, Rýdel, Melinho - Janotka, Hartig (81. Bueno), Pulkert.

1. FC Bad Kötzting - Plzeň 1:2 (1:2)

Plzeňští za vítězstvím vykročili po půlhodině, kdy se přesně trefil Tomáš Krbeček, který se spolu s Martinem Fillem zapojil do přípravy po návratu z ME jednadvacítek a následné dovolené. Soupeř sice za čtyři minuty z penalty srovnal, ale první triumf ve čtvrtém utkání letní přípravy zajistil svěřencům Stanislava Levého Martin Müller.

"Zápas spíše připomínal vodní pólo, protože přišel obrovský liják. Na hřišti se tak vytvořily velké kaluže, což nahrávalo bránícímu týmu a znemožňovalo kombinaci. Přesto zápas splnil svůj účel," řekl trenér Levý.

Další utkání sehrají Západočeši v sobotu od 11:00 se Sokolovem.

Branky Plzně: 30. Krbeček, 41. Müller.
Sestava Plzně, 1. poločas: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Róth - Malár, Trapp,
Jarolím, Lecjaks - Krbeček, Smejkal.
2. poločas: Ilizi - Procházka, Müller, Knakal, Šíma - Malár (60. Mudra), Rada, Borek, Róth (60. Süsser) - Fillo, Krbeček.

Sparta - Ameri Tbilisi 3:0 (3:0)