Dukla - Jihlava 0:1, záchranu pro hosty přiblížil vlastní gól Hrošša

Jihlavští fotbalisté se přiblížili záchraně ve fotbalové lize. Ilustrační snímek | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

12 2016
Záchrana ve fotbalové lize je pro Jihlavu zase o kousek blíž. Ve 21. kole vyhrála 1:0 na Dukle. Jediný gól zápasu byl vlastní - domácí brankář Hroššo si srazil do sítě centr ze strany.

„O přestávce jsem hráče upozorňoval, že je to zápas o jednom gólu. Fotbal je o gólech a o chybách. Říká se, že štěstí přeje odvážnějšímu a připravenému. Jsem rád, že se dnes se přiklonilo na naší stranu,“ prohlásil jihlavský trenér Michal Hipp.

První velkou šanci si vypracovala v desáté minutě Jihlava. Kučera výbornou přihrávkou vyslal do úniku Voltra, který však napálil jen brankáře Hrošša a z dorážky trefil ruku obránce Štetiny. Rozhodčí Nenadál situaci jako penaltovou neposoudil.

Dukla převzala iniciativu a držela míč, ale do šestnáctky soupeře se nedostávala. Pět minut před pauzou z dálky nepřesně vypálil Manzia. Hráči Jihlavy zase v první půli dvakrát zamířili jen doprostřed Hroššovy branky.

V úvodu druhého poločasu měli práci oba brankáři. Hroššo vyrazil Šulkovu ránu a z protiútoku Dukly zase Hanuš vytáhl na roh Marešovu střelu. Do zakončení se dostal i domácí Vašíček, který v dobré pozici hlavičkoval nad břevno.

Po hodině hry zahrozila Jihlava. Voltrovu střelu ještě zkrotil Hroššo, ale v 62. minutě slovenský gólman zaváhal - neudržel Kučerův centr z pravé strany a po srážce se spoluhráčem Štetinou si míč nešťastně hodil do vlastní sítě.

„Samozřejmě je to hloupý a laciný gól a asi by se to stát nemělo, ale ještě se na to musím podívat,“ řekl Luboš Kozel, trenér Dukly.

Jeho tým si tlak vytvořil až v úplném závěru. K vyrovnání měl nejblíže v poslední minutě Mareš, ale jeho hlavičku vyrazil gólman Hanuš.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28