Fotbalisté Českých Budějovic schytali doma od Vlašimi čtyři góly

Momentka z utkání v Českých Budějovicích - ilustrační foto | foto: Petr Lundák, MF DNES

18 2017
Drtivou lekci inkasovali fotbalisté Českých Budějovic v dohrávce 25. kola druhé ligy. Pátý tým tabulky doma prohrál se čtvrtou Vlašimí 0:4, když všechny góly dostal ve druhém poločase.

Souboj sousedů v tabulce se po vyrovnané první půli nečekaně změnil v jasnou záležitost Vlašimi.

Původně se zápas 25. kola mezi Českými Budějovicemi a Vlašimí měl hrát v dubnu, ale musel být odložen kvůli infekčnímu onemocnění v domácím celku.

Dynamo vůbec nezachytilo vstup do druhého poločasu a v 52. minutě prohrávalo 0:2 po gólech Hadaščoka a Vyhnala.

Další chybu v domácí obraně potrestal v 74. minutě Reiter a podobu debaklu dal výsledku druhým gólem Vyhnal.

České Budějovice tak nezvítězily ani v sedmém domácím jarním utkání, naopak Vlašim popáté za sebou vyhrála a potvrdila formu i konečné čtvrté místo v tabulce.

Hosté mají dvě kola před koncem soutěže na páté Jihočechy nedostižný náskok osmi bodů, na třetí Opavu ztrácejí šest bodů, ale mají horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Fotbalová národní liga - dohrávka 25. kola

České Budějovice - Vlašim 0:4 (0:0)

Branky: 52. a 84. Vyhnal, 48. Hadaščok, 72. Reiter. Rozhodčí: Severýn - Šimáček, Podaný. ŽK: Funda, Klesa, Kladrubský - Piško. Diváci: 342.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa (59. Vopat), Šourek, Havel, Funda - Čavoš, Kladrubský - Wermke, Benát, Pešek (55. Kadula) - Táborský (75. Matějka). Trenéři: Lerch a Horejš.

Vlašim: Lé Giang - Wiesner, Piško, Štochl, Kadlec (77. Vrána) - Reiter, Kulhánek, Hašek, Kučera (85. Hrebeniuk) - Vyhnal, Hadaščok (65. Jeslínek). Trenér: Havlíček.