Varnsdorf prodloužil sérii proher. Bez bodu se vrací ze Znojma

Gólová radost znojemských fotbalistů | foto: Marie Stránská, MAFRA

12 2016
Druholigový souboj týmů, kterým se v poslední době nedaří, zlomili ve svůj prospěch fotbalisté Znojma. V 11. kole doma porazili Varnsdorf 2:1 a bodovali naplno po předchozích třech ztrátách. Jejich dnešní soupeř prohrál počtvrté za sebou.

Znojmo se ujalo vedení v 17. minutě, kdy z voleje vypálil kapitán Cihlář a Klíma ještě tečoval míč mimo dosah hostujícího gólmana. Varnsdorf poté přidal a po několika šancích ve 30. minutě srovnal. Dlouhý aut zpracoval spoluhráč pro Jakubova, nejlepší střelec soutěže z voleje napálil míč do branky a vstřelil tak sedmý gól v sezoně.

V další šanci ale hosté trefili jen břevno a Znojmo po změně stran rozhodlo zápas ve svůj prospěch. Šumbera s Klímou zakombinovali v pokutovém území a uvolnili Motala, který přízemní střelou zařídil domácímu týmu vítězství.

Fotbalová národní liga - předehrávka 11. kola:

Znojmo - Varnsdorf 2:1 (1:1)
17. Klíma, 64. Motal - 30. Jakubov. Rozhodčí: Marek - Pochylý, Vodrážka. ŽK: Klíma, Bartolomeu - Richter, Jakubov, Dordič, Zieris, Fotr. Diváci: 513.

Znojmo: Halouska - Svozil, Odehnal, Cihlář, Helísek - Motal, Javůrek (58. Bartolomeu), Njire, Urbančok (86. Čereda) - Rybička (58. Šumbera), Klíma. Trenér: Kučera.
Varnsdorf: Kolář - Beránek, Zieris, Neuberg, Zbrožek (63. Novotný), Knejzlík (85. Beneš) - Dordič (80. Fotr), Daníček, Richter, Rudnytskyy - Jakubov. Trenér: Veselý.