Melichárek je zpátky v brněnské brance. Návrat oslavil nulou

Brněnský brankář Dušan Melichárek vykopává míč. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

10 2015
Zatímco v prvních dvou zápasech nové sezony jej kvůli nemoci zastoupil náhradník Martin Doležal, v pátek proti Slavii se mezi tyče fotbalové Zbrojovky Brno už opět postavil on. Hlavní brankář Dušan Melichárek se uzdravil v pravý čas, zdravotní potíže totiž ze hry tentokrát vyřadily zase Doležala.

„Ale pořád to zdravotně není úplně ono. Kdyby byl Martin v pořádku, asi bych nechytal,“ prohodil vytáhlý gólman. „Neměli jsme jinou možnost. Byli jsme rádi, když Dušan souhlasil, že to odchytá,“ poznamenal trenér Václav Kotal po utkání, ve kterém jeho výběr brankou Michala Škody ve 28. minutě porazil pražský tým 1:0.

Brno vs. Slavia 1:0

Doležal tak oslavil návrat do sestavy čistým kontem, moc práce proti nevýrazné Slavii však neměl. „Šance příliš nebyly ani na jedné straně,“ glosoval vychytanou nulu rodák z Vyškova. „Jsem rád, že jsem zápas hlavně přežil.“

Brněnští soka přehrávali především v prvním poločase, ve druhé půli poněkud polevili. „Přišlo mi to jako čekání na gól,“ mračil se 31letý brankář.

Zbrojovka nakonec hubené vedení udržela a připsala si další domácí výhru. Stejně jako triumf v prvním kole nad Baníkem i ten páteční přišel po boji. „Nejsme technické mužstvo jako Plzeň nebo Sparta. Musíme zápasy ubojovat,“ věděl Melichárek. Celkově mají Brňané po třech kolech na kontě šest bodů, o dva více než loni touto dobou.