Domácí zachránili alespoň remízu

Brno - Villarreal: Jose Mari střílí gól hostí. Brankář Brna Belic už nestačil reagovat. Zápas skončil remízou 1:1. | foto: Monika TomáškováMF DNES

30 2003
Brno - V úvodním zápase semifinále Intertoto Cupu remizovalo Brno se španělským Villarrealem 1:1. Po prvním poločase, ve kterém bylo znatelně lepší hostující mužstvo, se svěřenci trenéra Večeři zlepšili a výsledkem jejich snažení byl vyrovnávací gól Libora Doška. Výchozí pozice pro odvetu je však mnohem lepší pro Španěly.

Technicky vybavení hosté ovládli střed hřiště, proti domácím obraně se ale prosazovali pouze po hranici trestného území, nebo končili v postavení mimo hru.

Ve 12. minutě vystřelil pravý obránce Javi Venta a brankář Belic míč jen s námahou kryl. Brněnští mysleli hlavně na obranu a z jejich výkonu byl patrný respekt ze soupeře.

Do velké šance se dostal Došek ve 39. minutě, jenže z otočky mířil jen do brankáře Lopeze Valleja. Těsně před koncem poločasu ztratili domácí na soupeřově polovině míč, ten se dostal k Jose Marimu, který tačil překonat vybíhajícího Belice.

Tato branka zanechala stopy na výkonu domácích ještě chvíli po změně stran, kdy mohl zvýšit náskok Guayre. Jeho střelu ale stačil Belic v poslední chvíli vyrazit. Po tomto varování se výkon Brna zcela změnil. Domácí začali hrát aktivně, ovládli střed hřiště a mnohem častěji útočili.

Jejich snaha se vyplatila. V 53. minutě Kotůlek po centru z levé strany hrudí ztlumil míč Doškovi, na jehož umístěnou střelou k tyči nestačil brankář Vallejo reagovat. Domácí vyrovnávací gól povzbudil, ale Španělé podnikali nebezpečné protiútoky do otevřené obrany.

V 78. minutě se znovu blýskl brněnský brankář Belic, který vyrazil přesně umístěný přímý kop Jorgeho Lopeze z 18 metrů. Do konce zápasu se už potom skóre nezměnilo.

Branky: 53. Došek - 45. Jose Mari. Rozhodčí: Trivkovič (Chorvatsko). ŽK: Kotůlek, Schuster - Belletti. Diváků: 10 506.
Brno: Belic - Krško, Schuster, Kotůlek, Křap - Živný (55. Mezlík), Zúbek, Svoboda (55. Belej), Abrahám - Libor Došek, Pacanda (83. Kroupa).
Villarreal: Lopez Vallejo - Javi Venta, Ballestreros, Quique Alvarez, Aruabarrena - Guaire, Pedro Marte, Jorge Lopez, Calleja (61. Belletti) - Victor (46. Anderson), José Mari (80. Dalindo).