Dukla - Slovácko 1:1, ve fotbalové předehrávce padaly góly až v závěru

2 2014
Pětaosmdesát minut nic a pak hned dva góly. Dukla v páteční předehrávce 27. kola remizovala 1:1 se Slováckem. Na Pospěchovu branku dokázal minutu před koncem řádné hrací doby zareagovat Petr.

První větší možnosti si v úvodu vytvořilo Slovácko. Valentův tečovaný přímý kop Rada vytáhl z horního růžku na roh. Domácí gólman pak zazmatkoval při rozehrávce a trefil Doška, od něhož se míč odrazil mimo branku.

Po dvaceti minutách se probojovala k soupeřově šestnáctce i Dukla, z dobrých pozic však minuli Matěj Hanousek i Mareš. Bezbrankový stav na druhé straně pomohl udržet Rada, když vyrazil na břevno Šumulikoského hlavičku.

Oboustranně ofenzivní fotbal pokračoval i v dalších minutách. Volný Ouedraogo měl sice v šestnáctce Slovácka hodně času na střelu, ale nakonec trefil jen obránce na brankové čáře.

Obraz hry se příliš nezměnil ani v úvodu druhého poločasu. Hodně blízko prvnímu gólu byl po hodině hry Došek, jehož hlavičku pod břevno zlikvidoval dalším dobrým zákrokem Rada.

O deset minut později zase slibnou šanci neproměnili domácí. Pospěchovu střelu neudržel Heča, ale dobíhajícímu Bergerovi dorážka nevyšla.

Pět minut před koncem už se Dukla prosadila. Berger z přímého kopu našel Pospěcha, který umístěnou hlavičkou nedal Hečovi šanci. Porážku Slovácka odvrátil za čtyři minuty zblízka Petr po Kerbrově centru.