Drogbův tým vyhrál i podruhé a postupuje

24 2006
Káhira - Fotbalisté Pobřeží slonoviny uspěli i ve svém druhém utkání ve skupině A na mistrovství Afriky a postupují do čtvrtfinále. Po vítězství nad finalistou minulého šampionátu Marokem tentokrát svěřenci trenéra Henriho Michela přehráli v Káhiře Libyi 2:1. Egypťané remízovali s Marokem 0:0.

Druhý gól na turnaji si připsal útočník Pobřeží slonoviny Didier Drogba. V desáté minutě otevřela opora londýnské Chelsea skóre, Libye však přestála několik dalších šancí, krátce před poločasem nečekaně vyrovnala a po změně stran ještě Karra nastřelil tyč.

O výhře účastníků letošního mistrovství světa rozhodl 16 minut před koncem hlavou záložník Yaya Toure, který hraje řeckou ligu za Olympiakos Pireus.

Egypt remizoval před 74.000 diváků v Káhiře s Marokem 0:0, když zápasu dominoval, ale několik slibných příležitostí nevyužil.

Domácí reprezentanti si získaným bodem přiblížili postup, zato maročtí obhájci stříbrných medailí jsou na pokraji vyřazení. Egyptu stačí v sobotním utkání s Pobřežím slonoviny nerozhodný výsledek, Maroko nemusí na čtvrtfinále dosáhnout ani po vítězství nad již vyřazenou Libyí.