Domácí sice vedli, ale jarní bída nekončí: Ostrava - Olomouc 1:1

Ostravští fanoušci při domácím utkání s Olomoucí předvedli choreo s vysvědčením, na němž hodnotí výjezdy i herní projev. | foto: ČTK

23 2009
Série bez vítězství pokračuje. Ostravští fotbalisté ve 29. kole první ligy opět nevyhráli, s Olomoucí doma jen remizovali 1:1. Jarní bídu mohli přerušit Zeher který se trefil prudce pod břevno. V závěru ale vyrovnal olomoucký záložník Melinho.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Vzdor své herní krizi nezačala Ostrava špatně. Už ve čtvrté minutě domácí soupeře zaskočili rychle hozeným autem, Lička se po jednoduché kombinaci pokusil o obstřel Šustra, ale olomoucký mladík míč vyrazil.

Bez řady zraněných a potrestaných hráčů měl ale Baník vzadu znovu skuliny.

Tomašákova zaváhání málem ve 20. minutě využil Janotka, ale z velkého vápna levačkou těsně minul tyč. Hosté byli stále nebezpečnější. Domácí se dostávali po problémů při standardních situacích a po jedné z nich v 34. minutě Ordošově hlavičce nechybělo mnoho.

Gól nepadl ani po přímočaré akci hostů ze závěru první půle, když Štěpán zblízka neprostřelil Bučka. Těsně předtím měla ale štěstí i Sigma. Mladík Šustr trochu zazmatkoval při výběhu na dlouhý pas za obranu, ale Zeher ho nedokázal přehodit.

"Prvních třicet minut bylo dobrých, ale pak nás soupeř přehrával a uprostřed pole byl fotbalovější. Hráči jako Melinho, Štěpán, Janotka nebo Hořava jsou s balonem šikovní. Podržel nás Buček, který chytil dva góly," řekl ostravský trenér Verner Lička.

Hosté byli i po přestávce lepší, ale své možnosti trestuhodně promrhali.

Zákrok utkání předvedl v 54. minutě domácí brankář Buček, který bravurně vytáhl po Melinhově rohu gólovou hlavičku Rossiho. Hned vzápětí udeřilo na druhé straně: rozběhnutý Zeher dostal přihrávku za obranu a Šustra překonal nekompromisní ranou pod břevno.

Baník se stáhl a ještě více tak zviditelnil převahu hostů. Defenzíva domácích byla ale hodně zranitelná, chyby spoluhráčů hasil až Buček, který v 80. minutě zlikvidoval i průnik a nebezpečnou střelu Hořavy.

Na všechno ale ostravský brankář přece jen nestačil. Hosté se dočkali tři minuty před koncem díky Melinhově tečované střele z přímého kopu.

"S výkonem jsem ale spokojen. Fungovali jsme jako celek, dařila se nám kombinace ve středu hřiště a měli jsme spoustu šancí. Baník měl zase Bučka, který chytil tři vyložené góly," prohlásil trenér Zdeněk Psotka.