Znojmo vede druhou ligu o pět bodů, Hradec se posunul na druhé místo

Momentka z druholigového duelu mezi fotbalisty Hradce Králové (bílá) a Vlašimi | foto: Martin Veselý, MAFRA

10 2016
Znojmo má po 22. kole Fotbalové národní ligy na prvním místě tabulky už pětibodový náskok, když porazilo 2:0 rezervu Sigmy Olomouc. Sobotní zaváhání Karviné využil i Hradec Králové, který doma vyhrál 2:0 nad Vlašimí a poskočil na druhou postupovou příčku. Karviná jen remizovala ve slezském derby na hřišti Třince, stejným výsledkem 1:1 hrál i Sokolov s Opavou, jež vyrovnala minutu před koncem.

Zatímco v sobotu favorité ztráceli, neděle jim svědčila. Znojmo v Olomouci mělo převahu, kterou po půlhodině využil Žondra dorážkou Šamánkovy vyražené střely. Olomoucký brankář Spurný pak dlouho odolával, pojistka přišla až dvanáct minut před koncem z penalty, kterou proměnil Ledecký.

V Hradci Králové se na gól čekalo do druhé půle, než byl v 50. minutě faulován Pázler a následnou penaltu zužitkoval Mareš. Čtvrthodiny před koncem zvýšil Krátký, který nebyl na hřišti po svém střídání ani minutu, když dorazil zblokovanou střelu. Byl to jeho první gól v hradeckém dresu.

Důležitou výhru vybojoval Varnsdorf, který doma porazil Pardubice 1:0 gólem Jurči minutu před koncem. Na poslední sestupové místo má náskok už šesti bodů.

V Sokolově museli fanoušci čekat na gól do 82. minuty. Do té doby domácí, kteří měli tlak, trefovali jen konstrukci branky, což se povedlo Přeučilovi a Poučkovi. Pak však centr zužitkoval stoper Jablonský a poslal Baník do vedení.

Těsná náskok Sokolov v závěru neudržel. Pouček zahrál v pokutovém území rukou a Schaffartzik z penalty zařídil dělbu bodů. Pro Sokolov to byla už pátá ztráta za sebou.

V Třinci naopak padaly góly v úvodu utkání. Už v deváté minutě poslal domácí do vedení hlavou Dedič, jenže chvíli nato hosté z Karviné předvedli podobnou akci a estonský reprezentant Puri vyrovnal. Oba celky pak měly ještě několik šancí, které nevyužily.

Druhá fotbalová liga, 22. kolo

Sokolov - Opava 1:1 (0:0)

Branky: 82. Jablonský - 89. Schaffartzik z pen. Rozhodčí: Franěk - Kožár, Vitner. ŽK: Přeučil, Machek (oba Sokolov). Diváci: 940.

Sokolov: Dvořák I. - Kopečný, Vondráček, Jablonský, Urma - Vrtělka, Kratochvíl (15. Machek) - Medveděv, Dvořák II. (85. Kucalas), Pouček - Přeučil (65. Procházka). Trenér: Šmejkal.

Opava: Vašek - Pospěch, Simerský, Dvorník (83. Mozol), Hrabina - Grussmann (78. Jurečka), Žídek, Jursa, Schaffartzik - Mrázek, Přichystal (90+1. Janetzký). Trenér: Baránek.

Třinec - Karviná 1:1 (1:1)

Branky: 9. Dedič - 17. Puri. Rozhodčí: Zelinka - Peřina, Antoníček. ŽK: Velner, Malcharek (oba Třinec). Diváci: 656.

Třinec: Paleček - Velner, Čelůstka, Bedecs, Janošík - Salachna, Motyčka - Malcharek, Málek (70. Szotkowski), Tomovič (64. Joukl) - Dedič (76. Ceplák). Trenér: Kula.

Karviná: Pindroch - Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann - Sedlák - Puri (68. Fiala), Panák, Budínský, Puchel - Urgela (77. Juřena). Trenér: Weber.

Táborsko - Frýdek-Místek 0:1 (0:0)

Branka: 62. Skwarczek. Rozhodčí: Příhoda - Fišer, Šimáček. ŽK: Hanzlík - Hošek, Krčula. Diváci: 524.

Táborsko: Toma - Juroška, Cíferský, Sladký, Hanzlík - Kočí (76. Froněk), Běloušek, Kučera (79. Dordič), Ciku - Džafič, Pilík (56. Linhart). Trenér: Frňka.

Frýdek-Místek: Mihálek - Byrtus, Literák, Klabník, Švrček - Ďuriška, Krišto, Skwarczek, Ižvolt (70. Krčula), Ujlaky (90. Ilko) - Hošek (88. Slaninka). Trenér: Radványi.

Ústí nad Labem - České Budějovice 0:3 (0:1)

Branky: 56. a 66. Kalod, 16. Čavoš. Rozhodčí: O. Lerch - Melichar, Myška. Bez ŽK. Diváci: 884.

Ústí: Zacharda - Zeman, Zukič, L. Vaněk, Šnirc - Eliáš (70. Výborný), Křapka, Králík (74. Bourenane), Leibl - Veverka (46. Miskovič), Smola. Trenér: Němec.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Funda, Hájovský - Pešek, Čavoš, Mareš (85. Kadula), Benát - Šimák (89. Jurdík) - Kalod (76. Ujec). Trenér: J. Lerch.

Olomouc B - Znojmo 0:2 (0:1)

Branky: 32. Žondra, 78. Ledecký z pen. Rozhodčí: Julínek - Pochylý, Kotalík. ŽK: Rajnoch, Moulis, Štěrba - Stáňa. Diváci: 226.

Olomouc B: Spurný - Štěrba, Rode, Rajnoch, Hýbl - Texl (65. Hladík), Kalvach (37. A. Ševčík), Buchvaldek, Houska, Zahradníček (83. Moulis) - Yunis. Trenér: Chromý.

Znojmo: Doleček - Mezlík, Pokorný, Cihlář, Helísek - Stáňa (83. Njire), Weber (89. Šumbera), Okleštěk - Žondra, Ledecký (90. Svozil), Šamánek. Trenér: Kučera.

Varnsdorf - Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 89. Jurčo. Rozhodčí: Váňa - Pilný, Arnošt. ŽK: Zbrožek, Zieris, Rudnytskyy, Porcal - Kakrda. Diváci: 623.

Varnsdorf: Porcal - Jakovlev, Filip (42. Zieris), Neuberg, Zbrožek, Tvaroha - Mehanovič - Rudnytskyy, Martan (68. Knejzlík) - Jurča, Schubert (81. Halbich). Trenér: Veselý.

Pardubice: Frydrych - Vencl, Pospíšil, Kakrda, Šejvl - Kovář (52. Kim Te-won), Jeřábek, Kudrna, Řezníček - Niang (10. Petráň), Fusek. Trenér: Míchal.

Hradec Králové - Vlašim 2:0 (0:0)

Branky: 51. Mareš z pen., 75. Krátký. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Boček. ŽK: Krmaš - Pimpara, Kulhánek, Průcha, Nový, Dressler. Diváci: 1038.

Hradec Králové: Ottmar - Plašil, Krmaš, Nosek, Mareš - Janoušek, Schwarz (74. Krátký) - Trubač, Zorvan (89. Súkenník), Malinský - Pázler (90.+1 Nworah). Trenéři: Frimmel a Pilný.

Vlašim: Vorel - Nový, Štochl, Pimpara, Dressler - Frizoni (46. Průcha), Hejný (79. Nečas), Tarczal (46. Hašek ml.), Kulhánek, Janda - Hadaščok. Trenér: Hašek st.