Dukla - Jihlava 0:1, záchranu pro hosty přiblížil vlastní gól Hrošša

Jihlavští fotbalisté se přiblížili záchraně ve fotbalové lize. Ilustrační snímek | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

12 2016
Záchrana ve fotbalové lize je pro Jihlavu zase o kousek blíž. Ve 21. kole vyhrála 1:0 na Dukle. Jediný gól zápasu byl vlastní - domácí brankář Hroššo si srazil do sítě centr ze strany.

„O přestávce jsem hráče upozorňoval, že je to zápas o jednom gólu. Fotbal je o gólech a o chybách. Říká se, že štěstí přeje odvážnějšímu a připravenému. Jsem rád, že se dnes se přiklonilo na naší stranu,“ prohlásil jihlavský trenér Michal Hipp.

První velkou šanci si vypracovala v desáté minutě Jihlava. Kučera výbornou přihrávkou vyslal do úniku Voltra, který však napálil jen brankáře Hrošša a z dorážky trefil ruku obránce Štetiny. Rozhodčí Nenadál situaci jako penaltovou neposoudil.

Dukla převzala iniciativu a držela míč, ale do šestnáctky soupeře se nedostávala. Pět minut před pauzou z dálky nepřesně vypálil Manzia. Hráči Jihlavy zase v první půli dvakrát zamířili jen doprostřed Hroššovy branky.

V úvodu druhého poločasu měli práci oba brankáři. Hroššo vyrazil Šulkovu ránu a z protiútoku Dukly zase Hanuš vytáhl na roh Marešovu střelu. Do zakončení se dostal i domácí Vašíček, který v dobré pozici hlavičkoval nad břevno.

Po hodině hry zahrozila Jihlava. Voltrovu střelu ještě zkrotil Hroššo, ale v 62. minutě slovenský gólman zaváhal - neudržel Kučerův centr z pravé strany a po srážce se spoluhráčem Štetinou si míč nešťastně hodil do vlastní sítě.

„Samozřejmě je to hloupý a laciný gól a asi by se to stát nemělo, ale ještě se na to musím podívat,“ řekl Luboš Kozel, trenér Dukly.

Jeho tým si tlak vytvořil až v úplném závěru. K vyrovnání měl nejblíže v poslední minutě Mareš, ale jeho hlavičku vyrazil gólman Hanuš.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10