Druhou jarní porážku zařídil Došek: Brno - Jablonec 1:0

Brno - Jablonec: Heinz prochází jabloneckou obranou | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

12 2009
V poslední době suverénní fotbalisté Jablonce podruhé na jaře prohráli. Ve 23. kole nestačili na Brno, které vyhrálo 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil útočník Tomáš Došek.

Jablonec se zaměřil v úvodní části hlavně na zajištěnou obranu, ale v přechodu do protiútoku si vedl rovněž nepřesně. Z tlaku si vytvořili Brňané pouze dvě vyloženější šance. Ve 22. minutě po Marečkově centru hlavičkoval Došek vedle a tentýž hráč po Heinzově kolmém pasu se ocitl zcela sám před brankářem Zichem. Ale i tuto šanci Došek zakončil střelou mimo branku.

Po necelé půlhodině hry Jablonec poznal neškodnost domácího týmu a směle se pustil do útočení. Brněnská obrana sice působila mnohdy dost bezradně a nechávala protivníkovi prostor ke kombinačním akcím, ale štěstím pro Brňany bylo, že je i jejich protivník napodoboval v koncovce nepřesnostmi.

Ve 29. minutě Lejsal s námahou vyboxoval přesně zatočený Hlouškův trestný kop. Ve středu pole Jablonec svého soupeře přehrával jednoduchostí a přímočarým tahem na branku. Po pravé straně založil několikrát nebezpečný útok Haurdič.

on-line reportáž

Pod tlakem hrající Brňané se pokoušeli jen o protiútoky. Ty nejčastěji zakončoval Heinz. Jeho střely z velké vzdálenosti mířily vysoko nad branku.

Pouze dvě minuty před přestávkou se Heinz protáhl obranou soupeře a v poslední chvíli uhasil nebezpečí zablokováním střely obránce Zábojník.

Tlak Jablonce po změně stran ještě vzrostl, brněnští hráči se zatáhli na vlastní polovinu a nedostali se vůbec do protiútoku. Impulsivní kouč
Beránek už nevydržel pohled na tuto beznaděj a u postranní čáry a důraznými pokyny nutil své svěřence k útočení.

Trenérovo přání hráči hned vzápětí vyplnili. Heinz nakopl v 55. minutě dlouhý míč na levou stranu na Schneidera, jenž našel přesným centrem Doška. Ten si stačil okolo váhajícího stopera Pavlíka zpracovat míč a z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě.

Jablonec po inkasované brance ještě více otevřel hru. Útočili ale také Brňané. Po kombinaci Doška s Heinzem v ideální střelecké pozici mířil Schneider nad branku.

Na rozdíl od prvního poločasu Brňané ve středu pole soupeře přehrávali, kombinačně vynikal zejména brilantní technikou i přihrávkami Heinz.

Po doléčení se objevil v brněnské sestavě obránce Čoupek, který si ale hry dlouho neužil, neboť se mu dvacet minut před koncem obnovilo zranění
kotníku a trávník opustil na nosítkách.

Jablonec toužil po zvratu, jeho tlak sílil. Šest minut před koncem se blýskl po Michálkově střele brankář Lejsal, těsnou výhru už domácí fotbalisté ubránili.

Brno 1:0 (0:0) Jablonec

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6