Dukla - Jablonec 1:0, rozhodl první ligový gól teenagera Mustedanagiče

Martin Doležal z Jablonce (vlevo) a Lukáš Štětina z Dukly v ligovém duelu | foto: Ota Bartovský, MAFRA

11 2017
Je mu jen osmnáct let, ligu pravidelně hraje teprve od začátku jara. A teď se Zinedin Mustedanagič dočkal první branky mezi dospělými: zařídil tak vítězství 1:0 nad Jabloncem - pro Duklu první domácí výhru od loňského září.

Dukla, která v minulé sezoně doma deklasovala Jablonec 6:1, se ve druhé minutě dostala do vedení. Chybující brankář Valeš neudržel Brandnerův centr, míč mu vypadl přímo k volnému Mustedanagičovi a ten už měl snadnou práci. Bosenský záložník hostující ze Sparty se radoval z premiérové branky v nejvyšší soutěži.

Pražané pokračovali v tlaku a po pěti minutách znovu dostali míč do branky, Brandnerův zásah však nebyl uznán kvůli ofsajdu. Jablonečtí pak hru vyrovnali, ale dopředu nebezpeční nebyli. Dukla znovu zahrozila na konci první půle, kdy Mustedanagič pálil těsně vedle a Holendův pokus z otočky chytil Valeš.

I druhý poločas začala aktivněji Dukla. Brandner patičkou těsně minul branku a nepřesně pak střílel i Mustedanagič. Hosté jakoby nevěděli, co mají hrát a téměř se nedostávali k soupeřově šestnáctce.

Pražané si vytvořili několik náznaků, ale žádnou akci úspěšně nedotáhli. V 83. minutě největší příležitost Jablonce neproměnil střídající Mihálik, který z voleje vypálil nad břevno. Jablonec tak v lize neporazil Duklu popáté za sebou. Dejvické mužstvo ve třetím ze čtyř jarních utkání udrželo čisté konto.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28